Plazma do gier i filmów do 4 tys

Krvavy

New member
Witam,

Jako, że w dziale LCD nie uzyskałem najmniejszego zainteresowania swoim pytaniem, pozwalam sobie częściowo przenieść je tu. Szukam plazmy 50" do salki kinowej w piwnicy.

Jakie masz warunki - pokój 3 x 3 m
Preferowana wielkość matrycy – 50"
Preferowane marki (a raczej rozważane modele) - Samsung B 550 albo Panasonic S20
Jaki sygnał – żadnej TV tylko PS3 do gier i jako źródło filmów
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – ok 2,8 m
Jakie urządzenia do podłączenia - tylko PS3 do gier i jako źródło filmów do tego amplituner i zestaw głośników 5.1
Jaka klasa cenowa – 3,5 - 4
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – raczej w nocy ale pokój jest i tak całkowicie zaciemniony
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – niemalże całkowite zaciemnienie (małe piwniczne okienko od północy, zasłonięte)
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – żadnej telewizji
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - będzie raczej ciemno, może jakaś niewielka lampka
Ma stać czy wisieć - raczej wisieć ale nie upieram się
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD

Nie ma znaczenia dla mnie jakość dźwięku (będzie ampli) ani wygląd telewizora. Wolałbym oczywiście żeby telewizor był jak najtańszy, bo w ramach łącznego budżetu 8.tys PLN chcę kupić jeszcze LCD 46" do salonu.
 

Krvavy

New member
Nie chcę bez sensu podbijać tego samego pytania na pod-forach Panasa i Samsunga. Może jednak ktoś poświęci chwilę i odpowie.
 

don111

Banned
gwoli ścisłości to chyba mają identyczne (ruchome piksele)
Samsung ma opcję w menu do usuwania powidoków czego nie ma Panasonic, tutaj trzeba samemu pomyśleć i uruchomić szum na niustawionym kanale telewizyjnym - wyjdzie na dokładnie to samo
faktycznie wielka przewaga...

a jeśli chodzi o samo wypalanie powidoków to użytkownicy-posiadacze piszą coś przeciwnego (ostatnio posiadacz Samsunga B550 i Panasonica X10), łatwiej łapał i dużo dłużej musiał usuwać powidoki po xboxie na Samsungu
 

Krvavy

New member
A czemu do gier i do PC ma być plazma.
Jeśli zakup łączny - to lepiej kupić plazmę do salonu a LCD go gier i do PC.

Powód jest taki, że w salonie oglądamy tylko telewizję i jest on bardzo nasłoneczniony. Plazma idzie do salki kinowej w piwnicy, gdzie oglądane będą filmy i służyć też będzie do gier. Korzystać z PC na jakimkolwiek telewizorze nie zamierzam.

Plazma do gier - musisz pamiętać o dobrym docieraniu . inaczej bedziesz miał problem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/51966-sprobujmy-wplynac-na-tvn24-i-zmiane-loga.html

Z Twoich jeśli ma zostać plazma - wybrałbym Samsunga , ma lepsze zabezpieczenie przed wypalaniem

Dzięki. Też przechylałem się w tym kierunku.
 

don111

Banned
widziałem ten model Samsunga nie raz i polecałem go ale teraz sam nie wiem co myśleć
przejrzyj co w dziale tego producenta piszą o tym modelu jego użytkownicy, nie wiem czy to całe dokuczliwe "ściemnianie/rozjaśnianie" jest wadą serii czy konkretnych egzemplarzy ale będąc na Twoim miejscu teraz chyba nie zaryzykowałbym takiego zakupu
poczekaj lepiej na testy nowej serii Samsunga
 
Do góry