Plazma 2500 - 2800

Bazyl3

New member
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? 2,5 - 3 m
jak słońce świeci w pokoju ? po południu wpada przez dwa okna na zachodniej ścianie
Jak duży jest pokój ? 3,5 x 5 m
jaki masz obecnie telewizor? Philipsa CRT 29''
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? w nocy
preferowana wielkość telewizora? ~42''
preferowana marka ? nie mam
czego nie lubisz w telewizorach? małych pilocików, bo mam duże łapy
jakie urządzenia będą podłączone ? odtwarzacz DVD, laptop (w przyszłości PS3)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 20% TV 80% inne
jakimi złączami ? Euro (DVD) HDMI (lapek)
jaki masz sygnał ? analog z "siatki", czyli 2 programy TVP :D
ile programów HD ? null
ma stać czy wisieć ? wisieć
jaka klasa cenowa ? jak w temacie 2500 - 2800 PLN
 

digitalus

Banned
witam
wybralbym plazme panasonic TX-P42X20 lub LG 42PJ550.
plusy LG 42PJ550 to np odczyt plikow divx hd z usb ,niski pobor pradu,dobra jakosc obrazu sd . podobnie jak w panasonic.oczywiscie ktos moze napisac ze kolor czarny lepszy w plazmie panasonic.
hd ready najlepiej sprawdzi sie do telewizji sd. zaden lcd nie ma szans.wszystko wyjasnione tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/52101-hd-ready-czy-hd-2.html
nawet sony na swojej stronie przyznaje sie ze plazma jest lepsza w domu:)
cytat
Jeśli nie można zgasić świateł w celu uzyskania w domu bardziej „kinowego” nastroju (np. ktoś inny chce jeść lub czytać w tym samym pokoju), lepszym rozwiązaniem będzie telewizor LCD. Ekrany LCD lepiej sprawdzają się w jasnym otoczeniu i z tego powodu często stosuje się je w miejscach publicznych. Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu, w bardziej zaciemnionych miejscach.
===========
jasno wynika z tego tekstu ze lcd nadaje sie najlepiej do witryn sklepowych .koneser obrazu kupuje plazme
mocne oswietlenie w sklepie powoduje ze plazma prezentuje sie gorzej. w domu bedzie inaczej. plazma wygra zdecydowanie.
druga sprawa to klient w sklepie ktory zastanawia sie co wybrac podchodzi bardzo blisko do telewizora i widzi subpiksele w plazmie. w lcd nie jest to widoczne. czyli jest przekonany ze lcd to lepszy wybor.zapomina o jednym. nie bedzie ogladac telewizji z odleglosci 20 cm:)
subpikseli nie widac przy normalnym ogladaniu telewizji.
 
Ostatnia edycja:

Bazyl3

New member
W porządku, ale czy zakładając kupno PS3 i w perspektywie jakiejś platformy cyfrowej (dzieci rosną i choć na razie wystarcza im wieczorynka co wieczór, to już wkrótce mogą zacząć labidzić, że rodzice upośledzają je brakiem dostępu do bentenów i innych takich), lepszym wyjściem nie byłoby kupno fullHD? Czy nie ma to znaczenia?
A może lepiej poczekać, powiedzmy rok (strasznego parcia na kupno nie mam, ot chcica :) ) i zakupić już coś z 3D?
 

digitalus

Banned
jesli nie chcesz wydawac duzej sumy to lepiej wybrac kompromis czyli uzyskasz lepsza jakosc obrazu sd z anteny zewnetrznej i tylko minimalnie gorsza jakosc obrazu kanalow hd w przypadku tunera satelitarnego. roznica jest tak mala ze trzeba postawic obok siebie dwa telewizory.
http://www.hdtv.com.pl/forum/471931-post2450.html
plazma LG to tez dobry wybor, na pewno lepszy od lcd
http://www.hdtv.com.pl/forum/527831-post16.html
Plazma - dlaczego nisza rozdzielczo jest lepsza ???
Portal AGD RTV : Telewizory Plazmowe | sprzet-rtv | Menu RTV
Telewizyjny dylemat - NEXT 2/2009 - Artykuły - NEXT
cytat
Należy pamiętać, że cyfrowy telewizor o wysokiej rozdzielczości demaskuje wszystkie wady obrazu SD, które ukrywa przed użytkownikiem klasyczne urządzenie kineskopowe. Taki obraz oglądany z bliska wygląda fatalnie. Im większa rozdzielczość matrycy odbiornika, tym lepszej musi być on klasy, aby poradzić sobie z poprawnym odtworzeniem sygnału o niskiej rozdzielczości.
Jeżeli jednak koniecznie chcesz kupić nowoczesny telewizor, warto zainteresować się modelami plazmowymi, gdyż zdecydowanie lepiej radzą sobie z sygnałem SD niż urządzenia LCD. W porównaniu z LCD plazma umożliwia wierniejsze odzwierciedlenie naturalnych barwy, ma lepsze kąty widzenia (prawie takie jak przy kineskopach)
 
Ostatnia edycja:

Bazyl3

New member
Cóż ja do plazmy jestem już w 99% przekonany. Teraz zastanawiam się czy HDReady czy jednak fullHD. Niestety linkowane przez Ciebie dyskusje tylko bardziej zaciemniły mi obraz :D
 

Bazyl3

New member
A gdzie najtaniej w pewnym e-sklepie ?
PS. I co można by postawić obok podczas prezentacji, jako alternatywę?
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Żaden normalny kurier nie bedzie czekał na uruchomienia. Możesz sprawdzić stan zewnętrzny i czy nie ma uszkodzeń mechanicznych. Potem kurier powie "papa". Zresztą zanim cokolwiek pozwoli ci rozpakować musisz najpierw podpisać odbiór.
 

timbot

New member
Bez reklam
tak, jasne. Kurier nawet jak dostarczy to i tak zostawi, najwyżej da ci protokół uszkodzenia do wypełnienia.
O tym rozpakowaniu i uruchomieniu miałem na myśli transport tego sklepu. W tym sklepie (przy transporcie sklepu) nie jest to problemem (dwie plazmy tak kupiłem). Przepraszam, widze, że niezbyt jasno napisałem (to było przed pierwszą kawą :D ).
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tez miałem do czynienia ze sklepem neo24- miła i bezproblemowa obsługa.
Polecam też sklep portone.pl Niskie ceny i obsługa ok.
 

belt

New member
W Electro w sumie spoko, ale...
najpierw zakupilem lodówkę. Kurier DHL - w sumie trochę za długo trwało, bo przetrzymali towar 1 dzień na magazynie. Kurier zadzwonił, jako, że nie mogłem być o godzinie tej, o której przyjechał umówiłem się z nim jak wracał z trasy. Pomógł mi wnieść lodówę do domu.
Parę dni później kupowałem u nich telewizor. Znowu zaznaczyłem, że DHL ma dostarczyć przesyłkę.
Okazało się, że kurier był z Kolportera. Przyjechał ale nie nie było w domu ani mnie ani mojej żony ( nie zadzwonił), tylko żony siostra, która nas odwiedziła na parę dni. Kazał jej podpisać kwity (dosłownie) wywalił telewizor przy bramie (połowa na posesji połowa na chodniku) i pojechał.
Polecam ten sklep tyle, że warto by chyba telefonicznie sprawdzić czy realizują transakcię zgodnie z zamówieniem.
 

Bazyl3

New member
No i znowu mam zgryz. Byłem u idiotów i zobaczyłem stojące obok siebie 42s20e i 42g20e i ten drugi po prostu mnie zachwycił. Z drugiej strony czy różnica technologiczna warta jest w tym przypadku kwoty ~800 PLN? Czy lepiej jednak zostać przy s20 a za rzeczoną różnicę zakupić MBoxa L110 i 1.5TB dysku i też będzie git?
 

don111

Banned
w domu różnica między nimi będzie ale znacznie mniejsza, w jasnym sklepie G20 wypada dużo lepiej przez ciemną powłokę
z drugiej strony tv kupujesz nie na rok czy dwa, jeśli nie masz zbyt ciemnego pokoju to chyba jednak warto dołożyć
 

Bazyl3

New member
Pokój mam z oknem na zachód, więc po południu ... :( Ale i tak ze względu na małe dzieci większość seansów ma miejsce po zmroku, jak Młodzi pójdą spać.
 
Do góry