plazma do TV kablowej SD i Xbox360

mandigal

New member
To mój pierwszy post, więc witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze nowego TV.

Moje warunki:
Pokój: 3,70m na 5,00m
Odległość od ekranu: ok. 2-3m
Nasłonecznienie pokoju: okno na wprost ekranu TV - okno od strony zachodniej (świeci mocno po południu, pomagają rolety)
Poprzedni telewizor: 21"crt
Jakie programy najczęściej oglądasz: kablówka SD - wszystko po trochu, lubię sport, kanały popularnonaukowe, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
preferowana wielkość matrycy: 42 do 50 cali
preferowana marka: panasonic
Jakie urządzenia będą podłączone: DVD, Xbox360, kablówka analog. (w odległej przyszłości być może PS3 i N-ka)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% TV, 20% xbox, 20% DVD
jakimi złączami: Xbox - HDMI, DVD - Euro
jaki sygnał: sd
ma stać czy wisieć: stać (cienka ściana, może uda się powiesić, ale to ryzyko...)
jaka klasa cenowa: ok 2500-3000 (mogę wydać nieco więcej, jeśli będą ku temu mocne argumenty)

Z racji słabego sygnału (kablówka) wybór padł na plazmę, przy czym po przewertowaniu wielu tematów na niniejszym forum skłaniam się ku Panasonic-owi.
Myślałem o TX-P50X20E, TX-P42S20E, TX-P42G20E. Pytanie brzmi ,czy ma sens zmniejszenie przekątnej kosztem lepszych parametrów? Mam też wątpliwości odnośnie słabego sygnału i niedużej odległości od ekranu - czy 50 cali to nie za dużo?

Pozdrawiam i liczę na Wasze sugestie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie nie przeskoczysz na raz na 50" .Będziesz miał szumy z sygnału SD .
Dodatkowo jeśli będzie PS3 , gry to lepiej zagra 42G20:
http://www.hdtv.com.pl/forum/video/51661-plazma-panasonica-tx-p42g20e-test.html
Tu masz test.
014_P1090621.JPG
 

mandigal

New member
Dzięki kiki
Czy w moich warunkach jest sens brać G20, czy nie wystarczy seria S?
Ewentualnie może jakaś inna marka, np. Samsung (nie mam rozeznania w modelach, skupiałem się na Panasach)?
A może rozwiązanie pośrednie i 46"? Z mojego rozeznania wynika, że nie jest obecnie w Polsce dostępna seria S z panelem 46".

A gdybym teraz zdecydował się na N-kę, czy przy tej wielkości pokoju i odległości TX-P50X20E zda egzamin? Chodzi szczególnie o widoczność ewentualnych niedoskonałości sygnału i rozdzielczość tego TV.
 

don111

Banned
różnicę zobaczyłbyś na tv full hd z odpowiedniej odległości i na odpowiednim sygnale (1080p)
sygnały ze wszystkich polskich telewizji cyfrowych do takowego nie należą
 

RaRu

New member
To mój pierwszy post, więc witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze nowego TV.

Moje warunki:
Pokój: 3,70m na 5,00m
Odległość od ekranu: ok. 2-3m
Nasłonecznienie pokoju: okno na wprost ekranu TV - okno od strony zachodniej (świeci mocno po południu, pomagają rolety)
Poprzedni telewizor: 21"crt
Jakie programy najczęściej oglądasz: kablówka SD - wszystko po trochu, lubię sport, kanały popularnonaukowe, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
preferowana wielkość matrycy: 42 do 50 cali
preferowana marka: panasonic
Jakie urządzenia będą podłączone: DVD, Xbox360, kablówka analog. (w odległej przyszłości być może PS3 i N-ka)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% TV, 20% xbox, 20% DVD
jakimi złączami: Xbox - HDMI, DVD - Euro
jaki sygnał: sd
ma stać czy wisieć: stać (cienka ściana, może uda się powiesić, ale to ryzyko...)
jaka klasa cenowa: ok 2500-3000 (mogę wydać nieco więcej, jeśli będą ku temu mocne argumenty)

Z racji słabego sygnału (kablówka) wybór padł na plazmę, przy czym po przewertowaniu wielu tematów na niniejszym forum skłaniam się ku Panasonic-owi.
Myślałem o TX-P50X20E, TX-P42S20E, TX-P42G20E. Pytanie brzmi ,czy ma sens zmniejszenie przekątnej kosztem lepszych parametrów? Mam też wątpliwości odnośnie słabego sygnału i niedużej odległości od ekranu - czy 50 cali to nie za dużo?

Pozdrawiam i liczę na Wasze sugestie

Mam bardzo podobne warunki i też się zastanawiam na wyborem plazmy. Mój budżet to 5000zł i zastanawiam się nad dwoma modelami: PANASONIC TX-P50G20E oraz LG 50PK950

może polecicie któryś z tych telewizorów, lub inny w tej półce cenowej?

dzięki, pozdrawiam
 

greg419

New member
Jeśli mogę coś dodać z mojego doświadczenia to wiele zależy od jakości sygnału jaki posiada Twój operator kablowy. Ja u siebie mam analogową Vectrę i 50 cali oglądane z odległości 2,8 metra , jak dla mnie jest zadowalająco choć nie ukrywam że szału nie ma ale swobodnie można oglądać bez jakiegoś dyskomfortu dlatego rozważ dokładnie wielkość TV byś potem nie żałował a jeśli zamierzasz w niedalekiej przyszłości podpiąć jakiś lepszy sygnał z kanałami HD to nie żałuj sobie wielkości TV bo możesz potem z kanapą 'jeździć" po pokoju w celu zmniejszenia odległości do Tv :-D.
 
Ostatnia edycja:

greg419

New member
Ja bym też zgodził się z Kiki bierz g20 tylko kwestia rozmiaru i co się z tym wiąże to budżetu jakim dysponujesz jak dasz radę pomyśl nad 46 cali jest trochę droższe od 42 cali jeszcze nie tak strasznie a 4 cale więcej robi różnicę , "rogal" na twarzy gwarantowany.:D:
 
Do góry