Plazma do grania, czy...

kacpr

New member
Witam,
Mam zamiar w najbliższych tygodniach zakupić telewizor, który głównie służyłby do grania. Naczytałem się o tym, że LCDki są niby do tego lepsze, ale osobiście mam złe doświadczenia z tą technologią. Biorę pod uwagę plazmy, do których nakłonił mnie użytkownik na innym forum, ale skłaniam się też w kierunku LCD podświetlanych LEDami. Myślę o czymś o rozmiarach 46" i większych


  • jak słońce świeci w pokoju - ściana, na której zawisłaby ów telewizor jest nasłoneczniana średnio od późnego popołudnia do samego wieczoru, z okien równoległych do tej ściany. Biorę pod uwagę zrobienie małego remontu by pozbyć się tego problemu i zawiesić tv gdzieś indziej.
  • Jak duży jest pokój - 5m długości, 3,5 szerokości
  • jaki masz obecnie telewizor - posiadałem 26" LCD Samsung, jedyne co pamiętam to, że model zaczynał się od liter LE, zawiodłem się na nim po trochę ponad roku użytkowania, gdy zacząłem go używać w pokojach z oknami (wcześniej był w takiej kanciapie bez :p ). Obecnie używam 22" monitora LCD LG, grając na nim za dnia mam wrażenie, że stracę wzrok wpatrywając się w ciemny obraz jaki z siebie daje.
  • preferowana technologia - 2D i Full HD
  • więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - częściej wieczorem
  • preferowana wielkość telewizora - 46" i więcej
  • preferowana marka - nie mam
  • jakie urządzenia będą podłączone - xbox 360 i laptop przez HDMI (seriale ściągane z internetu i blu ray, który już posiadam, acz rzadko używam)
  • ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 80% konsola, 20% filmy
  • siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - jeśli postanowię powiesić tv na ścianie to będzie sporo ode mnie wyżej, jeśli postawię na stoliku, to z kolei niżej...
  • ile godzin dziennie ma grać telewizor - to zależy od pracy. gdy mam wolne potrafię grać po 8h i więcej, gdy pracuję pewnie nawet nie będzie włączany...
  • ile osób zasiada przed telewizorem - 2
  • ma stać czy wisieć - nie zdecydowałem jeszcze
  • jaka klasa cenowa - jestem w Anglii, chcę przeznaczyć w przedziale 700-1100Ł max., im mniej tym lepiej. nie mam pojęcia jak prezentują się ceny w porównaniu do polskich...
  • inne - posiadam zniżkę pracowniczą na dwa modele telewizorów LCD LED Sharpa i chciałbym wiedzieć czy może nie byłoby to lepszą okazją od plazmy, te telewizory to:
  • LC40LE820E 40" w cenie 699Ł
  • LC46LE821E 46" w cenie 1049Ł

Powiedzcie co myślicie
 

3DE

Banned
Biorąc pod uwagę twoje warunki to raczej jednak LCD... choć niekoniecznie Quattron. Ten TV daje wyjątkowo nienaturalny obraz, bez profesjonalnej kalibracji się nie obejdzie.
Warte polecenia są Samsung C630/C650 i Toshiba 46XV733 a jeśli na LED'ach to Samsung C6500 i Toshiba 46VL733.
Toshiby mają nieco mniejszy input lag.
 
Ostatnia edycja:

kacpr

New member
Biorąc pod uwagę twoje warunki to raczej jednak LCD choć niekoniecznie Quattron... ten TV daje wyjątkowo nienaturalny obraz, bez profesjonalnej kalibracji się nie obejdzie. Warte polecenia są Samsung C630/C650, Toshiba 46XV733 a także Panasonic 46G20
(ale mówię o LCD G20 a nie o plażmie).

W poprzednich tv denerwowało mnie gdy obraz przechodził w czerń i pozostawiał jaśniejsze punkty w miejscu gdzie przed chwilą było coś jaśniejsze (coś co przypomina mi oglądanie filmu z kiepską kompresją). Czy jest jakaś możliwość wyeliminowania elementów środowiskowych na korzyść plazmy?
Właściwie to niewiele wiem o tej technologii - czy to prawda, że są one pokryte szybą, więc w słonecznym pokoju, jakkolwiek by nie stały to nie da się ich oglądać?



PS. Te Sharpy zainteresowały mnie ich funkcją time-shift, bo zamarzyło mi się nagrywać moje wyczyny w grach na dysk i przenosić na kompa :cool:. Bajer, który sobie odpuszcze, zwłaszcza, że ta zniżka w przypadku modelu 46" i tak nie jest czymś wyjątkowym w porównaniu do cen w innych sklepach.
 

kacpr

New member
Z wymienionych przez Ciebie modeli, który Samsung byłby lepszym wyborem? Pod względem jakości obrazu, żywotności panelu itp. Różnica w cenie jest kolosalna, około 200 funtów (prawie 1000zł).
Toshibę znalazłem tylko LED, ale odpada bo jest także droższa, o 250 funtów od Samsungowego LEDa, i wypada poza fundusze jakie chciałbym na to przeznaczyć.

Posłuchałbym mimo wszystko opinii innych użytkowników forum, nie wstydźcie się ;) Chciałbym dowiedzieć się więcej na przyszłość i dokonać dobrego zakupu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do nasłonecznionego pomieszczenia dynamika LCD ma ogromne znaczenie.
A tu najlepszy jest Sharp ponieważ dzięki żółtemu subpikselowi przepuszcza więcej światła przy tej samej wartości 500cd/m2. Poprostu będziesz więcej widział na ekranie. A co do kąta padania to prostym rozwiązaniem jest ruchomy uchwyt na ścianę i po kłopocie.
Sharp ma też większą rozdzielczość :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/51930-tv-sharp-46le-820-test.html
Większą paletę barw i mniejszy pobór energii.
Pamiętaj o kalibracji obrazu:
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
 

kacpr

New member
Kurcze... Panowie, to jednak ten Sharp jest dobry? Kolega 3DE pisał o przereklamowaniu LEDów, a ten Sharp jest LEDem.
Sytuacja byłaby taka:
Samsunga C650 mógłbym kupić za 699 funtów (najtaniej w porównywarce cen)
Tego Sharpa z kolei za 1049 Ł

Czy warto będzie bulić za tego drugiego?
A może są jeszcze jakieś modele pomiędzy?

Sony za drogi :(

edit: Skoro temat zszedł na LCDki to prosiłbym o przeniesienie tematu do odpowiedniego sub-forum.
Potrzebuje szybkiej odpowiedzi, który z modeli wybrać bo chciałbym już zamówić tv ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry