Plazma dla gracza

Earl

New member
Więc Tak w skrócie

Rozmiar pokoju 4,5m x 4,5m
Odległość od TV - 3,40 m ( siedzę na wprost )
Rozmiar - od 46 do 50 "
Oświetlenie ? okno na wprost TV jednak jest roleta zazwyczaj przy TV siedzę wieczorami
Sygnał? tylko i wyłącznie full HD
Co będzie podpięte ? PS3, Xbox360, Cyfra+ ( wszysto po HDMI )
Ile gram ? Różnie czasami nawet 6-8h dziennie

I teraz pytanie? czy opłaca mi się inwestować w plazme czy lepiej jakieś LCD? czy nie będzie problemu z trwałością itp

Generalnie mój wybór zawęził się do

LG 50PS3000
Panasonic TX-P46S10E
Samsung PS50B550

czy któryś z tych TV jest sensowny ? mam około 3600-3700 zł, dlatego te a nie inne gdyż muszę kupować w euro agd z 1 powodu - raty 0 %
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takiej ilości godzin grania na plazmach - to powidoki będą duże.
Lepszym rozwiązaniem będzie dobry 46 LCD który ma mały input lag.
 

Earl

New member
Właśnie tego się obawiałem...

Nie zakładając nowego tematu, warto inwestować w LCD z 100 hz??
 

Earl

New member
LG 42SL9500
Sharp LC-40LE705EV
Toshiba 42XV635DG

Bez 100 Hz

Sony KDL-46W4000
Samsung LE46B551
 

kapsell

New member
Bez reklam
Toshiba albo Sharp - ten ostatni polka wyzej.
Ewentualnie philips 8404 jak lubisz swiecidelka.
 

don111

Banned
kieruj się jakością obrazu, szkoda kupować tv z gorszym obrazem tylko z uwagi na wyolbrzymiany tutaj na forum problem z powidokami (może poza LG, tam ludzie faktycznie trochę narzekają)
dobrze że nie czytałem zbyt dużo tego forum przed zakupem swojej plazmy...
z plazmą Panasonica nie będziesz miał takich problemów - zdarzają się krótkotrwałe powidoki, tyle że są widoczne z max 0,5m i na jednolitym tle
od takich powidoków do niebezpieczeństwa stałego wypalenia droga bardzo daleka
też gram sporo na x360, głównie same dłuższe sesje i nie mam żadnych problemów, a jakość obrazu i płynność sporo lepsze niż na niejednym droższym LCD
 

adam-ant

New member
Potwierdzam. Od paru miesięcy katuję Panasa G20 42" z PS3 i nawet sesje ponad 10 godzin grania nie spowodowały choćby jednego powidoku. Tylko na tryb dynamiczny trzeba jednak trochę uważać (co dla mnie nie jest akurat trudne, bo tego trybu i tak nie da się normalnie oglądać, tryb THX rządzi :D ). Tak więc moim zdaniem bierz 46" S10, tylko nie zapomnij o kalibracji, a problem powidoków będzie ci obcy.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Potwierdzam to o czym piszą panowie wyżej.Samsung i LG mają dodatkowo ochronę przed wypalaniem w postaci Orbitera.Panasonic montuje to tylko w modelach na USA.
 
Do góry