Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

pk74

New member
Dzień dobry.
Właśnie stałem się użytkownikiem tego telewizora i mam pytanie do innych użytkowników dotyczące zużycia prądu podczas czuwania.Mój egzemplarz pobiera około 25 wat i nie wiem jak go ustawić żeby wynosiło deklarowanie przez producenta 0.30 W.
 

xMaraSSx

New member
Pewnie android aktualizuje aplikacje w tle albo jakieś inne procesy uruchomione. Jak się wszystko pobierze, to za jakiś czas powinno być OK. Ewentualnie sprawdź ustawienia opcji oszczędzania energii.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Wiesz nie każdy siedzi tutaj 24h na dobę i komentuje posty innych - jak jest czas to chętnie poczytam , odpowiem oraz wyrażę swój poglad.
Co do obrazu Twojego to się ciesz !!! U mnie rogi niedoświetlone ale to jest norma przy tym rodzaju podświetlenia, banding mam ale znikomy - z Twoich zdjęć mało też widoczny.

dzieki kolego za opinie. Przy okazji poruszylem konkurs na "miss podswietlenia" matrycy :grin:. Kazdy na tym skorzysta bo to sa konkrety.

BTW: tez nie siedze tu 24 h ale ostatnio jestem bardziej aktywny bo nie do konca jestem szczesliwy z aktualizacji 208, dlatego podpytuje, porownuje. Pozdr.
 

pk74

New member
Pewnie android aktualizuje aplikacje w tle albo jakieś inne procesy uruchomione. Jak się wszystko pobierze, to za jakiś czas powinno być OK. Ewentualnie sprawdź ustawienia opcji oszczędzania energii.

Opcję oszczędzania energii mam na max.Jak wyłączę go na chwilę z prądu to to zużycie jest 0 W tylko się później dłużej uruchamia.Telewizor mam od soboty i chyba się aplikacje powinny się już chyba zaktualizować.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Martwy pixel

Panowie HELP !!!! Jak na zlosc! Po pozytywnych opiniach podswietlenia matrycy mojej sztuki teraz zauwazylem martwy pixel. Prosze o pomoc co robic. Reklamowac? Serwis? Czy sa jakies "własnoreczne" sposoby wyeliminowania??? Ja wiem ze jeden martwy pixel duzej roznicy nie robi ale sami wiecie ze jak sie juz raz cos zauwazy to potem sie rzuca w oczy. Prosze o wasze sugestie. Cholera, nigdy nie moze byc za dobrze. Pozdr.
 

szybal

Banned
Witam
U mnie z dwa razy też się pojawił w różnych miejscach pixel w innym kolorze .
Ale samo wróciło do normy.
Chyba że masz na stałe w jednym miejscu .
 

szybal

Banned
A U mnie jest tak .
 

Attachments

  • 20180508_185208.jpg
    20180508_185208.jpg
    15,7 KB · Wyś: 43

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
To i ja zaprezentuje podswietlenie...
Podczas oglądania słabej jakości np. z aplikacji nc go widoczny lekki banding. Dobry sygnał obraz OK.
 

Attachments

  • 20180508_200753.jpg
    20180508_200753.jpg
    12,6 KB · Wyś: 39

accu

New member
Bez reklam
Dzień dobry.
Właśnie stałem się użytkownikiem tego telewizora i mam pytanie do innych użytkowników dotyczące zużycia prądu podczas czuwania.Mój egzemplarz pobiera około 25 wat i nie wiem jak go ustawić żeby wynosiło deklarowanie przez producenta 0.30 W.

Witam uprzejmie,

Na "zaprzyjaźnionym" , konkurencyjnym forum HDTV P o l s k a , w wątku : Philips POS9002 TEST najnowszego OLED 2017 z Ambilight i Android TV ! na stronie 10 tego wątku , użytkownik lukcinek pisze , że
jego telewizor w stanie spoczynku pobiera stale 22 W . Proszę może zapoznać się z jego wpisami i
odpowiedziami . :neutral:

BTW , przy okazji napiszę , że Philips wdrożył usługę wymiany LEDóW oświetlenia Ambilight , ułożonych na krawędzi poziomej ścianki tylnej telewizora OLED Philips 55POS9002 telewizora , tak aby nie świeciły na sufit . Trzeba zgłaszać chęć wymiany LEDów , jako reklamację , do serwisu MIK
w Radomiu . Ale zdaje się , że brakuje obudów ścianki tylnej i wykonanie usługi ulegnie niestety opóźnieniu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
To nie wygląda na jeden piksel :-(

Siema. To "super". Napisalem juz do Phila. Ale w miedzy czasie licze na wasze porady co z tym zrobic. Nawet jak mi wezma na serwis to sie boje ze z powrotem dostane matryce w gorszym stanie.
Z reszta Ty wiesz najlepiej jak to bylo u Ciebie z serwisem. Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak nie zamknięty to lekko popukaj , może się zamknie.

Oled Philipsa pobiera dokładnie tyle co na wykazach w teście.
Trzeba umieć:
Moc

Zasilanie sieciowe
220–240 V AC, 50/60 Hz
Pobór mocy w trybie gotowości
< 0,3 W
Pobór mocy w trybie wyłączenia
0,3 W

Podobnie jak pisali głopoty o 8602 !!!
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim zdaniem , na przykład , jeżeli telewizor Philips z systemem operacyjnym Android jest podpięty przewodowo
do Internetu , to pobór mocy w stanie gotowości będzie większy od 0.3 W . (w granicach 2,5 W do 3 W conajmniej)
W wątku o telewizorach serii Philips 8602 przedstawiłeś zdjęcia poboru mocy w stanie standby telewizora Philips 55PUS8602 i napisałeś "Philips 55PUS8602 - pobiera 8,4 W w pozycji standby " .
www.hdtv.com.pl/forum/1458745-post131.html
Gdzie więc jest pobór mocy w stanie gotowości 0.3 W ?
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SEBOL74

Member
Bez reklam

Philips napisal ze mam im wyslac zdjecie calego ekranu z odleglosci w jakiej ogladam tv. Na szczescie lub nieszczecie z tej odleglosci nie widac wypalonych pixeli. Z jednej strony to dobrze ale z drugiej serwis zamiecie problem pod dywan no bo przeciez "nic nie widac". Boje sie tylko ze zaczna sie wypalać kolejne pixele. Pytanie - czy wypalanie sie pixeli podlega gwarancji? Czy to sie serwisuje czy wymienia cala matryce?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
To im wyślij zdjęcie z takiej odległości żeby było widać. Powiedz jakby co że oglądasz z tej oegłości i już.
 
Do góry