Plazma 50" HDrdy czy Plazma/LCD 42" FullHD

mrow007

New member
własnie wiem, ze moj wybor lecz ciezki. Telewizorem na lata uznałbym 50" FullHD, a 50" HD Rdy nie za bardzo. Juz mam maly mentlik z tymi telewizorami. Panaosic to klasa tak uważam tylko nie wiem czy ten samsung tak bardzo odbiega od niego.
 

mrow007

New member
Jesli tak uwazasz to kupie tego Panasonica, zawsze mi sie wydawalo, ze sa wytrwalsze. Mam jedneo juz 19lat;] ale ten nowy pewnie tyle nie wytrzyma. Słuchaj, a jest sens sprowadzania z angli takiego tv? Bede tam w lipcu 2tyg
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Czy istnieje wielka różnica miedzy telewizorami Panasonic P50C2 a P50X20? Jest to dla mnie ważne gdyż ten pierwszy telewizor jest do kupienia na miejscu u mnie w mieście.
 

digitalus

Banned
witam
wybralbym p50x20
3 wejscia hdmi w p50x20.50 c2 dwa wejscia hdmi
p50 x20 podnoszenie jakości wyświetlanego obrazu V-real 5 w 50c2 V-real 4.
w p50x20 jest funkcja eco czyli oszczedzanie energii. w 50 c2 wyglada ze brak funkcji eco bo na stronie panasonica nie ma informacji.puste miejsce
lepszy dzwiek w p50x20 V-Audio Surround
 
Ostatnia edycja:

sensei

New member
Panowie, oswieccie mnie prosze... widze ze na forum panuje moda na pasikoniki (moze troche za sprawa kikiego ktory sprzedaje te panele), a ja zrobilem sobie male porownanie "na papierze" do LG :

PANASONIC TX-P50X20E || LG 50PJ350

rozdzielczosc 1024x768 || 1366x768
dyn.kontrast 2000000:1 || 3000000:1
wymiary 122/82/40 || 117/72/6!
waga 33.5 || 27.6
pobor mocy 265 || 184
cena 2540 || 2440

No wiec jak dla mnie za 100zl wiecej dostaje panel brzydszy, zracy wiecej papu, z miejsza rozdzialka (nie wiem jakie to ma znaczenie przy skalowaniu ale na zdrowy rozum 1366 lepiej skaluje sie do 1280 niz 1024 do 1280) zajmujacy wiecej miejsca, grubszy, ciezszy.. jesli pobladzilem to prosze o nawrocenie i pokute :blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko . Mozna pidsać co się chce i tak tego nikt nie zbada.
Ja przestałem wierzyć w cyferki LG wówczas gdy ten producent podawał kontrast 10.000.000 :1
A stojący obok Pioneer miał zaledwie 200.000 : i wciągał go jedną dziurka od nosa tego LG.

Może dopisać jeszcze wiele cyferek , np LG ma
różnicę ciepłoty 18.000.000 :1
Nie ma standaryzacji danych:

czytaj dalej
Kalibracja telewizora cyfrowego - Audio-wideo - NT w INTERIA.PL - nowe technologie, komputery, gadżety, wynalazki, technologia, telekomunikacja, testy, komputer, test

"Zajmijmy się więc przez chwilę tym, co tak naprawdę determinuje jakość obrazu uzyskiwaną w rzeczywistych warunkach domowych. Wbrew obiegowym opiniom, radom sprzedawców oraz informacjom z katalogów i internetu, nie są to wcale deklarowane przez producentów parametry telewizora. Tak naprawdę liczą się możliwości samego panelu oraz to, jak go ustawimy. Na pierwszy czynnik nie mamy żadnego wpływu, zaś na drugi - owszem, i to zasadniczy."
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam
wybralbym p50x20
3 wejscia hdmi w p50x20.50 c2 dwa wejscia hdmi
p50 x20 podnoszenie jakości wyświetlanego obrazu V-real 5 w 50c2 V-real 4.
w p50x20 jest funkcja eco czyli oszczedzanie energii. w 50 c2 wyglada ze brak funkcji eco bo na stronie panasonica nie ma informacji.puste miejsce
lepszy dzwiek w p50x20 V-Audio Surround

dzieki za rade.
Uzytkowales moze oba telewizory? Czy jest duza roznica w wyswietlaniu obrazu? sa atrakcyjne ceny na allegro, jednak boje sie ryzykowac ponadtko czas przesylki jest dosc dlugi, wole kupywac osobiscie
a jak juz wspomnialem "na miejscu" po rozsadnej cenie moge nabyc 50c2. A moze zbytnio sie upieram przy tych dwoch. Moze doradzicie mi cos innego:

odległość od ekranu - 3-3,5 m
jak słońce świeci w pokoju - strona polnocna
Jak duży jest pokój - 15 m2
jaki masz obecnie telewizor - Sony 21' crt
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora - upieram sie przy 50 ale moze niepotrzebnie
preferowana marka - wypowiedzi kikiego mnie przekonują do panasonica
czego nie lubisz w telewizorach - slabej jakosci obrazu, halasu, zuzycia
jakie urządzenia będą podłączone - komputer (filmy normalne i 720p, pro evolution), w niedlugim czasie xbox. tv bardzo rzadko jesli wogole
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - komputer 99%
jakimi złączami - HDMI - dvi(komputer), nie wiem co z xboxem
ma stać czy wisieć - wisiec
jaka klasa cenowa - 0-2500
 
Ostatnia edycja:

manius55555

New member
Ja jednak na twoim miejscu wybral bym 42 mialem tak samo na ktory sie zdecydowac42 czy 50. I mam 50 ale wczeniej kilka dni mialem 42 i ten byl w sam raz a ogladam z 3.5m i wydaje mi sie ze 50 za duzy. Wybor nalezy do ciebie.
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
odległość od ekranu - 3-3,5 m
jak słońce świeci w pokoju - strona polnocna
Jak duży jest pokój - 15 m2
jaki masz obecnie telewizor - Sony 21' crt
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora - upieram sie przy 50 ale moze niepotrzebnie
preferowana marka - wypowiedzi kikiego mnie przekonują do panasonica
czego nie lubisz w telewizorach - slabej jakosci obrazu, halasu, zuzycia
jakie urządzenia będą podłączone - komputer (filmy normalne i 720p, pro evolution), w niedlugim czasie xbox. tv bardzo rzadko jesli wogole
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - komputer 99%
jakimi złączami - HDMI - dvi(komputer), nie wiem co z xboxem
ma stać czy wisieć - wisiec
jaka klasa cenowa - 0-2500

Mam pytanie, Jako ze chce podlaczyc TV do komputera praktycznie w 90% to czy plazma jest do tego odpowiednia? Z poczatku pewnie bede TV eksploatowal po kilka godzin dziennie, a to chyba nie jest wskazane przy plazmach. Jesli chodzi o PC to TV nie bedzie uzywany jako monitor, tylko wyswietlacz filmow hd i 3h z rzedu gry w fife. Prosze o porade, bo jesli nie plazma to jaki lcd? Cena wydatku spada do 2000 PLN, rozmiar do 42" a odleglosc to 2 m
 
Do góry