Podlaczenie laptopa do TV

skow01

New member
Witam,

Na poczatku zaznacze ze jestem laikiem w temacie wiec prosze o wyrozumialosc :)

Posiadam Laptopa Sony F21Z z wyjsciem HDMI oraz Bluray. W bardzo niedlugim czasie zamierzam kupic TV Sharp SHARP LC-42x20E a w przyszlosci do tego jakies kino domowe (glosniki+odtwarzacz). Moje pytanie to jak to najlepiej podlaczyc zeby ogladac filmy w HD?

Rozumiem ze kablem HDMI podlacze TV do komputera i wszystko bedzie gralo w HD, ale co wtedy z dzwiekiem? Laptop posiada jedynie zwykle wyjscie audio na sluchawki (jack). Czy moze kompa podlacza sie wtedy do "kina" a obraz idzie przez odtwarzac do TV ?

A moze kompletnie zle sobie to wyobrazam ? :)

Z gory dzieki za odpowiedz i wyzej wspomniana wyrozumialosc...
 

bulek

New member
Dobrze sobie wyobrażasz, z tym że audio w tym modelu notebooka też idzie przez HDMI. Jeden kabel więc wystarczy. Podłączenie do kina domowego to już inna sprawa, bo zależy jakie wejścia i wyjścia będziesz w nim miał.
 

skow01

New member
Wlasnie o to mi chodzi, moze nie dokladnie napisalem
Jak podlacze przez HDMI do TV to bede mial dwiek ale tylko z telewizora

A jezeli chcialbym miec przez kino ?
 

klolik

New member
Jeżeli chcesz dźwięk z laptopa przez kino to musisz mieć odpowiedni amplituner (z wejściem i wyjściem HDMI), który umożliwia wyodrębnienie audio z przesyłanego sygnału. Czyli coś z wyższej półki (lub średnio wyższej :D)
To dlatego, że nie masz osobno wyjścia dźwięku SPDIF (elektryczne lub optyczne) w laptopie a tylko stereo (jack).
Jeżeli chodzi oczywiście dokładnie o ten model Sony VGN-FZ21Z.
 

SinNameOn

New member
Witam,
potrzebuje rady. Samsung 40 cali 656 + ampli z hdmi + Sony vaio fw21e. podlaczam wszystko pieknie kabelkiem hdmi. wrzucam w lapka plytke bluray, wlacza mi sie windvd, plytka startuje przez chwile odtwarza film i zatrymuje sie wywalajac komunikat :"to srodowisko nie obsluguje zawartosci chronionej" Co zrobic?

dodam, ze sam komputer nie podpiety do tv, czy ampli, odtwarza film bez problemow. POMOCY!
 
Do góry