Plazma 40-46 cali za 2500 zl

Siemano

Member
Telewizorek dla tesciowej, wiec musi byc gitara bo mi nie da zyc ta wiedzma :)

odległość od ekranu ?------ 2,5 m
jak słońce świeci w pokoju ? ----- okno od zachodu ale sa roletki
Jak duży jest pokój ? ----- 3,5 m x 5m
jaki masz obecnie telewizor?---- Philipsa CRT 21''
jakie programy najczęściej oglądasz?---- seriale
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?---- caly dzien
preferowana wielkość telewizora? ---40-46''
preferowana marka ?---- nie ma
czego nie lubisz w telewizorach? ---- glosnych reklam
jakie urządzenia będą podłączone ? ---- DVD
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? Telewizja kablowa SD -99% DVD SD- 1%
jaki masz sygnał ?----- sygnal z osiedlowej kablowki zero kanalow HD
ile programów HD ?--- 0
ma stać czy wisieć ?--- wisieć
jaka klasa cenowa ? --- 2500 zl
 

don111

Banned
na te obecne warunki sygnału tak, bonusowo masz dobry filtr antyodblaskowy
w innym wypadku lepiej wziąść w podobnej cenie full hd S20, przecież nie zawsze będziesz oglądał dvd
 

kowal801

New member
Bez reklam
Skoro kolega podał ,ze źródło ma SD to po co FullHD, tym bardziej,ze będzie to oglądała teściowa z dość bliskiej odległości.
Czyli z tych tu wymienionych P42X10Y jest najlepszym wyborem na te warunki co podalem?
Tak ;)
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Do tego brak różnic pomiędzy HD Ready a Full HD z odległości 2,5m.Znakomite skalowanie SD i filtr antyodbalskowy bezcenne.
 

Siemano

Member
Zamowilem Panasonica 42S20. Tesciowa zaczela cos bakac ze niedlugo zaszaleje i wezmie n-ke hihi a wiec przyszlosciowe niech bedzie Full HD. Mam tylko nadzieje ze ten telewizorek radzi sobie rownie dobrze z SD.
 

Lendziu

New member
Dobry wybór.. nawet z 2,5 metra można zobaczyć HDReady (taką rozdzielczość ma N), więc namawiaj jak najbardziej na telewizję HD.
 

Bucek

Banned
nie 1080p tylko jeśli już to 1080i .... 1080p na polskim rynku nie nadaje nikt ... nie wiem też czy w ogóle na świecie ktoś tak nadaje ....
 

kowal801

New member
Bez reklam
Tak ,czy siak,to słabo z twoja wiedzą jeśli uważasz ,że 1080i to jest FullHD,bo nie jest.;)Przypomnę ,że końcówka" i " oznacza z przeplotem tzn.,co druga klatka ma tylko 540 linii a nie 1080 jak jest w przypadku 1080p
Ogólnie kupując Plazmę o rozmiarze 42' do kanałów HD(1080p),która odległość oglądania będzie wynosiła minimum 3 m jest to dla mnie bezsens.
Mam tylko nadzieje ze ten telewizorek radzi sobie równie dobrze z SD
Nie ma bata,na pewno bedzie pogorszona jakosć SD, ponieważ telewizor musi przeskalować materiał(576i do swojej rozdzielczości x5 czyli do 1920x1080.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Nie obracaj kota ogonem. Wedlug Ciebie 1080i to hd ready i lepiej do niego kupić telewizor o rozdzilczosci 720 pix ? Odległosc nie ma tu nic do rzeczy więc nie zmieniaj tematu.
I rozmawiamy o materiale HD a nie SD więc nie wiem co ma oznaczać końcówka twojego postu. Dobra plazma FHD radzi sobie z sygnałem SD równie dobrze jak plazma HDready.
 

Lendziu

New member
1080i to nie FHD.. i nigdy tak nie będzie...

Wikipedia:
1080i – oznaczenie jednej z rozdzielczości telewizji HDTV (ang. High-definition television), z przeplotem "i" (ang. interlaced).

Rozdzielczość ta wynosi 1920 × 1080, a sygnał nadawany jest w proporcji 16:9. Jedna klatka podaje parzyste linie, a następna nieparzyste, czyli jedna klatka ma rozdzielczość 1920 x 540



1920x540
to 1.036.800 pixeli, a HDReady to 1280x720 czyli 921.600 pixeli... Prawie to samo

FHD to natomiast 1920x1080 a to już 2.073.600 pixeli.. Jest różnica????
 
Ostatnia edycja:
Do góry