Połaczenie component czy RGB?

Tietr41

New member
Czy zmiana połaczenia z RGB na component w TV Panasonic 42PX80 do tunerka sat cyfrowego zmieni jakosc obrazu na lepsze? Jesli ktos w tym temacie jest dobry prosze o odpowiedz. Pozdrawiam! Czy może tego typu połaczenie jest zdecydowanie we wszystkich wariantach korzystniejsze?
 

prosper5250

New member
pamiętaj jednak o tym, by do podłączenia componentowego użyć najlepszego kabla na jaki cię stać... w moim sklepie mam wyeksponowane specjalnie do tego 2 telewizory: jeden podłączyłem trzema bylejakimi pojedynczymi cinchami (jakie producenci kin domowych dołączają do swoich zestawów jako coaxial), a drugi podpiąłem średniej klasy kablem Thomsona za 59 zł... sygnał do telewizorów w postaci 1080i wyprowadzam z twardego dysku, który sprezentował mi Samsung... różnica jest duża (telewizory użyte do testu to LE37R81B)... wszyscy klienci pytają dlaczego jeden chodzi lepiej a drugi gorzej-no i wtedy rozpoczynam swój wykład na temat ważności tego jakimi przewodami łączymy sprzęt:)... a tak na marginesie to chciałem się pochwalić że udało mi się wypchnąć już wszystkie LE32R81/82B... ostatnie 3 tygodnie żeniłem je po 2100 równo (kiedy weszły na rynek w wakacje 2006 stały po 4799-i schodziły znakomicie-to były czasy!)... wreszcie mam miejsce na wszystkie nowe Samsungi...
 
Ostatnia edycja:

Tietr41

New member
Prosper5250 to daradź mi z łaski swojej jakiego componentu mam uzyc do polaczenia plazmy z tunerem DVB. Czy component przesyla tylko obraz?
 

prosper5250

New member
tak, component przesyła tylko obraz... jeżeli znajdziesz jeszcze gdzieś kable Thomsona (o którym wspomniałem wcześniej)-nie zastanawiaj się... unikaj Vivanco i Philipsa... Jakość przewodu można rozpoznać po jego grubości-im ma większy obwód, tym lepsze ma ekranowanie... najgrubszy przewód będzie najlepszy! byłeś kiedyś na koncercie? albo widziałeś jakiś film ze studia nagraniowego? zerknij jakiej grubości techniczni montują kable! z gitary Joe Perryego, Joe Satrianiego, Eddiego Van Halena czy z mikrofonu Beyonce wychodzi do wzmacniacza przewód o średnicy kilku centymetrów! to samo tyczy się przesyłania wizji!
 
Ostatnia edycja:

Tietr41

New member
Prosper5250 dzieki za odpowiedz rozjasniles mi pojecie componentu! Tzn. również , że dżwięk należy pchnąć przez ampli.
 
Do góry