Plazma około 2,5tys

gabrielf

New member
odległość od ekranu ?------ 2,5-3 m
jak słońce świeci w pokoju ? ----- okno od zachodu (czyli w wieczorem świeci)
Jak duży jest pokój ? ----- 4,8 m x 5,2m
jaki masz obecnie telewizor?---- Monitor CRT 17 i laptop Samsung R530
jakie programy najczęściej oglądasz?---- filmy 40%, 15% piłka nożna, 25% programy dla kobiet, motoryzacja i informacyjne (po równo all), reszta seriale i inne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?---- wieczorem 85% 15% to weekend itp
preferowana wielkość telewizora? ---42-46''
czego nie lubisz w telewizorach? ---- buczenia, przekłamań w kolorach, migotania, odbijania swiatla
jakie urządzenia będą podłączone ? ---- kino domowe i laptop do ogladania filmów
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? Telewizja kablowa SD -50% DVD+laptop (pewnie kiedys HD)- 50%
jaki masz sygnał ?----- sygnal z osiedlowej kablowki cyfrowy dekoder, SPRAY/VECTRA
ile programów HD ?--- 5?
ma stać czy wisieć ?--- stać
jaka klasa cenowa ? --- 2500 zl

myslałem o Panasonicu, Samsungu LG itd itd. Ale ogólnie:
nie chce bzęczenia, jeśli każdy bzęczy to niech bzeczy mało
nie chce aby byl lustrem całkowicie, ale też całkiem matowy nie musi być bo za tą cenę pewnie ciężko coś znaleźć. W pokoju nie ma żaluzji, ale są zasłonki.
Nie chce żeby po miesiącu z czarnego zrobił się blady szary.
Cene wybrałem 2500 bo jest to pierwszy taki duży telewizor, za 3-4 lata zmieni sie na jakis super LED 5D :).
 

osip

New member
Masz ogolnie ciezki wybor, gdyz w cenie do 2,5 tys, nie znajdziesz obecnie plazmy 42-50" z filtrem antyodblaskowym. Chyba, ze gdzies znajdziesz 42x10y lub 42s10.
I jestes skazany, tylko na 42" lub 50" bez filtra.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Seria x10 i s10 jest wciąż dostępna ale trzeba dobrze poszukać,w tegorocznych modelach odblaski są we wszystkich ''tanich'' plazmach i musisz się z tym pogodzić.W tej cenie masz jeszcze pj550 i c430 i też możesz się im przyjrzeć.
 

gabrielf

New member
Masz ogolnie ciezki wybor, gdyz w cenie do 2,5 tys, nie znajdziesz obecnie plazmy 42-50" z filtrem antyodblaskowym. Chyba, ze gdzies znajdziesz 42x10y lub 42s10.
I jestes skazany, tylko na 42" lub 50" bez filtra.

Z tych dwóch, który lepszy? 42s10 widze w cenie 2,5, tylko nie wiem czy o ten model chodzi TX-P42S10E.
 

osip

New member
s10 to model full hd, a x10 hd ready.
Do obecnych warunkow, wystarczy hd ready, chyba ze kupisz blue ray, to zdecydowanie model full hd.
Tylko uwazaj na egzemplarze z wystawy. Lepiej kupic nowke z kartonu, a taka ciezko dostac.
 

osip

New member
Chociaz, ja bym wybral 50x20 ze wzgledu na wielkosc.
I tak bedziesz ogladal wieczorem, a radosc z ogladania filmu, o wiele wieksza na tak duzym ekranie.
 

gabrielf

New member
Jest opcja wziąć Panasonica 42g20e za 3tysie i jeszcze raty 10x0%. Biorąc pod uwagę moje wymagania ma on coś gorszego od 42s20e lub x20e?
 
Do góry