Plazmy full HD - tabela ocen

cactusek

New member
Bez reklam
Przeciez to nie ja mierzyłem i nie ja pisałem recenzje. Poczytaj bo wszystkie plazmy masz tam razem Calibración TV
Przynajmniej są to testy robione przez niezależną osobę a nie portal sponsorowany przez nie wiadomo kogo. Ten sam sprzęt do mierzenia, ta sama osoba robiąca pomiary i testy. Myślę że to w miare wiarygodne.
Panas vt20 miał tam ftl 0.005 więc lepsze i żaden pk250 go nie zjadł :>
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
plast zgadzam sie z Tobą. Ciekawe w tej tabeli jest to iż PK950 wygrał z Samsungiem 3D.
Jeśli chodzi zaś o serwis to jest wontek na forum o kłopotach z serwisem Samsunga i Panasonica.
Więc to jako wada:?:

a jak to mierzyc ja nie do 2 miejsca po przecinku albo nawet 3 i dalej skoro jedno miejsce po przecinku to zazwyczaj zmiana o rzed wielkosci?

jesli jedna plazma ma czern 0,2 a druga 0,05 to jest to 4 krotna roznica, dokladnie 200% plazma pierwsza jest jasniejsza od drugiej .... tzn. ze jest od niej 4x mniej czarna i to jest proste do zrozumienia ....

0,05 PLN to 5gr a 0,2 PLN to 20gr ... w stosunku do 1PLN roznica miedzy 5 a 20gr jest nie wielka, w koncu to i to grosze, moza wyrzucic i nie zauwazy sie roznicy ale w przypadku czystej arytmetyki jest to roznica 4-krotna i tyle ...

jest to roznica ogromna, taka sama jak miedzy zarowka 50 i 200 WAT ....
 

plast

New member
jest to roznica ogromna, taka sama jak miedzy zarowka 50 i 200 WAT ....

Wlasnie nie do konca, bardziej bym to porownal do roznicy miedzy zestawem zarowek o mocy 1000W a 2000W. Niby 100% roznicy, niby ten drugi jest 2x lepszy, ale mozna przypuszczac, ze normalnemu czlowiekowi oba wystarcza z nawiazka jesli zechce tego uzywac w domu. Zatem tak, mozna to tak drastycznie punktowac gdyby tabelka dotyczyla oswietlania ulicy, ale nie oswietlania domu, bo dla wiekszosci ludzi tutaj te roznice sie zacieraja i licza sie bardziej inne parametry. Po prostu zle dobrana jest waga parametrow, ale w sumie co mi tam, niech sie autor cieszy :D.

Ale tej enigmatycznosci 'znanych wad' to nadal nie rozumiem :D.
 

don111

Banned
różnica między LG 0,007-0,009 fL a Panasonic VT20 0,005fL wynosi tylko tyle ?
bzdura
po prostu należy odróżnić podawaną w testach skalibrowaną czerń (na skali szarości, aby widać było detale cienia) od najniższej czerni jaką tv jest w stanie wyświetlić
podana wartość dla LG to jest najniższa czerń - ok 0,03 cd/m2 a nie skalibrowana (0,06cd/m2 czyli 2x tyle wg innego testu), Panasonic G20 ma 0,02cd/m2 najniższą = 0,005 fL, podobnie zresztą jak mój stary model - powtarzam nieskalibrowaną czerń - czyli zjeżdzając niżej z jasnością obraz już nie zrobi się bardziej czarny niż jest
Panasonic VT20 ma już skalibrowaną czerń na poziomie 0,005 fL (0,02 cd/m2) a najgłębsza jaką może wyświetlić to zapewne już będzie w okolicach 0,00x cd/m2 , 0,000x fL
wartość skalibrowanej czerni to z grubsza taka najgłebsza czerń, od której zaczynają się już płynne odcienie od czerni w górę a najniższa możliwa czerń jaką tv może wyświetlić tego nie zapewnia (w plazmach też jest efekt wizualnie w rodzaju "local dimming" na lcd, tylko tu piksel nie jest wygaszany do końca)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tylko że ten gość z hiszpanskiego forum o nicku SuperCurro zawsze podaje wartości dla skalibrowanej czerni bo swoje testy rozpoczyna od skalibrowania każdej z plazm.

A tabelka została przeniesiona na stronke gdzie można dawać swoje komentarze :)
www.plazmy.blog.com
 
Ostatnia edycja:

Tiptop

New member
Przegladam tą tabele i posiadając S20 musze przyznać rację że ogólnie ten telewizor nie zasługuje na więcej. Może ma i dobrą czerń ale pozostałe rzeczy mnie rozczarowują. Nawet taka prozaiczna rzecz, chce obejrzeć zdjęcia które przyniosła rodzina na pendrivie i kurcze musze odpalać kompa i przegrywać to na jakaś głupią karte którą przeczyta mój tegoroczny telewizor. Wkurzające to jest.
Siostrzeniec ostatnio kupił sobie LG - model chyba 50PK250 i po kilku godzinach filmu (mkv 720p) musze stwierdzić że obraz na pewno ma nie gorszy od mojego Panasa. Kosztował tysiąc złotych mniej, lusterko podobne do mojego.
Ogólnie to troche żałuje zakupu, głównie przez brak multimedialnego wyposażenia i bez rewelacji z obrazem w jasny dzień.
 

don111

Banned
Siostrzeniec ostatnio kupił sobie LG - model chyba 50PK250 i po kilku godzinach filmu (mkv 720p) musze stwierdzić że obraz na pewno ma nie gorszy od mojego Panasa. Kosztował tysiąc złotych mniej, lusterko podobne do mojego.
wg tej tabelki Twój siostrzeniec ma nie tylko nie gorszy obraz, a nawet zdecydowanie lepszy, bo jego tv za sam obraz ma 7 punktów a Panas tylko 5 :D
tylko jak ma usb to musi mieć PK350 albo PK550...
 

yamah

New member
Panowie, na 90%decyduję się wziąć Samsunga 50c550 ale do końca nie jestem przekonany.Normalnie mętlik w głowie.
LG-lustro
Pans-Migotanie
Samsung-buczenie
Litości-co by nie wziąć-strach !
Żeby nie był gorszy od starego ctr-Sony 32 100Hz
 

damiantomek2

New member
Panowie, na 90%decyduję się wziąć Samsunga 50c550 ale do końca nie jestem przekonany.Normalnie mętlik w głowie.
LG-lustro
Pans-Migotanie
Samsung-buczenie
Litości-co by nie wziąć-strach !
Żeby nie był gorszy od starego ctr-Sony 32 100Hz

Miałem takie same dylematy jak TY. Tylko dodatkowo żonke zwolenniczke CRT.
Musisz zdecydować jakie wady są dla Ciebie nie do zaakceptowania,
a jakie zniesiesz. No i na czym w danym modelu Ci zależy.
Wybór zaczynałem od Panasoniców z 2009.
Potem był Samsung, potem nowe modele panasów i samów, a wreszcie
stwierdziłem iż może LG bo w 2010 mają wsumie niezłe opinie no ale lustro!
Po analizie stwierdziłem iż mogę zaakceptować lustro bo są rolety ale nie bzyczenie
bo na to nie ma patentu. Od wczoraj sprawdzam sławetne lustro w modelu PK760
i przynajmniej w tym tv gdyby nie lektura forum to bym miał kłopot z jego znalezieniem.

Pozdrawiam
 

yamah

New member
Witam,kolego Yamach dołóz troche i kup Samsung PS50C680-polecam.pozdr.


Zrobiłem znowu rajd po sklepach,i w Media Expert przyszły PS50C680 3D po 4tyś,
więc teraz mała różnica cenowa z C550,:fool: jestem w szoku,wypada podnieś pułap cenowy i do tego okulary.
RHJG napisz coś wiecej o tym sprzęcie:(
 

don111

Banned
Panowie, na 90%decyduję się wziąć Samsunga 50c550 ale do końca nie jestem przekonany.Normalnie mętlik w głowie.
LG-lustro
Pans-Migotanie
Samsung-buczenie
Litości-co by nie wziąć-strach !
Żeby nie był gorszy od starego ctr-Sony 32 100Hz
w praktyce wygląda to tak, że powinieneś się bać tylko hałasującego egzemplarza, czyli Samsunga powinieneś kupić na miejscu w sklepie :)
pod względem obrazu tzn migotania, odbić - na pewno nie będzie gorzej niż na crt 100hz, poza czernią (crt = Kuro ;))
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,miałem okazje porównać tą plazme w 2D z konkurencją i moim subiektywnym zdaniem jest warta "grzechu"Co do 3D to jest fajny bajer,będzie w kazdym modelu ze sredniej półki w przyszłym roku (tak mysle)
Jak komuś nie odpowiada na szczęscie mozna to wyłączyć.Ale wyraz twarzy dzieciaka oglądającego dobrą bajke w 3D np.Alicja w kraine czarów-jest bezcenny!!! a i 1/5h spokoju też się liczy.Co niektórzy zrozumieją to jak będą rodzicami,a jeszcze lepiej dziadkami.pozdr.Acha te wszystkie tabelki prosze traktować z przymrużeniem oka!!! a i tak przy wyborze powinno się kierować wlasnym rozumem,gustem...itd,itp.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Witam,miałem okazje porównać tą plazme w 2D z konkurencją i moim subiektywnym zdaniem jest warta "grzechu"Co do 3D to jest fajny bajer,będzie w kazdym modelu ze sredniej półki w przyszłym roku (tak mysle)
Jak komuś nie odpowiada na szczęscie mozna to wyłączyć.Ale wyraz twarzy dzieciaka oglądającego dobrą bajke w 3D np.Alicja w kraine czarów-jest bezcenny!!! a i 1/5h spokoju też się liczy.Co niektórzy zrozumieją to jak będą rodzicami,a jeszcze lepiej dziadkami.pozdr.Acha te wszystkie tabelki prosze traktować z przymrużeniem oka!!! a i tak przy wyborze powinno się kierować wlasnym rozumem,gustem...itd,itp.
Witam RHJG.Nie zrozum mnie zle ,ale ostrzega się przed zbyt częstym korzystaniem z 3D szczególnie przez dzieci i mam nadzieję że zdajesz sobie z tego sprawę,więc radzę poczytać na ten temat.Nawet dorośli zle znoszą tą technologie więc zbytnio bym do niej nie zachęcał,co nie znaczy każdemu odradzam,po prostu warto najpierw się z nią zaznajomić zanim uznamy że warto dla samego ''spokoju'' niszczyć organizm swój i dziecka.Możesz się ze mną nie zgadzać,ale warto się nad tym zastanowić.''Mylę się??...MI to nie szkodzi""
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Spoko, kupię sobie marnie oceniany model tv bo ma 3D, aha a ile tytułów filmów jest na rynku w 3D? Trzy ? :)
Przez najbliższe kilka lat raczej nie pojawi sie tez żadna stacja tv nadająca w ten sposób, a za kilka lat beda juz OLEDy i zupełnie inna telewizja.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kol.Adrian85,dzięki za troske,masz racje trzeba z głową, mam 56lat i już w swoim poscie napisalem,ze trzeba kierować się rozumem(spokojnie przetestowałem najpierw na sobie i nic sie nie dzieje.Zona moze max 2h.A dzieciak oglada max 1,5h.Kolego Cactusek to jest nowy model,za duzo recenzji jeszcze nie ma.Pisalem o 2D i tu tylko sprawdzałem..Tani dobry TV i TYLE.Ja mam inne.Oledy będą cholernie drogie i troche wody uplynie zanim będą ogolnie dostępne.Uwazam,ze prawie 30lat siedzenia przy TV uprawnia mnie do wydawania opinii.A co TY z tym kol.zrobisz,jak to zinterpretujesz to jest Twoja prywatna sprawa masz rozum, gust to mysl i samodzielnie podejmuj decyzje,na tym polega miedzy innymi demokracja.Dlatego moja rada jest racjonalna TANI-DOBRY i czekamy na OLEDY.pozdr.
 
Do góry