Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
Póki co nie bede truł tu d..y. Dam znac co odpowie producent.

Ponizej odpowiedz producenta. Jak przypuszczalem odbilem sie od sciany. Jednak uwaga o pixelach jest w instrukcji i dotyczy tego modelu.

Cyt:

Skonsultowałam się w Pana sprawie z działem technicznym. Technicy nie stwierdzili usterki w telewizorze. Telewizor jest zgodny ze specyfikacją zamieszczoną w instrukcji obsługi na stronie 84 (poniżej link).

https://www.download.p4c.philips.com/files/6/65pus8102_12/65pus8102_12_dfu_pol.pdf

"Charakterystyka pikseli
Niniejszy produkt jest wykonany w technologii TV z wykorzystaniem dużej liczby kolorowych pikseli. Mimo iż jego współczynnik efektywnych pikseli wynosi co najmniej 99,999%, na ekranie mogą być stale wyświetlane czarne kropki lub jasne plamki światła (czerwone, zielone lub niebieskie). Jest to strukturalna cecha wyświetlacza (w ramach powszechnie obowiązujących standardów przemysłowych), która nie jest uznawana za usterkę."

Proszę użyć opcji "Odpowiedz" w celu zachowania ciągłości korespondecji, proszę równiez nie zmieniać tematu wiadomości.



koniec cytatu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, dozwolona liczba wg danych Unii jest 0,001 pikseli na matrycy.
Tak jest od lat.
 

gustdelf

Member
Kupiłem ten tv od kikiego w poniedziałek, miał wyjść w ten sam dzień i dotrzeć w środę, w środę sam zadzwoniłem się spytać co z tv, niby nie wyszeł bo coś tam było z kolorami, ponoć rzadko się to zdarza, pomyślałem, że sprzedawca rzetelnie podchodzi do sprawy i sprawda tv przed wysłaniem. Tv doszedł dzisiaj właśnie skończyłem jego montaż powiesiłem na ścianie włączyłem jasny ekran i wynik macie na zdjęciach potem lekko szary i też to widać. Więc ja się pytam kto ten tv u KIKIEGO sprawdzał?








Gwoli sprawiedliwości, muszę uzupełnić o informację jak został rozwiązany mój przypadek. Dzisiaj przyszedł nowy TV + z godzina rozmowy z poradami od Marka z firmy LOCO. Standard podejścia do klienta zachodni, taki jaki doświadczałem przez 13 lat życia w UK, DUŻY PLUS.


Nie podejmę się póki co oceny TV, z uwagi na czas jaki go posiadam.

Dziękuje za pozytywne załatwienie problemu, w ekspresowym tempie (stary tv firma kurierska odebrała w poniedziałek)
 

gustdelf

Member
TV wczoraj wieczorem i dzisiaj rano sam mi się wyłąnczył oba przypadki w czasie oglądania z tv naziemnej, sprawdziłem ustawienia tv i androida i wszystkie opcje wyłąnczania przy braku aktywności są wyłąnczone. Oba przypadki podobne wydaje mi się, że nastąpiły po tym samym czasie, wczoraj po ponownym uruchomieniu po jakimś czasie przełänczyłem na shielda i oglądałem kilka godzin bez przerwy, teraz postanowiłem zostawić na tv naziemnej i sprawdzić czy wyłączy się ponownie. Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
TV wczoraj wieczorem i dzisiaj rano sam mi się wyłąnczył oba przypadki w czasie oglądania z tv naziemnej, sprawdziłem ustawienia tv i androida i wszystkie opcje wyłąnczania przy braku aktywności są wyłąnczone. Oba przypadki podobne wydaje mi się, że nastąpiły po tym samym czasie, wczoraj po ponownym uruchomieniu po jakimś czasie przełänczyłem na shielda i oglądałem kilka godzin bez przerwy, teraz postanowiłem zostawić na tv naziemnej i sprawdzić czy wyłączy się ponownie. Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić?

Wyłączył się bez żadnej informacji na ekranie ?
Jeśli tak zrób reset do ustawień fabrycznych (spisz ustawienia jeśli takowe miałeś).
 

maczu

New member
Witam. Miałem to samo. Pomogło wyłączenie automatycznego aktualizowania się kanałów. Przynajmniej tak mi się wydaje, ze to mogło być przyczyną, gdyż od tego czasu już ani razu sam się nie włączył.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Dzięki zacznę od porady maczu jak nie zadziała to reset do fabrycznych.

mam to samo. Tv podlaczony do kina domowego. dzwiek z kabla optycznego. codziennie wlaczal sie okolo 4.20 rano straszac domownikow. Tym bardziej jak przed pojsciem spac mialem dosc glosno ustawiony dzwiek przed wylaczeniem. Co dziwne - tylko dzwiek bez obrazu. Czytatalm na brytyjskim forum o tym samym problemie. Philpis daje rozne rady ale nie dzialaja. Moj sposob - wylaczam listwe gdzie mam podlaczony Blu ray i nic nie slysze. ale to jest jakis problem z tym tv.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
No to nie fajnie, chyba nic z tym nie zrobisz. Współczuję.

Czesc ziomek. Powiem tak. Lache juz klade na idealne dzialanie tego tv. Brak pixela czy tez pixeli nie wplywa na jakosc ogladania. Po prostu z odleglosci z ktorej ogladam tego nie widac. Bede normalnie uzytkowal obserwujac czy sie cos pogorszy.W ogole ten moj model to zagadka. Teraz jakby mniejszy banding i lepszy kontrast i czern. Tak bez niczego. moze dlatego ze ustawilem po swojemu tryb noc.
daje zdjecie z filmu "czlowiek o zelaznych piesciach".
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ale co jest źle ?

no nic. zle mnie zrozumiales. Jest gitarra. Mam gdzies te martwe pixele dopoki obraz jest fajny. A jest! Przynajmniej dla mnie. Jeszcze daje pare przykladow. Chyba nie musze narzekac? A te czarne kropki na zdjeciach to nie na ekranie tv tylko z "lampy" komorki. co dziwne zniknal banding...moze na chwile w ramach rekompensaty za martwe pixele :niewiem::wink:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet zwykłe programy wyglądają extra, fajnie to zrobiłeś.
Wklej jeszcze parę to będziesz na stałe w sieci google.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Nawet zwykłe programy wyglądają extra, fajnie to zrobiłeś.
Wklej jeszcze parę to będziesz na stałe w sieci google.

ok. moze jutro.:eek:k: niech sie inni tez wypowiedza. ja jestem zadowolony , nawet majac swiadomosc martwych pixeli...ustawienia "noc" sluza temu modelowi. a przede wszystkim musi byc niskie podswietlenie.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
ok. moze jutro.:eek:k: niech sie inni tez wypowiedza. ja jestem zadowolony , nawet majac swiadomosc martwych pixeli...ustawienia "noc" sluza temu modelowi. a przede wszystkim musi byc niskie podswietlenie.

Wiesz ile ludzi ma martwe pixele w swoich TV (różnych marek) i nawet o tym nie wiedzą ?
Bo nie chodzą z lupą 5cm od ekranu i nie szukają "dziury w całym".
Ciesz się ze świetnego obrazu bo taki masz a może jeszcze trochę pokombinuj w ustawieniach - może idzie wycisnąć z niego jeszcze więcej ?
 

Miyagi

Member
Witam mam pytanie odnosnie ogladania pilki noznej na tym tv. Jakie sa najlepsze ustawienia pod ogladanie meczy. Jak kamera pokazuje cale boisko z daleka to wokol pilkarzy sa takie poswiaty, jak sa zblizenia to tego nie widac. Co mozna zmienic w ustawieniach aby to popeawic.
 
Do góry