POMÓŻCIE...trzeba "plaskacza" kupić!

MAUS

New member
Witka! Padł mi tv..no i nie wiem co kupić! Trochu się już orientowałem co wybrać (plazma-lcd) i jestem za plazmą! Ale zanim wydam ciężko zarobione jurki to chciałbym wiedzieć co wy byście proponowali! Czytałem że plazmy radzą sobie lepiej ze słabym sygnałem..a jako że mam tylko dekoder cyfrowego polsatu(echostar) więc myślę że to coś w sam raz dla mnie! Znalazłem sklep w którym jest możliwość 1 zamiany w razie "niewypału" i mają trochu sprzęta do wyboru a ja chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych już forumowiczów co będzie dla mnie lepsze! Tak więc na zakup "plaskacza" chciałbym przeznaczyć około 1000 jurków(euro-mieszkam w Belgii)! A do tej ceny mam w znalezionym sklepie do wyboru aż 10 modeli plazm więc nie bardzo wiem na co się zdecydować! pierwsze co to czy brać tv z FULL HD czy jeszcze bez? Jak będzie wyglądał obraz z podłączonego dekodera sat? Da sie na to patrzeć? Który model będzie dla mie najlepszym wyborem? PANAS TXP37x 10 lub C10...TXP42 X10,S10 lub G10...LQ42PQ2000,3000 lub 6000....Samsung PS42B 430 lub 450! Tv bedzie wisiał 3-4 metry od oczu i nie będzie na niego padać bespośrednie światło słoneczne!Ludzie...pomóżcie...to już ponad 3 tygodnie bez TV...:cry: Liczę na jak najlicznijsze odpowiedzi!
 

digitalus

Banned
witam
spokojnie mozesz kupic plazme 42x10 lub 37x10
dlaczego wlasnie 37x10 lub 42x10 ?
1. czwarte miejsce na liscie dla 42x10 przyznane przez brytyjski serwis hdtv hdtvorg
2. 5 gwiazdek przyznane przez miesiecznik plaskie ekrany."zalatwia" znacznie drozsze lcd.
3. 37x10 to tez bardzo dobry wybor, na avforums ma lepsze opinie niz znacznie drozszy lcd sony 37w5500.
37x10 to przede wszystkim bardzo dobre skalowanie sygnalu sd. zdecydowanie polecam.
kliknij tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/47357-lcd-32-37-do-2200zl-jaki-wybrac.html
wkleilbym tez link avforums i hdtvorg ale nie mozna.
nie wiem dokladnie jaki tuner posiadasz bo echostarow jest kilka np 606, 616,717. najlepsza jakosc obrazu w trybie RGB.jesli jest taka mozliwosc to trzeba zmienic w menu tunera z cvbs na RGB.
===================
nowy model plazmy panasonic na 2010 TX-P42X20E ma rozdzielczosc (1024 x 768 ), czyli podobnie jak 42x10. to nie jest zbyt mala rozdzielczosc. dla telewizji sd sprawdza sie doskonale.kanaly hd tez wygladaja dobrze. potwierdzenie tej informacji np od uzytkownikow ceneo, avforums, elektronikow z forum elektroda, miesiecznika plaskie ekrany i internetowych stron.najwazniejsze sa wrazenia wizualne.
duzo osob uwaza ze jesli kupi LCD full-hd np sony 37w5500 to jakosc obrazu SD musi byc super hiper dobra.niestety to pomylka.
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
Pierwsza i najwazniejsza sprawa nie kupuj tv bo cos dobrego o nim slyszales. nawet osoba obcykana w temacie nie doradzi jak sie samemu nie zobaczy, bo sa rozne gusta, preferencje itp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie wjeżdżają modele 42X20 . I jeśli nie jest to kwestia kasy - też bym tak wybierał.
 

MAUS

New member
No właśnie...dobre pytanie...czym sie róznią te dwa modele panasonic-ów? Czy możecie jeszcze coś więcej napiać o tej wysokiej rozdzielczości i sygnaleSD? Jak to będzie wtedy wyglądać? Nie będzie to sztuczne-plastikowe? Dzięki digitalus...dużo mi pomogły te linki z Twojego postu... :eek:k:
 

arti.sa

New member
Może ktoś zdradzi jakie panele będą w nowych Panasonicach.
Nie sądzę, że w X20 będzie IPS-apha.
Kiki byleś na CES? Prosiłbym o info bo czeka mnie zakup. chyba warto poczekać jeszcze moment
może jakieś testy będą? Są w planach?
 

MAUS

New member
Ok...dzięki za podpowiedz odnośnie x20 ale boje sie kupować coś co nie ma jeszcze wyrobionej jakiej opinii...wolę jednak coś co zdążyło już nazbierać ocen...mam wrażenie że to tak jakbym sie hajtał z kobietą którą dzisaj poznałem i nie miałem okazji nic o niej wcześniej słyszeć...moze to dziwnie brzmi ale takie mam wrażenie!Więc raczej pozostawałbym przy jednym z modeli które wymieniłem w pierwszym poście! I nie wiem czemu ale korci mnie model 42G10...wiem że to full hd..ale chyba zaryzykuję..najwyżej wymienie na model X10...przy okazji sprawdę czy nie jest za duża...bo jest przecież też 37x10! Co wy o tym myślicie?..DIGITALUS-ie?
 

MAUS

New member
Hmm...w takim razie musiałbym czekać do kwietnia...bo dzwoniłem do panasonica i pewna bardzo miła pani powiedziała mi że nowe modele plazm(między innymi własnie x20) będą dostępne W SKLEPACH dopiero w kwietniu...w internecie pewnie już są! Raz że nie chce tak długo czekać(bo za polsat i tak trzeba dalej płacić)a dwa że nie wiem czy akurat w tym sklepie gdzie chcę kupić tv będą mieć ten model...zatem który byś wybrał digitalus....nie patrz na cene...G10...S10...czy X10? Uzasadnij proszę swój wybór...krótko ale zwięzle... Dzięki Twoim linkom i podpowiedziom upewniłem się w przekonaniu że plazma to tv dla mnie! Zypytałem o to samo na innym forum...a tam niestety wszyscy przekonują mnie żebym kupił LCD..ale żadna z odpowiedzi na moje pytanie nie jest przekonywująca...niby próbowano podać jakieś powody dlaczego włąśnie lcd a nie plazma...ale jakoś mało przekonywujący są wasi konkurenci! ;) Proszę....piszcie....zwłaszcza Ty digitalusie...
 

digitalus

Banned
krotka pilka:) jesli chcesz uzyskac mozliwe najlepsza jakosc obrazu sd to kup x10.
przeskalowanie syngalu sd do rozdzielczosci 1024 x 768 to lepsza jakosc obrazu , bardzo zblizona do tradycyjnego telewizora z kineskopem czyli CRT.
tu kolejny przyklad LG 42PQ200R tez o rozdzielczosci 1024 x768 - bardzo dobra jakosc obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/415413-post33.html
telewizory x10 sprzedaja sie dobrze,gdyby bylo inaczej panasonic zrezygnowalby z modelu x20 i rozdzielczosci 1024 x768.
 
Ostatnia edycja:

MAUS

New member
Czy ten LG42PQ200R jest modelem nowszym od LG42PQ2000...3000...lub 6000? Bo w sklepie w którym zamierzam kupić telwizorek nie mają takiego...nie mają jeszcze?...albo już nie mają! Kumpel ma LG42PQ6000...ponoć jest z niego zadowolony!
 

arti.sa

New member
Kurczę czytam obserwuję rozwój i nowe modele.
Też nie chcę ryzykować z x20.

Mam pytanie do praktyków x10 czy samsung 551 chodzi o 50"?
Ponoć samsung ma mniej matrycę dbijającą. Bedę miał wszystkie kanały hd z cyfry. Czasami będę podpinać konsolę i kompa.
Czy nie lepszym będzie full HD? Czy może wystarczający będzie HD ready Panasa?
 

tomek333

New member
Różnica X10 i X20

Czym się różni X20 od X10, bo ceny podobne 2300zł i 2000zł ?
Różnią się, jak zauważyłem X10 obsługuje MPEG-2, X20 obsługuje MPEG-4, a tak więcej to chyba niczym szczególnym, w X20 nawet USB poskąpili ale i tak się też zastanawiam nad X20 nawet ze względu na wspomniany MPEG-4, poczekam na jakieś testy, może jakieś szczegóły są poprawione...
 

tomek333

New member
Tak racja X10Y ma MPEG-4 widziałem jakiś test X10E i myślałem że MPEG-2 jest we wszystkich w serii X10 myliłem się (na szczęście), bo też myślę o tym ale mam jeszcze na myślenie ok 1-2 tyg bo wpierw muszą być meble.
Na miejscu MAUS bym nie czekał bo X10Y z tego co można poczytać to bardzo udana plazma a z wstępnego opisu X20 wnosi chyba niewiele więcej oprócz wyższej ceny a obsługa MPEG4 jeszcze utwierdza mnie w przekonaniu że nie ma co czekać na X20
W niedzielę idę do znajomego zobaczyć 37X10Y będę mógł potestować chociaż nastawiam się na 42 cale, w sklepach to ocena tv do niczego ze względu na różny sygnał.
ciekawe jak chodzą filmy dvix z laptopa w tym modelu? ale to już temat w innym forum...
 

MAUS

New member
Co do X20 to naprawde nie kręci mnie tak jak x10,bo mam przeczucie że nie warto czekać..a to przez to że okaże się że nie ma nic więcej niż X10!
A ja jutro śmigam po odbiór 42G10E...wiem wiem...niepotrzebnie...ale mając możliwość jednej wymiany na inny model w razie gdyby mi nie podeszedł(;) to chcę zobaczyć jak to będzie wyglądać w domciu...przy zwykłym sygnale SD..podpięte pod DVD i pod kompa...przetestuję..i napisze co i jak! A po 2..może 3 tygodniach wymienie na X10...i kto wie może na 37 cali...zobaczymy jak to bedzie wyglądać na 42...boję się że jednak będzie za duża i będę widział pixele...a to jest dla mnie dyskfalifikejszyn. Mam jeszcze dodre patrzałko-oka i takie rzeczy mi nie umkną! Będąc dziś w sklepie zwrócilem jeszcze-zresztą zupełnie przypadkowo-uwagę na stojącą jeden tv dalej LG42PQ2000...i zauważyłem że ma płynniejszy nieco obraz...a to też chcę dobrze wybadać...nie lubie jak obraz skacze...zamiast pokazywać płynny ruch. Także ogień na tłoki i heja jutro po plaskacza!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dziś wjechały 42X20 - dziś już zaczęliśmy testy . Jutro w nocy będą zaczepione.
 
Do góry