Plasma TX-P42C2E czy LCD SHARP LC42SH7EBK

bodziotx

New member
Witam.

Moi staruszkowie w końcu doszli do wniosku, że trzeba zmienić starego kineskopowca. Chcą kupić coś 42 cale i akurat w bardzo dobrej cenie mam wybór pomiędzy dwoma modelami:
PLASMA PANASONIC TX-P42C2E
i
LCD SHARP LC42SH7EBK
Z początku zaznaczę, że sygnał jaki będzie dochodził do TV to tylko analog, za jakis czas może bedzie cyfrowy (o FULL HD raczej można zapomnieć). Widziałem oba telewizorki włączone w sklepie i PLASMA ma bardzo dobrą jakość obrazu (gładkie krawędzie, bez dużej pixelozy) LCD wygląda jak LCD na analogu (czyli marnie).

Moja prośba do Was drodzy użytkownicy forum to pomoc w doborze modelu.
Słyszałem, że PLASMY nie są zbyt fajne bo:
1. Muszą być transportowane tylko w pionie i jak coś by walnęło to do serwisu wysyłka tylko paleta=duże koszty.
2. Ponoć są awaryjne mocno - Jak to naprawde jest? Bo TV ma 2 lata gwarancji i można ją odpłatnie przedłużyć nawet do 5 lat. Koleś mówił coś, że może zejść gaz i że wtedy po 2 latach tylko rozszerzona gwarancja pomoże bo inaczej TV będzie do wyrzucenia. CZY PLAZMY NAPRAWDĘ SĄ TAKIE ZAWODNE?
3. Z tego co się dowiedziałem PLASMA podczas pracy coś brzęczy lekko?
4. Niby większy pobór prądu niż LCD ale z tego co wiem to różnica pomiędzy tą plasma i tym LCD jest minimalna.

Jak to tak naprawdę jest. Chcę kupić TV na wiele lat, który będzie ładnie wyświetlał obraz z sygnału kablówki analogowej.
Dodatkowo wymieniona PLASMA ma 100Hz a LCD jest FULL HD (co akurat nie jest potrzebne).

Naprawde podoba mi się ta PLASMA tylko jak to jest z awaryjnością tej technologii?

PROSZĘ O POMOC bo jutro chce jechać ze staruszkami do salonu i coś zakupić. ZAZNACZAM w grę wchodzą tylko te dwa modele.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mylisz wiele pojęć.
1. Muszą być transportowane tylko w pionie i jak coś by walnęło to do serwisu wysyłka tylko paleta=duże koszty.
Nie jest to konieczne - chodzi o uszkodzenie matrycy wielkopowierzchniowej.

2. Ponoć są awaryjne mocno - Jak to naprawde jest? Bo TV ma 2 lata gwarancji i można ją odpłatnie przedłużyć nawet do 5 lat. Koleś mówił coś, że może zejść gaz i że wtedy po 2 latach tylko rozszerzona gwarancja pomoże bo inaczej TV będzie do wyrzucenia. CZY PLAZMY NAPRAWDĘ SĄ TAKIE ZAWODNE? - Nie są .

3. Z tego co się dowiedziałem PLASMA podczas pracy coś brzęczy lekko?

Może ale nie musi.

4. Niby większy pobór prądu niż LCD ale z tego co wiem to różnica pomiędzy tą plasma i tym LCD jest minimalna.
Zależy jaki masz na myśli lcd?
 
Do góry