Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
Kupiłem ten tv od kikiego w poniedziałek, miał wyjść w ten sam dzień i dotrzeć w środę, w środę sam zadzwoniłem się spytać co z tv, niby nie wyszeł bo coś tam było z kolorami, ponoć rzadko się to zdarza, pomyślałem, że sprzedawca rzetelnie podchodzi do sprawy i sprawda tv przed wysłaniem. Tv doszedł dzisiaj właśnie skończyłem jego montaż powiesiłem na ścianie włączyłem jasny ekran i wynik macie na zdjęciach potem lekko szary i też to widać. Więc ja się pytam kto ten tv u KIKIEGO sprawdzał?








czesc. oto moj test bialej rekawiczki. Wg mnie minimalny banding ale to normalka. Prosze was o opinie co sadzicie o podswietleniu matrycy mojego PUSka. Dzieki.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Witajcie. Znalazłem teraz trochę czasu i zwracam się do Was z zapytaniem czy w Waszych tv (PUS8102) w sygnale HD również na ekranie widać jakby same mrówki? Wcześniej tłumaczyłem sobie, że poprzez przejście z 55 na 65" widzę teraz niedoskonałości spowodowane słabą jakością mojego sygnału w kablowce, ale przed chwilą oglądając film 300 na tvn 7, pomyślałem, że sprawdzę jak ten film wygląda na netflixie i jest dokładnie tak samo. W jakości 4k tego problemu nie widzę, ale najwięcej oglądam de facto telewizji, która nie posiada żadnego kanału w 4k. Trochę mnie ten fakt załamuje. Proszę o informację czy z moim tv jest coś nie tak czy może większy ekran uwydatnil niedoskonałości, których wcześniej nie widziałem.

Poniżej link do filmu obrazującego problem.
https://drive.google.com/file/d/1o4QnCSeShMw2FSxBRH5-3wE6kTZsC4uP/view?usp=drivesdk

czesc. To jest wg mnie efekt tzw "glazury" czy tez "kaszki" ale przyznam ze u ciebie wyglada to dosc fatalnie. Faktycznie jakbys mial w matrycy mrowisko. rozdzielczosc 4K niweluje ten efekt prawie do zera. Prawdopodobnie twoja kablowka dostarcza slaby sygnal a ten model nie wybacza tego i daje bardzo zle efekty. ale jezeli testowales obraz w 4K i jest OK tzn ze cos nie tak z sygnalem dostawcy twojej kablowki. Obraz w 4K weryfikuje wszystko. jezeli tam jest OK to nie wina TV. Ja na HBO czy C+ tez mam efekt "kaszki" ale tylko z bliska. Wazne tez jest w jakiej odleglosci ogladasz TV. bo filmik chyba byl robiony z bardzo bliska?
 

maczu

New member
czesc. To jest wg mnie efekt tzw "glazury" czy tez "kaszki" ale przyznam ze u ciebie wyglada to dosc fatalnie. Faktycznie jakbys mial w matrycy mrowisko. rozdzielczosc 4K niweluje ten efekt prawie do zera. Prawdopodobnie twoja kablowka dostarcza slaby sygnal a ten model nie wybacza tego i daje bardzo zle efekty. ale jezeli testowales obraz w 4K i jest OK tzn ze cos nie tak z sygnalem dostawcy twojej kablowki. Obraz w 4K weryfikuje wszystko. jezeli tam jest OK to nie wina TV. Ja na HBO czy C+ tez mam efekt "kaszki" ale tylko z bliska. Wazne tez jest w jakiej odleglosci ogladasz TV. bo filmik chyba byl robiony z bardzo bliska?

Tak, był kręcony z bardzo bliska, ale z odległości 2,5m czyli takiej w jakiej siedzę od TV również widać że cały obraz się porusza. Sam film jest nakręcony przy filmie "300" z netflixa. Efekt ten najbardziej dostrzegalny jest przy powiedzmy starszych filmach, na dużych jednolitych strefach (niebo, ściana itd). Czy jest na forum ktoś kto ma możliwość odtworzenia tego filmu z netflixa i sprawdzenia jak to się ma u niego? Film został nakręcony w momencie gdy Leonidas wyrusza ze swoimi 300 do wąwozu :wink:

Pozdrawiam.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Tak, był kręcony z bardzo bliska, ale z odległości 2,5m czyli takiej w jakiej siedzę od TV również widać że cały obraz się porusza. Sam film jest nakręcony przy filmie "300" z netflixa. Efekt ten najbardziej dostrzegalny jest przy powiedzmy starszych filmach, na dużych jednolitych strefach (niebo, ściana itd). Czy jest na forum ktoś kto ma możliwość odtworzenia tego filmu z netflixa i sprawdzenia jak to się ma u niego? Film został nakręcony w momencie gdy Leonidas wyrusza ze swoimi 300 do wąwozu :wink:

Pozdrawiam.

wlasnie wlaczylem 300 na Netflix. Ten sam efekt ! Wiec bez obaw. Ten film jest po prostu skopany albo rezyser tak chcial?? nie widzialem tego filmu z innych zrodel wiec ciezko mi stwierdzic czemu tak jest. Moze inni maja porownanie. Jezeli w innych filmach 4k lub HDR nie ma tego efektu to mozesz spac spokojnie.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
wlasnie wlaczylem 300 na Netflix. Ten sam efekt ! Wiec bez obaw. Ten film jest po prostu skopany albo rezyser tak chcial?? nie widzialem tego filmu z innych zrodel wiec ciezko mi stwierdzic czemu tak jest. Moze inni maja porownanie. Jezeli w innych filmach 4k lub HDR nie ma tego efektu to mozesz spac spokojnie.

Dokładnie. U mnie podobnie. Faktycznie przy słabszym sygnale z kablówki obraz jest słaby, ale przy już dobrym HD zwłaszcza wieczorami jest żyleta. Nie wspomnę o 4K.
Film 300 jest na moje tak przedstawiony wizualnie przez reżysera tego filmu. Zwróćcie chociaż uwagę na postać Kserksesa. Koleś jest cały błyszczący i sniezacy. Nie regulować odbiorników:D
 

koniefka

New member
A Philips reklamuje, że procesor P5 zapewnia doskonały obraz niezależnie od jakości sygnału. :fool:
 
Ostatnia edycja:

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
A Philips reklamuje, że procesor P5 zapewnia doskonały obraz niezależnie od jakości sygnału. :fool:

Czyli materiał w rozdzielczości 576p ma być wyświetlany jak 1080? Na komputerze procek i7 Intela tego nawet Tobie nie zapewni.
Proponuję jeszcze podłączyć magnetowid i odpalić VHS😀. Taka mała nuta sarkazmu... Miłego oglądania.
 

szybal

Banned
Ile razy można to wałkować ten model wymaga dobrego sygnału .
Trochę odstajemy :) od Europy zachodniej w jakości sygnału.
 

koniefka

New member
Cytat z reklamy Philipsa: „P5 Perfect Picture Engine. Doskonały obraz niezależnie od źródła.”

I wszystko się zgadza. Zapomnieli tylko dodać, że źródło powinno zapewniać doskonały sygnał. :mrgreen:

I oczywiście kończymy nad tym dyskusję, bo jak kolega wcześniej zauważył jest to ogólnie stwierdzony fakt i szkoda strzępić język.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież nie mogą napisać, że zły obraz jest z "kija" i żeby takiego nie podłączać. Z pustego i Salomon nie naleje.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Kiki, mozesz krotko i szczerze skomentowac moje zdjecia wyslane wczoraj bialej planszy, czyli podswietlenia, rownomiernosci i czy widoczny banding jest w granicach przyzwoitosci? Zadaje konkretne techniczne pytanie - temu chyba powinno sluzyc forum. Dzieki z gory.
 

szybal

Banned
Witam
Osobiście mam Multimedia oglądam głównie kanały HD bez zastrzeżeń.
Zawsze można reklamować jakość sygnału operatorzy mają swoje sposoby na podkręcanie .
 

kerim27

New member
karta CI

Witam
Osobiście mam Multimedia oglądam głównie kanały HD bez zastrzeżeń.
Zawsze można reklamować jakość sygnału operatorzy mają swoje sposoby na podkręcanie .

Siemanko Szybal ! Mam pytanie , multimedie odbierasz przez dekoder czy kartę CI , bo przymierzam się do karty i chciałbym na jej temat poznać czyjąś opinię.
Z góry dzięki i pozdrawiam!
 

xMaraSSx

New member
Jeśli ktoś chce zobaczyć pełnię możliwości tego TV to polecam transmisje z NC+ NOW 4K jak i ogólnodostępne programy satelitarne (tzw. FTA, np Hotbird 4K1, NASATV UHD). Są też kanały YouTube 4K. Najlepsza jakość będzie oczywiście z odtwarzacza BD UHD z HDR.
 
Ostatnia edycja:
Do góry