Podłączenie po antenę

Irek71

New member
Witam. W najbliżym czasie będę się przeprowadzał do budynku, gdzie jest duża zbiorcza antena satelitarna (na 4 mieszkania). Nie mam pojęcia jak jest rozprowadzony syngał. Zamierzam kupić TV i tuner HD. Czy mogę mieć problemy z odbiorem sygnału HD? Czy jeszcze coś jest potrzebne? Antena musi mieć jakieś specjalne właściwości do HD? Czy istnieje ryzyko, że będę musiał zainstalować osobną antenę? Nieco naiwne pytania, ale nie mam w temacie żadnego doświadczenia. Z góry dzięki za pomoc.
 

crasher

New member
O ile instalacja zbiorcza jest dobrze zrobiona, tzn ma dobry sygnal to nie powinienes miec problemow, jesli planujesz dekoder HD z PVR ktory wymaga 2 osobnych sygnalow to najpierw sprawdz czy do mieszkania masz poprowadzone 2 oddzielne sygnaly sat, jesli nie to czy sa mozliwosci techniczne na podpiecie drugiego kabla do konwertera/multiswitch'a jesli tak to mozesz poprowadzic drugi kabel do mieszkania lub zastosowac MultiBand Converter i puscic to w jednym kablu.
 

Irek71

New member
Dzięki. Ale co to jest dekoder HD z PVR ktory wymaga 2 osobnych sygnalow? I w jakim celu się go stosuje?
Moje pytanie wynikało też z tego, że znajomy, który też nie jest specjalistą, powiedział mi, że konieczny jest też na antenie specjalny konwerter HD. Antena ma już parę lat i nie sądzę, aby w taki była wyposażona.
Jak sprawdzić, czy sygnał jest wystarczająco mocny? Nie miałem do czynienie do tej pory z HD. Czy tuner bądź TV pokazują, że odbierany program ma faktycznie rozdzielczość HD?
 

crasher

New member
Irek71 napisał:
Dzięki. Ale co to jest dekoder HD z PVR ktory wymaga 2 osobnych sygnalow? I w jakim celu się go stosuje?
Dekoder ktory ma mozliwosc jednoczesnie ogladania i nagrywania 2 roznych kanalow z roznych polaryzacji.

Irek71 napisał:
.. powiedział mi, że konieczny jest też na antenie specjalny konwerter HD
Nie ma 'konwerterow HD' na kazdym wspolczesnym z tlumieniem np 0.3dB powinno chodzic (nie wliczajac tych od satelit analogowych)

Irek71 napisał:
Jak sprawdzić, czy sygnał jest wystarczająco mocny? Nie miałem do czynienie do tej pory z HD
Podlaczyc dekoder i sprawdzic czy odbiera bez zacie, sygnali i jakosc powinny byc >50%

Irek71 napisał:
Czy tuner bądź TV pokazują, że odbierany program ma faktycznie rozdzielczość HD?
Niektore tunery tak, niektore nie. Zobaczysz po jakosci :)
 
Do góry