POdstawy rozdzielczosci i odleglosci

CiasnyBaniak

New member
Witam
Przymierzam sie zakupu LCD, ale mam kilka podstawowych pytań od których moze zależeć na co sie zdecyduję;
Wielosc ekranu.: Bedze go ogladal 3 m od oczu. Jaka najlepiej wybrać przekatną, aby nie było pixelozy.
Mnie osobiscie wydaje sie ze 40 cali to max dla tej ogległosci.
Druga rzecz - rozdzielczosc. Czy przy ogladaniu zwykłej TV sat (np polsat cyfrowy) zauwaze róznice miedzy rozdz. 1920x 1080 a to popularną 1300 x cos tam.. Czy warto dopłacać?
WYobrazam sobie ze w filmach full HD moze mieć i pewnie ma duze znaczenie- ale na zywklej satelicie jest jakas róznica ? skoro TV nadawana jest i tak w niższej.
 

Ru$lan

New member
W moim wypadku wygląda to następująco. Przy ekranie wielkości 46" i sygnale SD odległóść 3,2 m jest wystarczająca aby nie było żadnej pikselozy ( im bliżej, tym gorzej ) - sytuacja diametralnie zmienia się po podpięciu źródła sygnału HD - przy filmach z BR siedzę w odległości +/- 2 m.
Jeśli zastanawiasz sięnad wielkością ekranu bez zastanowienia bierz min. 46" - za jakiś czas stwierdzisz, że to i tak za mało...
 

krecha2

New member
cala prawde mowi co kolega wyzej! ja mialem 42 cale 7 dni ! pierwszego dnia wydawal sie WIELKI! ale juz 4 dnia myslalem nad wymiana , 7 dnia wymienilem na 46:D:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tej odległości zdecydowanie zauważysz różnicę na korzyść HD i to bardzo dużą. Co do przekątnej to zalezy od inwestycji . Jeśli wybierzesz model o dużej płynności to spokojnie możesz sięgać nawet po 50" / plazma Pioneera/ .
Najlepszą forma wyboru wielkości i "własnoręcznej" decyzji jest prezentacja w domu.
Całością decyzji i tak kierować będzie jakość podanego sygnału i Twoja wrażliwość.
 

marcinhd

New member
Siema, a ja jestem nowym świezym, zagubionym oszołomem. Jak pewnie większość osób na starcie. Na początku czytałem, czytałem... i po pewnym czasie stwierdziłem, że wróciłem do punktu wyjścia (zamiast zadecydować: HDready, FullHD czy Plazma i wybrać odpowiednią przekątną i wylonić kilka modeli).
Może ktos spróbuje mnie nakierować, korzystając z własnych doświadczeń.
;
-mam salon 5mx5m,
-tv bedzie wisiał na jednej ze ścian,
-odległość od oczu 2,5m do 4m
-platforma Polsat(ze wzgl. na sport), cyfrowy HD (kupiony gdyby zdacydował na tvhd):hmm:
 
Do góry