plazma Panasonic 42" czy 37"

babylock

New member
Witam Wszystkich!
Mam prośbę jak w temacie. Jako, że w pewnym sklepie będzie obniżka na tv o podatek vat i panas 42x10y i 37x10y będzie po ok. 1720 zł powstał u mnie dylemat, który brać.
Zaznaczam, że fullHD mnie interesuje. Pomieszczenie w którym będzie stał tv max do oglądania 3 do 3,5m. Czy prawdą jest że na 37 będzie lepszy obraz ale zużycie energii wcale nie dużo mniejsze?
Dzięki z podpowiedzi!
 

piotr818

New member
Bez reklam
Witam Wszystkich!
Mam prośbę jak w temacie. Jako, że w pewnym sklepie będzie obniżka na tv o podatek vat i panas 42x10y i 37x10y będzie po ok. 1720 zł powstał u mnie dylemat, który brać.
Zaznaczam, że fullHD mnie interesuje. Pomieszczenie w którym będzie stał tv max do oglądania 3 do 3,5m. Czy prawdą jest że na 37 będzie lepszy obraz ale zużycie energii wcale nie dużo mniejsze?
Dzięki z podpowiedzi!


Panasonic TX-P37X10E ma panel 1024x720 czyli nie Full HD
 

babylock

New member

Panasonic TX-42x10Y też nie jest :grin: HD. Nie zależy mi na Full HD bo prawdę powiedziawszy jakiejś kolosalnej różnicy nie widzę. Decyduję się na zakup bo cena 1700zł jest chyba atrakcyjna. Gdyby był po 2400 to bym go nie kupił tylko czekał na lepsze czasy i pewnie jakiś nowszy model tym bardziej, że coraz więcej mówi się negatywnie o panasie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

airon

New member
Zdecydowanie 42 cale. Ja swój oglądam z 2 metrów i jest można powiedzieć akurat. Co do jakości obrazu to i tak wszystko zależy od źródła które mu zaaplikujesz.
 

babylock

New member
Zdecydowanie 42 cale. Ja swój oglądam z 2 metrów i jest można powiedzieć akurat. Co do jakości obrazu to i tak wszystko zależy od źródła które mu zaaplikujesz.

Sygnał jest z kablówki multimedia. Może w dalekiej przyszłości jakaś platforma ale raczej na razie się nie opłaca bo w pakiecie mam tani internet. Jeśli platformy wprowadzą internet w sensownych cenach to może ale to pewnie dopiero z a 5-10 lat znając naszą rzeczywistość.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
babylock
Korzystam z Multimedi i powiem Ci, że nie jest tak źle. Część programów po analogu prezentuje się bardzo dobrze na plazmie, część kiepsko. Wszystko zależy od nadawcy. Plazmy Panasonica mają ten plus, że dobrze radzą sobie z kiepskim sygnałem.
Mam też od Nich sygnał cyfrowy, ale to już zupełnie inna sprawa....
 

adalbert20

New member
Witam. Też stałem przed dylematem, brać 42 czy 37 cali. Na szczęście wziąłem P42X10Y i do MULTIMEDIA jest idealny. Plułbym sobie w brodę gdybym wziął 37.
 

babylock

New member
Dzięki Wszystkim!!!

Tv kupiony 42"x10y. Na razie jestem zadowolony bo licznik wskazał, że tv jest dziewiczy. Moja żona się śmieje że pierwszy raz rozdziewiczyła tv bo pierwsza włączyła.
 
Do góry