plazma 50" Full HD, telewizja, PC(gry, filmy)

makkam121

New member
Witam
Szukam ostatnio jakiegoś TV plazmę do mojego pokoju.

odległość od ekranu - 3 / 3,5m
jak słońce świeci w pokoju - tylko od zachodu, telewizor na południowej ścianie, będą roletki, więc słońce nie będzie problemem
Jak duży jest pokój - 4,5m x 5,3m ok. 24m^2
jaki masz obecnie telewizor - jakiś PHILIPS stary CRT, który waży chyba więcej ode mnie
jakie programy najczęściej oglądasz - sportowe i filmowe - ale bardziej ale kino niż HBO itp.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - głownie wieczorem
preferowana wielkość telewizora - 50"
preferowana marka - brak
czego nie lubisz w telewizorach - smużenia, nienaturalnych kolorów
jakie urządzenia będą podłączone - PC, DVD, jakiś dekoder HD, n-ka bądź cyfra
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - do telewizji 40%, do gier z PC 20%, do filmów z PC 40%
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - również
Czy ważne jest wifi - wypowiem się niżej
czy USB ma mieć czytanie filmów - a USB może nie mieć czytania filmów?
jakimi złączami - wypowiem się niżej
jaki masz sygnał - cyfrowy
ile programów HD - kilka
ma stać czy wisieć - wisieć
jaka klasa cenowa - raczej do 3000 zł, chociaż zaproponować coś do 3,5k też możecie.

AD 1 WiFi - czy to jest tak, że jak telewizor nie ma WiFi to można dokupić moduł podłączany przez USB, który zapewni WiFi?
W każdym razie WiFi nie jest koniecznością.
AD 2 złącza - mam nadzieję, że tu mi doradzicie jakimi złączami i kablami wszystko połączyć

Gry - bedą odtwarzane przez PC, w HD/ FullHD
Filmy - tak samo
Dźwięk - nie potrzebny jakiś dobry, ponieważ mam osobny system audio.

To chyba wszystko. W razie jak coś mi się jeszcze przypomni to będę pisał.

Pozdrawiam i proszę o pomoc w wyborze
 

makkam121

New member
Czas na update - najbardziej skłaniam się ku LG 50PK350, ponieważ z tą plazmą miałem jak do tej pory najwięcej do czynienia. Testowałem ją pod kątem filmów HD, programów SD i HD z sygnału cyfrowego oraz gier. Jedynym problemem (mimo wszystko nierażącym), który zauważyłem zdają się być powidoki.

Zastanawiam się tylko czym się różnią LG 50PK350 i LG50PK550 oprócz złącz i ceny ofc;] Bo może warto dołożyć...ale jeśli chodzi tylko o złącza, to chyba kupię PK350, bo złącz mi powinno wystarczyć...zgadza się?

PS Pytania z poprzedniego postu oczywiście nadal aktualne i liczę, że ktoś udzieli mi na nie odpowiedzi:)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Adrian dobrze Ci radzi. Możesz też zobaczyć PANASONIC TX-P50S20E. ( model trochę tańszy, ale mniej multimedialny - odwdzięczy się za to pięknym obrazem)
 

makkam121

New member
Hmmm...za co płacę ten dodatkowy 1000 zł kupując lg pk 760?

A ten Panasonic to kiedys oglądałem w saturnie tylko w wersji 42 cali. dużo o nim nie wiem...moglibyście go troche porównać do LG 50pk350? :D
 

plast

New member
Hmmm...za co płacę ten dodatkowy 1000 zł kupując lg pk 760?

Az 1000? Jak ostatnio sprawdzalem to bylo to ~700, no ale ceny sie zmieniaja.

Doplacasz za:
- sporo wieksza multimedialnosc,
- THX,
- mniejsze lustro,
- piekny wyglad.

Jesli sa to dla ciebie rzeczy nieistotne lub nie warte tych pieniedzy to bierz 350'tke, tez jest dobra. A jesli wyglad i multimedialnosc sie dla ciebie w ogole nie licza to rozwazaj Panasy.
 

makkam121

New member
Po porównaniu pozostają mi 2 pytania:
- o co chodzi z tym Broadband w TV?
- opis złącz w pk760: SCART full/half : 1/-
to źle, że ten tv nie ma half scart'a?
 

makkam121

New member
Byłem ostatnio w saturnie i porównałem pk350 z innymi plazmami.
1. Chyba wszystkie plazmy dookoła były lepsze, chociaż trzeba też wziąć pod uwagę, że kosztowały po 1500-4000 więcej. Stąd spostrzeżenia
- lg 50pk350 ma fatalną czerń, jak to jest z pk760?
- lg 50pk350 to niemal lustro przy średniociemnych i ciemnych scenach.
jak wygląda ta sprawa w pk760? dużo daje powłoka antyrefleksyjna?
nigdzie nie ma w sklepach poza internetem tego modelu

I czy 760 ma lepszą matrycę od 350 czy dokładnie taką samą tyle że z filtrem antyrefleksyjnym?

Ogólnie w sklepie wydawało mi się, a nawet jestem tego pewny, że LCD miały lepszą czerń od plazm o.0 wytłumaczy ktoś?
 

don111

Banned
w jaskrawym świetle w sklepie, to największy chłam będzie miał super czerń, czerń porównuje się w warunkach zaciemienia
LG mają dobrą czerń, ale wypadły słabo bo odbijały mocno światło
 
Do góry