Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
Witam mam pytanko :) mam tv z UPC dekoder Horizon
i chce go wymienić na Moduł CI+ ktoś używa przy tym modelu i jest w stanie coś powiedzieć ? bo dekoder chodzi jak lodówka :D powoli zmienia kanały trzeba go obsługiwać dodatkowym pilotem a funkcji typu przewiń, jakiś aplikacji czy VOD nie używam w cale


ja uzywam karte CAM z multimedia i jest ok, aczkolwiek kanaly tez nie przelaczaja sie migiem. Co najwazniejsze obraz jest lepszy niz z dekodera multimedia bo tv jest sam w sobie dekoderem. Jednak co do dekodera horizon to slyszalem ze sygnal jest bardzo dobry, wiec moze to inny problem. Masz dobry kabel hdmi? podlaczony do gniazda hdmi 1?
 

zegan

New member
Koledzy czy ambilight będzie efektownie działać na ścianie którą mam w salonie. Telewizor ma zbliżony rozmiar co płyta gk więc oświetlenie odbiornika nie będzie padać bezpośrednio na cegły.
 

Attachments

  • salon.jpg
    salon.jpg
    104,1 KB · Wyś: 263
ja uzywam karte CAM z multimedia i jest ok, aczkolwiek kanaly tez nie przelaczaja sie migiem. Co najwazniejsze obraz jest lepszy niz z dekodera multimedia bo tv jest sam w sobie dekoderem. Jednak co do dekodera horizon to slyszalem ze sygnal jest bardzo dobry, wiec moze to inny problem. Masz dobry kabel hdmi? podlaczony do gniazda hdmi 1?

kabel mam git nie mam problemu z obrazem denerwuje mnie 3 pilot :D i to ze dekoder lubi sie zaciac jak np 2 dni go nie ogladam no i wolno zmienia kanaly
 

zegan

New member
Obawiam się że oświetlenie tv będzie padać bezpośrednio na płytę gk a reszta ściany będzie nie doświetlona. Zakładając że puszczę taśmę LED hue za płyta gk (tam już jest podświetlenie led) to czy da się ją skonfigurować z tv tak aby równomiernie tv podświetlał płytę a ledy ścianę z cegieł?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie masz racji światło sięga i tu i tu.
Nie skorelujesz światła, będzie różnica opóźnienia.
Ile cm odstaje od ściany ta płyta ?
 

szybal

Banned
Ambi da radę diody świecą po słowie.
A drugie wyjście kup większy tv jak masz tak duża płytę 75 cali i po problemie.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Aktualizacja oprogramowania układowego : TPM171E_003.000.240.000 data : 2018/05/xx
Dotyczy telewizorów Philips : linia 2018 - 65OLED973 , 65OLED873
linia 2017 - OLED 9002 oraz LCD 8602 , 8102 , 7502 , 6412 , 6482 .
Pliki do pobrania aktualnie nie są dostępne . Mogą być dostępne przez wbudowaną funkcję automatycznej aktualizacji .
Lista zmian firmware jest jeszcze niedostępna .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ale jakie kanały masz na myśli ?

nie mam problemów z TV podkreśle to żeby nikt nie oczerniał mojego 8102 :) ( dzięki KIKI za niego)

Chodzi mi o to, że dekoder Horizon jak zmieniam kanał (z polsatu na tvn naprzykład) to długo to trwa i myślałem nad przesiadka na moduł CI+ od UPC i pytam jak to wygląda czy ktoś testował
 

szybal

Banned
Pojawiły się problemy z Hue nie wyłącza się całość jak wcześniej :( wszystko zresetowane i ustawione od nowa dalej nic.
Jutro jeszcze raz spróbuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie walczyłem jeszcze z Hue więc nie pomogę.
Ale Marek ma właśnie ćwiczy - więc możesz go dopytać.
 

szybal

Banned
Witam
Dla wszystkich posiadających 8102 i HUE po aktualizacji miałem problem z wyłączeniem oświetlenia z pilota razem z tv.
U mnie pomogło zresetowanie ustawień Ambilight + HUE w tv.
Aktualizacja poszczególnych świateł łącznie z mostkiem w aplikacji HUE którą zainstalowaną mam smartfonie oraz wyłączenie opcji Dom i Salon.
Następnie ustawiłem wszystkie światła w konfiguracji oświetlenia.
Wszystko działa bardzo dobrze.
Co do innych zmian nic więcej nie zauważyłem obraz dalej bardzo dobry HDR z netflix moim zdaniem bez zmian.
 
Do góry