Plazma 50", czy LCD 40"?

ogladacz

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego telewizora, przez długi czas myślałem o LCD, ale aktualnie zastanawiam się coraz bardziej nad plazmą. Zastanawiam się, czy w moich warunkach lepiej byłoby wziąć około 50 calową plazmę, czy też około 40 calowy LCD. Poniżej więcej danych:

Preferowana wielkość matrycy: Jeśli plazma, to chciałbym 50 cali, jeśli LCD to trzeba będzie chyba trochę mniejszy za podobne pieniądze.
Preferowana technologia: Niezdecydowany
Preferowane marki: Czytałem wiele dobrego o Samsungu, ale mogą być też inne propozycje
Jaki sygnał: kablówka analogowa UPC
Jaka odległość od ekranu: ok. 3-3,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: DVD, może konsola, ale bardzo mało, głównie będę oglądał telewizję i filmy.
Jaka klasa cenowa: Byłoby miło, gdyby udało się szarpnąć coś w okolicach 2500.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: Raczej wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: słońce do południa wpada do pokoju, ale są rolety.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: Raczej na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy, informacje, dużo sportu
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: mniej więcej po równo
Ma stać czy wisieć: Raczej stać.
Czego oczekuję: dobra jakość obrazu na kablówce, w miarę szybkie przełączanie kanałów.
Full HD czy HD ready: Raczej bez różnicy
Jaki masz telewizor: CTR 21''

Zastanawiałem się główne nad Samsungiem PS50C450 jeśli chodzi o plazmy, jest oferowany w dość przystępnej cenie. Jeśli zaś chodzi o LCD, to zastanawiałem się głównie nad Samsungiem LE40C650 i Toshibą 40XV733G. Proszę o wskazówki:)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Modele LCD o których napisałeś są OK'. Co do plazmy 50 cali za 2,5tys będzie ciężko. Dobry model w tej cenie to Panasonic TX-P42S20, ale to 42 cale. Za około3,2tys masz 46S20.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też tak bym zrobił .
Chyba że masz jeszcze prezentację w domu:

Panasonic 46 S 20
Toshiba 42ZV 635
JVC 42 R10
Sharp 46DH 65
Panasonic 50 X 20
 

wiktorzi

New member
Może jestem lejkiem, od dwóch dni dopiero mam plazmę 50c550 ale LCD nie kupię dopóki plazmy będą na rynku. Takie osobiste przekonania,
Ładny jest obraz na LCD, bardziej wyrazisty ale mam wrażenie że jakiś taki zfotoszopowany (czyt. plastikowy), pełna głębia (czyt. co autor miał na myśli) pokazuje się dopiero na plaźmie.
Ale jedni wolą brunetki inni blondynki więc twój wybór.


na stronie

www dot demo-world dot eu

jest mnóstwo materiałów testowych, ściągnij nagraj, odtwórz w sklepie i zobacz różnice.

Poczytaj dyskusję dot HD vs HD Ready, i ja niestety po niej wziąłem F HD, ponieważ zawsze obraz będzie lepszy ze względu na mniejsze pixele.

Jedna rada: bierz większy, bo za pół roku ten co kupisz będzie za mały, to już wielu na swej skórze doświadczyło.
 
Do góry