Plazma do 3,5k - a moze LED???

Sadzik

New member
Witam, moze ktos pomoze z wyborem tv, jestem zupelnym laikiem

Jaki sygnał:
Jeszcze nie jestem do konca zdecydowany, prawdopodobnie N`ka, ew. cyfra+

Jaka odległość od ekranu:
2,5-3m

Wielkość:
42-46"?

Wielkość pokoju:
5x3m

Jakie urządzenia do podłączenia:
Dekoder TV, Wii, komputer

Jaka klasa cenowa:
do 3500 PLN, chociaz mozna nadciagnac, ale zal mi troche wydawac wiecej

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy:
wieczór i noc

Jakie masz nasłonecznienie pokoju:
małe, okno na wschod, ale ze wstaje ok 12 - to prawie nigdy slonca nie widze :)

Ile osób zasiada przed telewizorem:
1-2

Co oglądasz najczęściej:
Filmy, seriale, czasem gram na WII

Ma stać czy wisieć:
Jeszcze nie wiem. Wszystko zalezy od tego czy sciana podola.



Co do modeli, preferuje samsunga, a nie spotkalem zadnej 46" samsunga ktora by ktos polecal, za to 50B550 ma b dobre opinie, ale zastanawiam sie czy odleglosc od TV nie bedzie zbyt mala, nie przeszkadza mi to, ze moge miec efekt taki, jakbym siedzial w kinie w 1 rzedzie, bo moge w niedlugiej przyszlosci zmieniac mieszkanie, bardziej chodzi mi o jakosc, czy nie bede widzial czasem zbyt duzej pikselozy siedzac tak blisko ekranu? Zdecydowany jestem raczej na plazme, chociaz nie wykluczam LED`ow, mozecie polecic jakies modele ktore moglbym poogladac w sklepach? Z gory wielkie dzieki, pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Mikel_GTC

New member
Ja sam patrze na moje 50 cali z ok 3m i stwierdziłem, że wcale za duży to on nie jest ;) Za ok 3500 teretycznie bywał dostępny PS50B650 ale ostatnio ciężko było go gdziekolwiek dorwać. Ja sam wkoncu kupiłem jednak PS50B550 i jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o pikseloze to pewnie zależy od sygnału. Z mich obserwacji wynikałoby, że Cyfra ma jednak lepszą jakość ale chyba gorszą ofertę (choć może nie jestem na bieżąco). Ja osobiście mam kablówkę lokalną i jestem zadowolony z jakości, nawet kanały SD są bdb, bo na pierwszy rzut oka nie wiem czy oglądam zwykły Polsat czy Polsat HD ;)

Jedyny problem to taki, że ekran tego Samsunga to lustro. U mnie nie ma to znaczenia bo tv stoi tak, że swiatło zew. na niego nie pada. Druga sprawa to słabe głosniki. Jeśli możesz zminimalizować refleksy świetlne to masz jakiś sprzęt audio/KD to myśle, że z zsamej jakość obrazu będziesz zadowolony.

IMHO za te pieniądze nie dostaniesz LEDa 46 cali, który by dorównał temu Samsungowi
 

Sadzik

New member
bylem dzis na rekonesansie, niestety mocno srednio odebralem tego samsunga (o wiele ladniej prezentowaly sie panasonici), po 3h spedzonych w salonie stwierdzilem ze plazmy chyba jednak nie sa dla mnie, moja uwage przykul 46" LCD Sony v5610k, wiem ze to starszy model, ale z tego co tam mieli to najbardziej mnie zadowalal, cena 3650zl, wraz z wieszakiem i montazem, co sadzicie?
 

Mikel_GTC

New member
Tak na marginesie - porównywanie LCD/LED do plazm w warunkach sklepowych jest prawie niemożliwe, wiem ze swojego doświadczenia. Gdyby brał tv na podstawie tego co widzialem w Media, Eruo czy innych Saturnach prawie na pewno nie brałbym plazmy, bo miałem wrażenie że i jasność słaba i kolory nie takie. Ale w domowych warunkach wszystko się zmienia. Plazma zwykle zyskuje a LCD odwrotnie ;) W tym samym czasie co ja kupowałem plazme znajomi wzieli Tośkę 42ZV635DG i patrząc w warunkach domowych wolę moją plazmę Samsunga ;)
 
Do góry