Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

DzaceQ

Banned
zaciąles sie czy co? sam sobie opowiadasz? skoro tak chwalisz oled to co tu robisz na tym forum?
Oledy to inna polka cenowa o ktorych nie jest tu mowa. tu mowimy o ledach i PUS 8102 jest obecnie najlepszym z obecnych na rynku. Poza tym o jakich wadach matrycy mowisz? bo narazie wzmiankujesz ogolnikowo. co bylo problemem twojej sztuki ze piszesz ze go oddales po 10 dniach?
Jeszce raz na potwierdzenie dobrej jakosci przesylam zdjecie. Oled duzo lepiej sie prezentuje w rekalamch z kablowki?
Pus 8102 nie jest najlepszym na rynku ale jednym z lepszych a to spora różnica ;-)
 

klonxxx

Banned
Kiki ma 100% racji, dzisiaj warto kupic dobrego LEDA bo OLEDY to nowa technologia i nadal bardzo droga (nie placisz za marke tylko za technologie). Za 4 lata oledy beda juz czyms normalnym i wtedy warto je kupic bo nie beda juz niczym nowym i technologia na tyle dopracowana ze ceny beda przystepne. a dzis bralbym leda Phila 8102 i go uzytkowal do bolu dopoki oledy nie stana sie czyms normalnym tak jak dzis ledy. Oczywiscie jezeli nasz PUS 8102 zacznie szwankowac.
icon7.gif

Obecnie nazywanie OLED nową technologią to jakieś nieporozumienie.Obecna generacja jest już tak dopracowana że za bardzo nie ma co poprawić. Oledy są czymś normalnym już od kilku lat, a od dwóch generacji są nawet chyba bardziej dopracowane niż niektóre modele LCD.Cena jest na poziomie normalnym dla flagowych modeli, są również modele budżetowe (cena OLEDA potrafi być nawet nawet niższa niż pewnych flagowych modeli LCD).
PUS 8102 jest udanym modelem ale do najlepszych LCD to mu dużo brakuje ,chyba nie słyszałeś choćby o ZD9.Pus8102 jest po prostu najtańszym modelem FALD i dlatego wiele osób jest z niego zadowolonych ponieważ w podobnej cenie ciężko kupić TV z podświetleniem FALD.
 

DzaceQ

Banned
Dokładnie też nie rozumiem jak można nazywać ten TV najlepszym LCD ja wiem że, co mam to chwale ale bez przesady jest jednym z lepszych LCD ale nazywanie go najlepszym to przesada. OLED B7 wygrywa w tym starciu jeśli tylko kogoś stać na dopłatę to wybór jest prosty jestem w szoku jak spadła ich cena szkoda, że nie było takiej pół roku temu ehhh
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czytaj proszę ze zrozumieniem. Rozmawiamy w klasie cenowej
Bo za jednego Sony ZD9 masz dwa Philipsy 65PUS8102.
To jakby porównywać Jaguara z Dacią.
Philips jest najtańszy z Fald i bezapelacyjnie najlepszy w klasie.
A przecież oprócz jakości ma też znakomite multimedia, aplikacje, Ambilight, obsługę głosem, pilot z klawiaturą.

Pokaż proszę lepszy telewizor od PUS8102 w klasie do 6499 zł
Czekam...
 

klonxxx

Banned
Akurat wyraźnie jest napisane :"Oledy to inna polka cenowa o ktorych nie jest tu mowa. tu mowimy o ledach i PUS 8102 jest obecnie najlepszym z obecnych na rynku".
Takie stwierdzenie jest nieprawdą i kropka.Brakuje dopisku do 6500 ...
 

DzaceQ

Banned
Niestety ja będę musiał reklamować mój tv po raz drugi, efekt zanieczyszczenia matrycy jest coraz większy, to już drugi raz a mam go od grudnia ehh
 
Ostatnia edycja:

klonxxx

Banned
Pokaż proszę lepszy telewizor od PUS8102 w klasie do 6499 zł
Czekam...

W klasie cenowej wolałbym OLED LG B7 55" - gdybym patrzył tylko na cenę .
Świadomy potrzeb użytkownik bierze pod uwagę więcej parametrów np:wielkość matrycy,jakość obrazu (czerni, kontrast,HDR),odległość z jakiej ogląda,jakość obsługi po-sprzedażowej, system SMART.

Więc nie dla każdego cena jest głównym wyznacznikiem i nie można tylko pod tym względem oceniać każdego modelu.

https://www.ceneo.pl/51370529
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pokaż model 65" - lepszy od Philipsa 65PUS8102 do 6,5 tyś.
Nie ściemniaj 55" i 24 " - rozmawiamy o 65" !!!
Czekam
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dokładnie : w cenie do 7k nie ma rynku lepszego TV w rozmiarze 65" a jak kogoś stać to niech dopłaca 3-4k do dobrego Oled w tym rozmiarze.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Akurat wyraźnie jest napisane :"Oledy to inna polka cenowa o ktorych nie jest tu mowa. tu mowimy o ledach i PUS 8102 jest obecnie najlepszym z obecnych na rynku".
Takie stwierdzenie jest nieprawdą i kropka.Brakuje dopisku do 6500 ...


czepiasz sie slowek. Na tym forum jest mowa o 65!!!!PUS 8102. Jeszcze raz....65 CALI.
Pisanie ze niektore oledy sa zblizone cenowo do tego modelu ...to jest dopiero nieprawda. Za ta cene oleda dostaniesz moze gora 55" i zapewne starszy model. A roznica m. 55" a 65" to jest jak ratlerek do duzego psa. Poza tym piszac "nowa technologia" nie mialem na mysli ze jest dopiero wdrazana. A 2 lata na rynku to nie 20. Jezeli oledy sa juz takie "normalne" to czemu takie drogie. Wspomniany OLED65B7V kosztuje srednio 10,000. Roznica w cenie srednio 3,500 pln. Czy obraz oleda jest o 3,500 lepszy od PUS8102 do codziennego ogladania TV???



KIKI, dzk za wsparcie.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czyli w tym modelu problem też występuje. I znowu Philips nie umie lub nie chce tego naprawić a tylko usuwa skutek. I to krótkotrwale.

Tak występuje w 1 egzemplarzu (czytaj "jedynym").
Gdyby problem był powszechny to już widzę co by się działo tutaj na forum - tak jak np. na sławetnych Samsungach gdzie problem był rzeczywiście.
Jeden TV a sprawa podciągania jest do całego modelu.
Serwis swoją drogą dał d... - powinien wymienić TV na nowy i już.
 

klonxxx

Banned
czepiasz sie slowek. Na tym forum jest mowa o 65!!!!PUS 8102. Jeszcze raz....65 CALI.
Pisanie ze niektore oledy sa zblizone cenowo do tego modelu ...to jest dopiero nieprawda. Za ta cene oleda dostaniesz moze gora 55" i zapewne starszy model. A roznica m. 55" a 65" to jest jak ratlerek do duzego psa. Poza tym piszac "nowa technologia" nie mialem na mysli ze jest dopiero wdrazana. A 2 lata na rynku to nie 20. Jezeli oledy sa juz takie "normalne" to czemu takie drogie. Wspomniany OLED65B7V kosztuje srednio 10,000. Roznica w cenie srednio 3,500 pln. Czy obraz oleda jest o 3,500 lepszy od PUS8102 do codziennego ogladania TV???



KIKI, dzk za wsparcie.

Po pierwsze ktoś kto ma zamiar oglądać dobrej jakości obraz z metra raczej kupi do 6500 Oleda 55 niż LCD 65. Po drugie za najwyższej jakości obraz zawsze płaci się więcej (było tak w przypadku Kuro czy topowych plazm). Co do różnicy jakości obrazu to każdy ocenia indywidualnie i skoro Oledow sprzedaje się coraz więcej to coś to oznacza, widocznie czasami warto dopłacić te 3500.
Co do czepiania się słówek to raczej ktoś inny ma problem, to nie ja napisałem że to najlepszy lcd, a gdy padło pytanie o lepszy w klasie cenowej to podałem nie każdy potrzebuje 65 ". Idąc takim tokiem myślenia to podajcie najlepszy model fald 65" z zakrzywionym ekranem. Będzie tylko jeden KS9500, i co to udowadnia... Forum czyta wiele osób a takie ukierunkowanie nic nie wnosi.
 

xMaraSSx

New member
Pytanie: ogląda ktoś Grand Tour z Prime Video? Obraz super, ale brak u mnie opcji HDR. Widziałem gdzieś w necie kadry z tego serialu (nie wiem na jakim smartTV odtwarzane), gdzie w opcjach obrazu jak byk widać było HDR. Apkę mam najnowszą wersję z Google Play.
 

popson

New member
Dzięki wszystkim za burzliwą dyskusję ;)

Ponadto mam takie pytanie. Mam ampli Harmana 171 i jak po zmianie TV mógłbym odtwarzać treści 4K ? Muszę zmienić ampli ?
Będę przedłużał umowę z NC+ i wezmę wówczas dekoder 4K.

Ponadto co powinienem zrobić aby np. Filmy z tv (Netflix) puszczać na 5.1 ? W sensie jak to podłączyć?

Dzięki!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pokaż model 65" - lepszy od Philipsa 65PUS8102 do 6,5 tyś.
Nie ściemniaj 55" i 24 " - rozmawiamy o 65" !!!
Czekam
 
Do góry