Pomoc w zakupie 42"-48"

Cino_

New member
Cześć koledzy, poszukuję telewizora do pierwszego własnego mieszkania. Starałem się znaleźć coś samemu ale jestem świeżo po przeprowadzce i jakoś nie mogę się odnaleźć w tym natłoku informacji, jak szukałem tv dla siostry i szwagra 2 lata temu było jakoś prościej ;) Do rzeczy:

1. Odległość od ekranu: Ok. 2,7 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Okna z lewej strony pokoju, od południa.
3. Jak duży jest pokój: Ok. 14,5 m2 (3 m x 4,8 m)
4. Preferowana technologia: -
5. Jaki masz obecnie telewizor: ok. 7-letni Sharp Aquos 32", modelu nie pomnę
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: mecze, filmy z komputera/pendrive/blueray, granie z PC/okazjonalnie PS3
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór i noc, w dzień tylko jakieś głupoty do śniadania
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Bez lub łagodne światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Ostry ale naturalnie
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Raczej mat ale nie mam zbyt wielkiego doświadczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: początkowo byłem zdecydowany na 42, wydawał mi się bardzo duży, ale oglądając telewizory po marketach zaczynam przekonywać się do 46-48.
12. Preferowana marka: Początkowo myślałem o Philipsie ale trochę boję się tych problemów z softem, z kolei Sony mam wrażenie że na prawdę zaczynają się od 50"... Zastanawiam się najbardziej nad Samsungiem UE6200 i którymś z Panasoniców (47AS640 - 650 trochę chyba zbyt drogi?).
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Kiepskiej czerni, smużenia,
14. Jakie urządzenia będą podłączone: w bliskiej przyszłości planuję dokupienie budżetowego kina domowego z BR, czasem PS3/PC, chciałbym połączyć się również z internetem
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 20% telewizja, 70% filmy z zewnętrznego nośnika, 5% gry PC/PS3, 5% internet
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Głównie na wprost, być może troszeczkę z lewej, można obrócić telewizor o kilka stopni
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jeszcze nie miałem okazji wybróbować
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-C: wydaje mi się, że nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: póki co zwykła antena do telewizji naziemnej + hdmi - do kina domowego i pc/ps3.
26. Jaki masz sygnał: Naziemna, ale zapewne kiedyś zmienię na kablówkę
27. Ile programów HD: n/a
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 6 - 8
29. Ma stać czy wisieć: obie opcje wchodzą w grę
30. Rozdzielczość:
31. DVB-T: Tak
32. Na czym najbardziej Ci zależy: dobrej jakości obraz - naturalne kolory, płynny ruch, niski input lag
33. Ile osób ogląda: 2

Kwota jaką dysponuję na TV to ok. 2200, powiedzmy że jeszcze z 2500 może się jakoś żonie wytłumaczę ale to max.

Fajnie gdyby udało znaleźć się coś poniżej górnej granicy tak aby starczyło też kasy na kalibrację.

Zaraz po TV planuję zakup budżetowego kina domowego za 1000-1500 (moje pierwsze więc liczę że jakie by nie było sprawi przyjemność, na droższe sprzęty jeszcze będzie czas, więc dobrze by było gdyby TV bezproblemowo współgrał z takim ustrojstwem.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie że wystarczy na dobry model :
- Panasonic 48AS640
I jeszcze kalibrację gratis i radyjko gratis.
 
Do góry