podłączenie TV z laptopem... jaki kabel?

marsz14

New member
Witam!

Posiadam telewizor plazmowy
Samsung PS50C62HX 50". Wejścia ma następujące: Antenowe (RF), Audio RCA Cinch, D-Sub, HDMI, S-Video, SCART (Eurozłącze), SCART (Eurozłącze) drugie gniazdo.

Chciałbym do niego podlączyć notebooka Toshiba
Satellite A100-775 (karta graficzna: Intel 945GM Express Chipsatz 128MB z 1 x TV-out (S-Video) ).

Wiem, że kabel jedną końcówkę (do laptopa) music mieć właśnie to S-Video tylko jaką najlepiej ma mieć w połączeniu z TV? Chciałbym żeby ów kabel przesyłał również dźwięk z komputera do TV, bo jak wiadomo głośniki w notebookach "szału nie robią".

Jakieś propozycje?

Z góry dziękuję za pomoc!
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie musi być S-Video...;)

Skoro w tv masz komputerowe wejście D-Sub to je wykorzystaj!
Obraz będzie dużo lepszy niż w połączeniu S-Video.
Z tego co znalazłem w googlach Twoja Toshiba ma właśnie takie wyjście na zewnętrzny monitor, więc wystarczy standardowy kabel VGA (D-Sub), do połączenia komputera z monitorem. Jeżeli zaś w laptopie jest wyjście DVI to potrzebny będzie kabelek VGA i przejściówka DVI-VGA.

Jeśli chodzi o dźwięk to potrzebujesz przewodu Mini Jack --> 2xCinch (wtyczki). Jacka wtykasz w Toshibę a cinche w TV (Audio RCA).

Jeśli się upierasz przy S-Video to masz dwie opcje.
1. Kable S-Video (TV i laptop mają te gniazda) plus audio jak wyżej.
2. Kabel S-Video+mini jack --> Scart.
 

marsz14

New member
Sprawdzilem raz jeszcze i tak, mam wejscie na kabel VGA (D-SUB) w laptopie.
Kupie wiec kabel z dwiema koncowkami D-SUB (skoro ma byc lepsza jakosc to tym bardziej). No i do tego Mini Jack --> 2xCinch.

Sam sie dobrze na tym nie znam. Jeszcze raz sprawdzilo sie stare, dobre przyslowie ''Kto pyta, nie bladzi'' :mrgreen:

Jeszcze raz dzieki !!

Pozdrawiam!
 

Siwyy

New member
Witam,
Podobnie jak kolega wyżej chciałbym podpiąć laptopa do tv. Komp to Toshiba Satellite A205-S4577, tv to Sony KDL-40D3500. Wyjścia w lapku to D-sub i S-video - w którym uzyskam lepszy obraz? Chciałbym oglądać filmy w 720p lub nawet 1080p, jesli to możliwe... Rozważam także podpięcie PC, gdzie w karcie graficznej mam wyjście DVI, jesli wtedy mógłbym oglądać filmy w 1080p to chyba warto:)
Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry