Plazma 40-46" co polecacie ?

misiakpysiak

New member
Witam wszystkich mam malutki dylemat pewnie takich tematów było już mnóstwo ale każdy ma inna specyfikacje pokoju i potrzeby mianowicie chcialbym zakupić telewizorek nie jestem także zdecydowany czy to ma być plazma czy lcd dlatego zakładam wątek tu i tu moje potrzeby:
-ekran 40-46"
-czytanie dvix
-możliwość podłączenia do komputera
-przegladanie zdjęc
-internet tv (youtube i takie tam wiem ze to bajer ale wiekszość juz to ma więc dlaczego nie)
Opis pokoju:
-pokój 20 m2
-3 okna (światło słoneczne nigdy nie pada bezpośrednio na ekran tv )
-odległość od tv to ~5 metrów
-platforma "n" ze wszystkimi kanałami HD
-telewizor wykorzystywany do "n", dvd, połączenia z pc

Cena: chciałbym sie zmieścić w kwocie 3500 zł ale jeśli coś bedzie godnego uwagi to kwota 4000 zł nie stanowi problemu

Nie mam jakiś sprecyzowanych marek choć pan w pewnym sklepie bardzo zachwalał Panasonic serie G15 42" martwi mnie troche zużycie prądu przez to cudo w kazdym bądź razie prosze wszystkich o pomoc jakieś rady gdyż nie jestem fachowcem w tej dziedzinie a chciałbym zakupić dobry sprzęt pozdrawiam :smile:
 

osip

New member
Przy twojej odleglosci ja bym zaczal od 46".
Panas 46g20
A najlepiej cos 50"
troszke dolozysz i masz: Sam 50c6500
 

darekguma

New member
Bez reklam
Moge wypowiedzieć sie tylko co do wielkości i przy 5 m 46' to minimum a 50' to najlepszy wybór. Ja oglądam z 3,5-4 m i żałuje że nie kupiłem 50'.
 

misiakpysiak

New member
jeszcze jedno pytanie

kompletnie sie na tym nie znam wiec prosze o odpowiedzi na pytanie dla wiekszosci uznane za banalne mianowicie czym sie rozni model panasonica s20 od g15 ?? bo ja poki co widze ze rozni sie cena pozdrawiam
 

hadrion

New member
witam,

chciałem zapytać o poradę dot. wyboru telewizora, raczej plazmowego

pokój dzienny, z prawej strony duże okno 3x2 metry, 2 metry od miejsca gdzie będzie stał telewizor, światło pada prostopadle, ewentualnie tv w narożniku przy oknie, co całkowicie eliminuje jakiekolwiek światło padające na ekran

pokój ma wymiary 3,5m x 5m, odległość oglądania to ok. 2m-3m, myślałem o rozmiarze 42cale, ponieważ pokój jest raczej podłużny i z większym nie wiem czy sobie poradzę, poza tym chyba nie mam potrzeby na większy ( mój aktualny to 14cali CRT philips :D )

źródło sygnału to SD, być może w bliskiej przyszłości kablówka z UPC, ale raczej bez pakietów HD, czasem DVD, komputer przez hdmi dvix, być może konsola PS3, ale to jest dość duże MOŻE, więc myślę, że spokojnie hd ready 720p wystarczy

co do bajerów... raczej nie dziękuję, chodzi mi o dobry, rozsądny cenowo, porządny jakościowo telewizor na co dzień, jeżeli będą potrzebne to podepnę komputer

powinien mieć minimum 2, ale dobrze by było żeby miał 3 HDMI, wejście PC-rgb,
zazwyczaj oglądają 2 osoby, raczej wieczorem,

budżet <= 2000pln

wstępnie myślałem o panasonic p42x10 lub x20, LG 42PJ350, samsung ps42b450, LG 42PQ3000, Samsung PS42C450, lub panasonic c10

jak widać celuję raczej w sprzęt z dolnej półki, chociaż chciałbym żeby dobrze służył, dlatego proszę o jakieś sugestie i opinie być może posiadaczy niektórych modeli

chodzi mi głównie o takie rzeczy jak pasy przy różnych źródłach obrazu, czy migają, czy są bardziej szare, czy może ładne i głęboko czarne, poza tym jakość tych wszystkich magicznych filtrów grzebieniowych 3d i innych, które niestety nic mi nie mówią, a niestety nie da się ich wszystkich na żywa porównać w sklepie,

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Marcin
 

digitalus

Banned
witam
wybralbym 42x10y,jesli nie bedzie w sklepie x10y to x20
1.czwarte miejsce na plasma topten na hdtvorg dla 42x10
2. 5 gwiazdek od miesiecznika plaskie ekrany
3. bardzo dobra jakosc obrazu sd.zaden lcd nie ma szans.
4 .kanaly hd tez wygladaja dobrze
kliknij
http://www.hdtv.com.pl/forum/471931-post2450.html
x10y , 3 wejscia hdmi, wejscie d-sub(wejscie monitorowe)
c10y, dwa wejscia hdmi,brak d-sub
x20 to nowszy model ale
kliknj tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/500185-post248.html
 
Ostatnia edycja:

milstone

New member
HADRION U mnie jest 42cali Panas PV80, z 4 metrów jak się ogląda sprawia wrażenie w sam raz. Jak się kompa podłącza skalowanie takie sobie, ale nie kupowało się plazmy pod lapka tylko pod TV i tu się sprawdza na 5. Normalny obraz, bez zbędnych udziwnień jak patrzę w LCD w podobnym przedziale cenowym. TV wyłączony to naturalnie odbicie jest jak w lustrze, ale muszę dodać, że gdy się już włączy ten efekt znika. Kontrast nawet nie na połowę ustawiony, gdzie w LCD zazwyczaj w większości musi być na 100% ;)
Ostatnio szukam do małego pokoju 32lCD i jak to podczas poszukiwań zauważyłem śmieszne praktyki "dużych sklepów", na drogich lcd LED puszczają wydarzenia sportowe w HD, i skrupulatnie tam gzie jest napis HD zakrywają rożnymi bzdetami;) Przy plazmach brak podłączonej anteny, w innym sklepie słabszy sygnał na plazmach( nie wiem jak oni to regulują ale jakoś mają na to sposób widać) i poustawiane w kątach sklepu:) Generalnie nastawienie na LCD jest śmieszne, a jak widzę staruszków którzy chcą kupić duży telewizor tylko do TV w okolicach 2tysi a doradca podpowiada LCD to mnie bierze żeby pocisnąć takiemu durniowi.
 

osip

New member
g15 jest to taka troszke okrojona v10.
Jest g15 na pewno lepsza niz s20, lepiej wyposazona i multimedialna. I teraz w dobrej cenie, 46g15 widzialem w MM za 3499.
Ogolnie rzec biorac, ma o jedno hdmi wiecej, viera cast, Dlna,tuner dvb-s/s2 [niestety, jest nie wspierany przez Panasa i sa z nim male problemy], szybe na ekranie, ladniejsza obudowe.
 

hadrion

New member
witam ponownie :)

no i stało się...

kupiłem p42x10y

jak dojdzie to dam znać co i jak,
teraz muszę doczytać o tym całym wygrzewaniu i ustawieniach, i można się cieszyć z nowej zabawki


pozdrawiam,
Marcin
 
Do góry