Plazma 50" HD Ready czy 42" Full HD ?

powidok

New member
Witam,
Jestem wciaz w trakcie poszukiwania odpowiedniego dla mnie TV i nie moge sie zdecydowac czy kupic 50 cali hd ready czy 42 cale full hd. Wiadomo, ze wielkosc kusi, ale z drugiej strony full hd to inwestycja w przyszlosc i dlatego mam ogromny dylemat. Za TV nie chcialbym wydac wiecej niz 2500 zl (im taniej tym lepiej) wiec zainteresowany jestem dwoma modelami:
Panasonic TX-P42S20E i SAMSUNG PS-50C430
Ktory polecilibyscie kupic ? Czy 50 cali nie bedzie za duzo do ogladania z odleglosci 3 metrow? Z tego co slyszalem to hd ready i full hd jest praktycznie nie do odroznienia, a hd ready podobno sobie lepiej radzi z sygnalem SD ktory mam zamiar ogladac (cyfra+). Dodam, ze nie jestem wielkim maniakiem TV i jakosci, wazne zeby to w miare dobrze wygladalo i nie bylo awaryjne, wiec jest jeszcze jedna opcja :) Moze kupic np. takiego Panasonica TX-P42C2E ktory jest za 1600 w neonecie ? Obraz przeciez wyswietla, a 1000 zł zostaje w kieszeni :)
Co o tym myslicie ? Z gory dzieki za wszystkie rady :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jesli kupujesz FHD to powinien być jak najwiekszy ekran żebys potrafił to wykorzystać a ty idziesz w odwrotnym kierunku, chcesz kupić FHD ale na mniejszym ekranie a HD ready na wiekszym gdzie możę ci już przeszkadzać wieksza pikseloza z bliższej odległosci.
Podsumowujac jesli chcesz full HD to na duzym ekranie.
 

powidok

New member
Wiem, ze najlepiej byloby kupic 50 cali Full HD, ale tyle pieniedzy to nie wydam na TV. Generalnie chodzi mi o jak najwiekszy TV, ktory mozna bez problemu ogladac z 3 metrow nie meczac sie przy tym i zebym byl zadowolony z obrazu z tej odleglosci. Dotad mialem CRT 21", a ostatnio nawet 14" wiec jaki nie kupie to bedzie ogromna roznica :)
Moze wypowie sie ktos na temat tego samsunga lub panasonica C2E ? mial ktos z nimi stycznosc ? nie bede w razie czego zalowal wyboru ? lepiej kupic 42s20e ?

Jeszcze jedno pytanie
dlaczego wszedzie ten samsung opisany jest jako Full HD ? nawet na stronie samsunga http://www.samsung.com/pl/consumer/.../PS50C430A1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail
przeciez ma rozdzielczosc 1365 x 768, a z tego co wiem to nie jest FHD
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
W sklepach a nawet na stronach producenta sa czesto bzdury. Żeby dowiedzieć sie prawdy o tv musisz po prostu poczytać instrukcje a najlepiej forum gdzie dany tv jest testowany przez userów :)
 

don111

Banned
1080p na 50' z 3m to taka odległość graniczna że jeszcze coś tam można dostrzec, jakbyś zobaczył tą różnicę to nie napalałbyś się przy takich warunkach zbytnio na full hd a już na pewno nie za dopłatą
 
Do góry