Połączenie amplitunera z dekoderem polsatu i n

Khalid

New member
Witam wszystkich forumowiczów:)
Jestem na etapie zakupu telewizora samsung LE-37A551, który chciałbym zgrać z amplitunerem Sony STR-DE598 oraz z dekoderami hd n i polsatu.
Zamierzam, więc podłączyć oba dekodery poprzez HDMI do telewizora i zostaje połączenie dźwięku do amplitunera, wydaje mi się, że najlepiej zrobić to bezpośrednio z dekoderów poprzez wyjścia optyczne cyfrowe, które należy podpiąć do amplitunera... Tylko czy w moim amplitunerze są odpowiednie wejścia?? Wydaje mi się ze są 2 ale podpisane są tak, że nie jestem pewien czy mogę przez nie podłączyć te dekodery i czy to będzie dobrze działało.
Tu podaje link do zdjęcia instruktażowego tego amplitunera:
pdf.crse.com/manuals/2549781211.pdf
(sorry ze podaje go w takiej formie, ale linki ponoć można dodawać dopiero po napisaniu 5 postów... a to mój pierwszy:))

Powiedzcie proszę czy to będzie w ten sposób działać, a jak nie to jak to zrobić najlepiej.
Aha i jeszcze jedno drobne pytanie, czy dvd do telewizora podłączyć przez euro czy komponent, czy nie ma znaczenia?:)

Z góry dzięki.
 

Arknet

New member
Powinno działać. W Sony są trzy wejścia cyfrowe audio (2xoptyk + Coax), więc możesz podłączyć obydwa dekodery i DVD. DVD podepnij do TV po komponencie.
 
Do góry