Pierwszy "płaski" tv, przesiadka z CRT.

matik777

New member
Witam. Po długiej przerwie w przeglądaniu, śledzeniu rynku telewizorów, nie wiem teraz czym się kierować w wyborze TV. Wiele się zmieniło. TV nie używam często, są laptopy, smartfony. Jednak teraz, gdy telewizja jest cyfrowa, a obecnie korzystam z lifebox z telewizją planuję zakup "skrzynki z obrazkami".

1. Odległość od ekranu? 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno z zachodu. Telewizor przy oknie.
3. Jak duży jest pokój? 4,5 x 4
4. Preferowana technologia? LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Grundig STF 29 cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Informacyjne, wieczorkiem film. Po zakupie, pewnie coś z laptopa, HDD.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? 20% w dzień, 80% wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Łagodny.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem.
11. Preferowana wielkość telewizora? 42"-47"
12. Preferowana marka? Samsung, Sony
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Ma dobrze działać i się nie psuć.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder Livebox 2.0 (SHD 85), po zakupie laptop, HDD.
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? Większość TV, okazyjnie coś z laptopa.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Pod kątami.
17. Czy ważne jest wifi? Tak.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem jakie mają zalety.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie wiem w jakim stopniu jest to wygodne/użyteczne.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Tak
22. Ma mieć 3D? Nie zaszkodzi, mogę dopłacić.
23. Ma mieć slot na karty SD? Jak będzie USB i do tego podłącze dysk HHD - to nie.
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie wiem, czy kiedyś mógłbym go wykorzystać.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI: dekoder, laptop; USB dysk zewnetrzny
26. Jaki masz sygnał? satelita Livebox
27. Ile programów HD? okolo 3
28. Ma stać czy wisieć? Stać.
29. Rozdzielczość? Full HD
30. DVB-T? Dla regionalnych stacji.
31. Na czym najbardziej Ci zależy? Jakości obrazu, bez szumów. Wygodna praca na podłączonym laptopie. Dobry stosunek ceny do jakości.
32. Ile osób ogląda? 4
33. Jaka klasa cenowa? około 3000, jednak wolę mniej
34. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Może mieć. Nie odróżniam różnicy.
35. Co chcemy, aby telewizor posiadał? WiFi, wygodę podłączania laptopa, HDD. Nowe niuanse technologiczne.

Modele jakie mam wstępnie na "oku":
-Samsung UE46ES5500W
-Samsung UE46ES6100W

I teraz nie wiem czy dobrze wycelowałem, czy te telewizory nie posiadają "za dużo" funkcji, których i tak nie wykorzystam. W ofercie Sony nie wiem co będzie odpowiednie. Telewizor zawsze u mnie był, jest i będzie "na lata", oszacowując około 6.
 
Do góry