Plazma, <3k

virtusek

New member
Plazma, 2 - 2.5k, HD Ready

Witam.

(tak wiem, kolejny podobny temat w ostatnich dniach ;) )

Mam taka sprawe, chce wymienic starego, psujacego sie CRT (Grundig) na cos nowego.
Nie zalezy mi na full HD (nie mam obecnie kanalow full HD, DVD jak rozumiem jest w formacie 720p (i tyle musi miec), blue ray'a nie planuje).

<ciah> (o DLNA, juz wiem ze bedzie jakis player - moze xstreamer moze cos innego..)

Prosze o porade.

Pozdrawiam

odległość od ekranu = ok. 3.5-4 m
jak słońce świeci w pokoju = okno od zachodu (TV na polnocnej scianie), okno od poludnia (ale przesuniete wzgledem tv o jakies 2-3 metry na wschod - wiec slonce nie pada z niego na tv
jak duży jest pokój = ok 40 m2
jaki masz obecnie telewizor = staary 26", CRT
jakie programy najczęściej oglądasz = filmy, czasem jakies seriale/informacyjne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = wieczorem/w nocy
preferowana wielkość telewizora = 42-50"
preferowana marka = brak
czego nie lubisz w telewizorach = kiepskiego skalowania sygnalow roznej rozdzielczosci
jakie urządzenia będą podłączone = DVD, ps2 (moze pozniej ps3), dekoder Videostrady (bez hd)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 20% telewizja , 50% filmy, 30% GRY
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost, ew. pod katem 20-30 (odchylenia od "na wprost")
ile programów HD = 0
ile godzin dziennie ma grać telewizor = 2-3
ile osób zasiada przed telewizorem = 2 - 6
ma stać czy wisieć = raczej wisiec
telewizor ma mieć wifi = nie
ma czytać przez USB filmy = moze, ale rozumiem ze jesli podlacze jakiegos playera przez HDMI to on mi z USB bedzie czytal..
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = 2+ HDMI, 1 scart conajmniej
jaka klasa cenowa = ok 2 - 2.5 k zł (wiadomo -> mniej = lepiej :) )
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Moze lepiej kupic cos w stylu xtreamer'a (jesli dobrze rozumiem, podlaczam cos takiego do lan'u, USB do tv i robi to samo co tv z DLNA ) ?

Tak robi to co DLNA tylko lepiej, bez ograniczen, bez przycinania, bez problemów z formatami, napisami itd.
 

virtusek

New member
Ok, to pewnie jakies playera sobie sprawie (i podlacze przez HDMI - tak bedzie dzialac?) .. no ale najpierw potrzebny jest tv :)

zjedzmy z przedzialem cenowym do 2000 (ew. 2.5k).

Czy da rade w takiej cenie dostac jakas sensowana plazme 46-50"?

Z mniejszych sensownie wygladaja Panasonic TX-P42X20 czy Samsung PS42C430.

Moze Samsung PS50C450?
 

don111

Banned
ja bym rozpatrywał tylko 50' przy takiej odległości...
Panasonic 50x20
LG 50PK550
Samsung 50C450/530/550 - nie wiem do końca czym się różnią

LG i Samsungi czytają wszystko z usb, ten LG ma chyba najlepszy obraz no i jest full hd, niestety ma też największe odbicia i ciut większe problemy z powidokami, można też się naciąć na wadliwe egzemplarze po zakupie, Samsungi z kolei nagminnie bzyczą (trzeba mieć szczęście żeby trafić na cichy egzemplarz) i buga w postaci automatycznej zmiany jasności (trudno powiedzieć czy w każdym egzemplarzu to jest)
Panasonic ma ciut lepszą czerń od obydwu i najmniejszy problem z powidokami, za to jest goły (tylko czytnik karty pamięci do zdjęć) i brzydszy od konkurencji, choć chyba wydaje się najbardziej solidny ogólnie
 
Do góry