plazma panasonica v20 czy jakis led ?

pabloski79

New member
Co sadzicie o ledach ?
nie doszukalem sie porownan plaz i ledow
mysle o panasonic 50v20 albo jakims ledzie w tej cenie.
Jaka jestwasza opinia na temat ledow ?
pozdro
 

bzyq

Member
Najlepiej zamów sobie prezentację w domu i porównaj co Tobie lepiej będzie odpowiadać. Na tym forum nie dostaniesz konkretnej odpowiedzi, bo każda z tych technologii ma zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Pamiętaj, że to Ty będziesz później oglądać to co kupisz.

Ja osobiście mam w domu plazmę G10 Panasa i nie zamieniłbym jej na żadnego leda. Nie widzę tez żadnych spadków czerni i innych rzeczy o których tu wypisują. Mnie w LCD/LED najbardziej przeszkadza to, że wyświetlają strasznie nienaturalne kolory i no i te kąty patrzenie - porażka
 

gadi

New member
Zapytaj kolege Kapral_Hicks
"Mojej zabawy z tv ciąg dalszy ;D (nie ma to jak fascynacja tv i ciągłe zmienianie . Dziwnym zbiegiem okoliczności w czasie gdy kupiłem v20 mój znajomy również kupił tv, był to 810le, ten sam model nad którym się zastanawiałem przed v20 !!! . Byłem pod takim szokiem perfekcji obrazu (na prezentacji u niego w domu) że v20 został szybko odsprzedany, kupiony 810e i to co widzę z BR po prostu zabijka. Właściwie nie ma teraz aspektu obrazu na którym bym narzekał, kolory pełne i w szerokim spektrum odcieni, jasność super plus brak wycieku jasności jak to w normalnych lcd bywa. Bałem sie troche o input lag ale wystarczyło wyłączyć układ 100Hz i rzeczy jak teatr czy input lag znikają(dowiedziałem sie o tym dzieki flatpanels HD, super recki maja, najlepsze). To pierwszy raz jak jestem tak zadowolony z TV, to jest szok co się porobiło z tymi lcd, obraz HD w porównaniu do tego v20 to jest jednak inna bajka. Słuchajcie, to co che powiedzieć to moje spostrzeżenie że jedynie OBRAZ w warunkach domowych jest w stanie pokazać prawdziwe zalety tv. Po tym moim doświadczeniu widzę ze kupno tv po ocenie sklepowej ma więcej wspólnego ze strzelaniem niż z rzetelnym wyborem
Życzę wszystkim równie udanego wyboru tv, zadowolenia z obrazu

BTW Nawet filmy dvd po skalowaniu to bajka... to już jednak szczegół"
 

cactusek

New member
Bez reklam
Zapytaj kolege Kapral_Hicks
"! . Byłem pod takim szokiem perfekcji obrazu (na prezentacji u niego w domu) że v20 został szybko odsprzedany, kupiony 810e i to co widzę z BR po prostu zabijka.

napisze ci krótko, po prostu ci nie wierze.

Ja sam mam 42V20 i narazie słaby sygnał z TV kablowej, zaczekam do wymiany na satelite.

to w końcu odsprzedałeś tego V20 czy nie ? :)
 

gadi

New member
Ja tylko przytoczyłem cytat wypowiedzi kolegi Kapral_Hicks
Postawiłem znaki "..."
Osobiście mam 42V20 i narazie słaby sygnał TV kablowej
 

don111

Banned
Zapytaj kolege Kapral_Hicks
"Dziwnym zbiegiem okoliczności w czasie gdy kupiłem v20 mój znajomy również kupił tv, był to 810le, ten sam model nad którym się zastanawiałem przed v20 !!! . Byłem pod takim szokiem perfekcji obrazu (na prezentacji u niego w domu) że v20 został szybko odsprzedany, kupiony 810e i to co widzę z BR po prostu zabijka. "
cactusek napisał:
napisze ci krótko, po prostu ci nie wierze.
LCD na sygnale HD a zwłaszcza na Blue Ray wyglądają przecież ostrzej od plazm i ze swoimi kolorami robią lepsze wrażenie przynajmniej na początku
plazma wygląda za to bezkonkurencyjnie ze stonowanymi ustawieniami kolorów w trybie kinowym, nie ginie tyle przejść tonalnym co na LCD w podobnym trybie, co jeszcze w plaźmie pogłębia efekt mniejszej ostrości i nie robi takiego efektu "wow", ale obraz jest najbardziej naturalny i na dłuższą metę nie jest w ogóle męczący do oglądania
tyle że nie każdemu musi to odpowiadać, no i oczywiście nie każdy ma warunki oświetleniowe aby w takim trybie oglądać
 

motobartcompany

New member
LCD na sygnale HD a zwłaszcza na Blue Ray wyglądają przecież ostrzej od plazm i ze swoimi kolorami robią lepsze wrażenie przynajmniej na początku
plazma wygląda za to bezkonkurencyjnie ze stonowanymi ustawieniami kolorów w trybie kinowym, nie ginie tyle przejść tonalnym co na LCD w podobnym trybie, co jeszcze w plaźmie pogłębia efekt mniejszej ostrości i nie robi takiego efektu "wow", ale obraz jest najbardziej naturalny i na dłuższą metę nie jest w ogóle męczący do oglądania
tyle że nie każdemu musi to odpowiadać, no i oczywiście nie każdy ma warunki oświetleniowe aby w takim trybie oglądać


Nowa seria panasonica V, VT nie gra tak "mdło" jak starsze serie tego producenta. Obraz jest bardzo ostry.
Dla mnie naturalny obraz to taki jak widzę na co dzień w rzeczywistości. Więc o mydle nie ma mowy. Mam w miarę normalny wzrok. Również kolory muszą być takie jak trzeba. Tryb THX w moim egzemplarzu jest prawie doskonały.
 

cactusek

New member
Bez reklam
LCD na sygnale HD a zwłaszcza na Blue Ray wyglądają przecież ostrzej od plazm i ze swoimi kolorami robią lepsze wrażenie przynajmniej na początku

chodziło mi o to, że nie wierze w to że ktoś wydał tyle kasy na V20 a zobaczył u kumpla średniego LEDa i od tak sobie sprzedał panasa tracać kupę kasy bo wiadomo że nikt od niego nie odkupił używanego telewizora za cene zbliżoną do sklepowej.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ale jeśli kogoś stać i podoba mu się w led-zie ''piękno naturalnego obrazu'',no cóż...:blagam::blagam::blagam:Najważniejsze że jest zadowolony z wymiany.:)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tyle że takie rzeczy zdarzają sie raczej w wirtualnych opowiadaniach na internecie a nie w rzeczywistości. Przymykam oko na niektore przeczytane historie.
 
Do góry