POMÓŻCIE...trzeba "plaskacza" kupić!

kerad77

New member
dziś wjechały 42X20 - dziś już zaczęliśmy testy . Jutro w nocy będą zaczepione.
Czekam z niecierpliwością na porównanie szczególnie do modelu 42x10y, bo sam zastanawiem sie nad zakupem serii X20. Z tego co zauważyłem to w X20 nie ma wejscia PC, ktore jest w X10.
Rozumiem ze w X20 jest również wejście na kartę SD, mimo iz w danych technicznych na str neonet nie było wyszczególnione.
 

kerad77

New member
kiki są już jakieś newsy odn porównania serii X10Y z X20 w 42 calach?
Bo różnica w cenie jesli chodzi o te dwa modele jest bardzo mala w sklepach internetowych oczywiscie. Czy model na 2010 jest technicznie lepszy od swojego poprzednika, pomijając wygląd, bo ta kolorystyka w X20 jest specyficzna...
Zdziwiło mnie pozbawienie go wejścia PC, to jak można podpiac teraz laptopa ktory nie ma HDMI, a jedynie wyjście s-video.
 

MAUS

New member
hmmm....hmm....ciekawi mnie jedna rzecz! Otuż...pstrykając po kanałach cyfrowego polsatu podpiętego pod 42G10 zauważyłem że są kanały które dają wręcz rewelacyjny obraz...jak np.polsat...ale juz np. na TVP1 lub 2 nie wygląda to najlepiej! Obraz jakby śnieżył...jakby czegoś brakowało! Jest też często tak,że np. jeśli jest pokazywana scena kręcona w pomieszczeniu z nieruchomą w miarę kamerą jest ok...ale jesli jest to scena kręcona na zewnątrz,gdzie kamera często jest w ruchu wygląda to nieciekawie...efekt niby śnieżenia...mam wrażenie jakbym widział poszczególene pixele co powoduje że nieprzyjemnie się na to patrzy! I mam teraz ogromną prośbę do już doświadzonych użytkowników plazm..czy będzie pod wgzlędem tego niby śnieżenia lepiej na 42 X 10???....a może będzie wręcz odwrotnie? Bo póki co to mam mieszane uczucia co do tego tv... Dlaczego jedne kanały są wręcz rewelacyjne a na inne nie mogę wręcz patrzeć? Na crt niezależnie od kanału obraz był zawsze tej samej jakości. Czy jest to wina właśnie tego że 42G10 ma rozdzielczość FULL HD? Czy ustabilizuje się jakość obrazu na 42X10?????? A może to wina wielkości ekranu?????
 

digitalus

Banned
niestety jakosc obrazu tvp z cyfrowego polsatu nie jest zbyt dobra.
tvp1 powinno miec lepsza jakosc obrazu od tvp2 bo sygnal tvp1 pobierany jest z transpondera c+.
o jakosci obrazu kanalow satelitarnych mozna przeczytac tutaj
SATKurier.pl / Mr. Orbita / Mr. Orbita: Ilość nie zawsze musi równać się jakości
nie wiem dokladnie jaki masz tuner
sprawdz tez czy w tunerze jest mozliwosc zmiany wyjscia video na RGB.najlepsza jakosc obrazu w trybie rgb
http://www.hdtv.com.pl/forum/83678-post5.html
proponowalem x10:)
jesli jakosc kanalu jest slaba , nie jest juz to wina telewizora tylko cyfrowego polsatu jakosc obrazu powinna byc lepsza w x10.wystarczy przelaczyc na niemieckie kanaly fta , prawie wszystkie prezentuja sie bardzo dobrze na g10. na x10 powinno byc lepiej bo jesli kanal nadaje ze slaba jakoscia w przypadku tvp z cyfrowego polsatu to dochodzi jeszcze pogorszenie jakosci obrazu w przypadku przeskalowania obrazu do wyzszej rozdzielczosci telewizora.na lcd bylaby jeszcze wieksza tragedia. oczywiscie trzeba miec porownanie do plazmy.
http://www.hdtv.com.pl/forum/486735-post2526.html
duzo tez zalezy od tunera, na poprzedniej stronie jest link do strony jaki telewizor, jest zdjecie obrazu z x10(tvp1).nie jest to fotomontaz,tylko dobry sygnal sd tvp1 z tunera satelitarnego sd,(prawdopodobnie telewizja na karte) na pewno przez wyjscie component np z tunera goldeninterstar lub ferguson,6600,7600.
prywatna wiadomosc.
Tak mi się właśnie wydawało, że w rozdzielczości tkwią moje problemy. Do tego dochodzą jeszcze jakieś inne kolory, ale z tym można sobie jakoś poradzić. Niestety nawet nagroda Eisy nie gwarantuje, że coś jest najlepszym wyborem. Chyba zamienię zakup na 42X10Y i mimo gorszej obudowy będę bardziej zadowolony, a i kasa zostanie w kieszeni. Dzięki za rady.
 
Ostatnia edycja:

MAUS

New member
Mi też się wydaje,że TVP1 jest odrbinke lepsza od 2...co nie zmienia faktu że i tak jest do bani! Co do tunera satelitarnego to mam Dekoder Familijny...na froncie tunera jest oznaczenie CP2...a z tyłu tylko: Producent:Cyfrowy Polsat Technology Sp. z o.o. ......oraz kod kreskowy i kilka literko-cyferek(CP2 D2BB-0942010265)..jutro będę dzwonił jeszcze do nich dowiedzieć się coś więcej o tym tunerze! Co do sygnału wyjściowego z tunera to jest ustawiony na RGB...sprawdzałem! Póki co to będę jeszcze go troche testował...mam miesiąc na ewentualną wymianę! Może ktoś jeszcze potwierdzi lepszość X10 przy sygnale SD od G10?
 

mil998

New member
! Może ktoś jeszcze potwierdzi lepszość X10 przy sygnale SD od G10?
X10Y ma HD ready, a G10 ma FULL HD. HD ready czyli mniejsza rozdzielczość dostosowuję się do sygnału SD i HD. a Full HD większa rozdzielczość dostosowuję się do sygnałów HD, a do SD jest słabszy niż X10Y. Co do twojego pytania, bierz X10 jak większość kanałów masz w SD.
 

MAUS

New member
Jeszcze jedna sprawa! A co z obrazem z DVD? Zmieni się znacząco po zamianie z G10 na X10? Na chwile obecną obraz z dvd jest spoko...wczoraj włączyłem jakiś film który był dołączony do gazety...ale dvd..nie div-x czy cuś...i powiem że obraz mnie naprawde zadowalał...praktycznie ta sama jakość jak na CRT! Boję się że na X10 nie będzie taki dobry...móże ktoś potwierdzi lub rozwieje moje obawy???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MAUS - bedziesz miał mniej szczegółów na X 10 0

Co do 42 X 20 dopiero jutro skończę - bo robimy kilka porównań jednocześnie.
Ale jeśli pytasz o jakość to wygląda lepiej niż na poprzedniku.
Zresztą sam zobaczysz.
 

MAUS

New member
Ok...ale jak mam to rozumiec? : " bedziesz miał mniej szczegółów na X 10"...sie znaczy że bedzie gorszy obraz niż na G10???
 
Ostatnia edycja:

kerad77

New member
kiki znalazłem porównanie X20 do LCD Sony, ale nie mogę znaleźć porównania miedzy X10y a X20.
Możesz podać linka do porównania powyższych modeli, bo to mnie najbardziej interesuje, który model lepiej wybrać. Dzieki
 
Do góry