Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

hugon2

New member
nowa aplikacja hbo działa, ale wymaga myszki i menu (przynajmniej u mnie) jest obrócone o 90 stopni - ale filmy odtwarza normalnie. niedługo ma się pojawić aplikacja na androida tv, na co czekam z niecierpliwością.
 

danonek112

New member
Ok. Jestem już praktycznie zdecydowany na ten model u Kikiego, ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz... Wiele osób narzeka na dźwięk w philipsach. Czy jeśli podepnę ampli bądź soundbara(też są 5.1) pod tv, to nie będzie miał problemu z rozkodowaniem dźwięku przestrzennego?
 

maczu

New member
Ok. Jestem już praktycznie zdecydowany na ten model u Kikiego, ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz... Wiele osób narzeka na dźwięk w philipsach. Czy jeśli podepnę ampli bądź soundbara(też są 5.1) pod tv, to nie będzie miał problemu z rozkodowaniem dźwięku przestrzennego?

Witam. Posiadam podpięty soundbar Samsunga przez HDMI i dźwięk jest fenomenalny. Jedyne co to dość często Philips go zapomina i muszę ponownie ustawiać wyjście audio przez HDMI w opcjach tv.
 

hugon2

New member
chwilowo nie bardzo da się odtwarzać materiały z DTS. w moim starym 55pus7101 w końcu udało im się dopracować wewnętrzny odtwarzać i wszystkie DTS ładnie odtwarzało. w obecnym oprogramowaniu 65pus8102 nie udało mi się obejrzeć poprawnie żadnego filmu - odtwarza tylko stereo, niepoprawnie ustawia proporcje obrazu i bardzo często się wywala. ale wierzę, że w końcu uda im się dopracować odtwarzacz tak jak w starym modelu. w kodi filmy odtwarza ok, ale nie ma DTS, czasem uda się odtworzyć poprawnie AC3. jako, że ten TV ma dokładnie to samo oprogramowanie co modele z 18 roku jest nadzieja, że w końcu będzie wszystko śmigało - potencjał jest. ogólnie TV jest super (chwilowo oprócz oprogramowania). polecam
 

popson

New member
Ja dalej się zastanawiam co kupić...(ten typ tak ma ;))
Cena Phlipsa 65PUS8102 jest już dość atrakcyjna, bo od 6499 (nawet u mnie w mieście stoi za tyle w markecie),
Zastanawiam się czy nie dołożyć lekko ponad 2300 zł do lg oled b7.
Jak byłem w markecie i te dwa stały obok siebie to ten oled jak by dużo ciemniejszy był (za pewne kwestia ustawień). Pan mówił że ten oled lubi ciemne pomieszczenia. U mnie przez cały dzień jest słońce (ale do seansów i tak rolety ściągam).

Co zrobić? Jak żyć ? ;)

P.S.
Martwią mnie trochę wydupy z tym Philipsem, że to temu się porobiło, to tamtemu. jednakże chyba każdy model może mieć wadliwe sztuki...
 

szybal

Banned
Witam
Nie czytaj i nie bierz do serca wpisów pseudo posiadaczy , w tej cenie nie ma lepszego modelu plus ambi ,a jak masz możliwość dokupienia HUE to juz pełnia szczęścia.
 

popson

New member
Obecnie mam Sonego 50W829 i musze przyznać że obraz jest ok (skalowanie, ogólna jakość), czerń również jest nawet nawet. Nie chciałbym mieć gorzej. Wiem że FHD a UHD to co innego i wielkościowo również 15 cali więcej.

Tv co ile zmieniam, ciężko powiedzieć. Ten Sony jest ok, jednakże zaraz po tym jak go powiesiłem już chodziło mi po głowie że mógłby być większy, a przesiadłem się z 37 calowej Tosieńki. Odległość to 3 do 3.5m

Nie chcę TV wymieniać wymieniać za 2 lata ale za 4 - 5 pewnie już tak, dlatego też zastanawiam się czy teraz brać Phila i później kupić za pewne fajnego oleda czy teraz dołożyć do tego LG.

Czerń w Philu mi odpowiada, jakość obrazu ciężko powiedzieć bo w markecie obraz HD był o taki, SD niestety ale mizerka, ale wiem że musi być dobre źródło ( mam NC+, siła 100 i jakość 60) i w zasadzie wszystko co oglądam jest w FHD. Po zdjęciach użytkowników widzę że chyba jest ok ;)
Nie powiem że ciekawi mnie ambi bo fajnie to wygląda...

No i są rozterki czy za parę mieś się nie zakurzy, nie wyjdą plamy itd...
Niestety człowiek czasami za dużo czyta....

To tak jak coś cię boli, sprawdzasz w googl'u a tam wychodzi że masz nie wiadomo co ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oleda pewnie miał na myśli 65B7.
Ja bym brał Philipsa 65PUS8102 I z jakości i z aplikacji i z wyposażenia.
A za 4 lata kupisz najnowszego Oleda 65" za pół ceny.
Możesz też sięgać po 65PUS7502 za 5450 zł
Czy najnowsze dziecko 65PUS8303 za 6399 zł

Oleda Philipsa 65 masz za 9999 zł z zestawem Hue gratis i całym pakietem.
 

oled1974

Banned
Ja dalej się zastanawiam co kupić...(ten typ tak ma ;))
Cena Phlipsa 65PUS8102 jest już dość atrakcyjna, bo od 6499 (nawet u mnie w mieście stoi za tyle w markecie),
Zastanawiam się czy nie dołożyć lekko ponad 2300 zł do lg oled b7.
Jak byłem w markecie i te dwa stały obok siebie to ten oled jak by dużo ciemniejszy był (za pewne kwestia ustawień). Pan mówił że ten oled lubi ciemne pomieszczenia. U mnie przez cały dzień jest słońce (ale do seansów i tak rolety ściągam).

Co zrobić? Jak żyć ? ;)

P.S.
Martwią mnie trochę wydupy z tym Philipsem, że to temu się porobiło, to tamtemu. jednakże chyba każdy model może mieć wadliwe sztuki...

Miałem 8102 w domu 10 dni, oddałem i nabyłem 65C7V.
Jest przepaść pomiędzy technologią wyświetlania obrazu OLED a LCD na korzyść OLED.
Nie słuchaj PIERDUŁ o WYPALANIU, ja oglądam TVN 24 i TVNBiS.Podczas nadawania obraz jest wyłaczany na 20 min.i nadawane są reklamy po każdych 20 minutach nadawania, więc nie ma możliwości wypalenia .Po 6 godzinach oglądania non stop TV wyswietla info o rergeneracji TV.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
TV OLED to jest to, Nigdy więcej LCD..................................................bez względu na producenta..........................


zaciąles sie czy co? sam sobie opowiadasz? skoro tak chwalisz oled to co tu robisz na tym forum?
Oledy to inna polka cenowa o ktorych nie jest tu mowa. tu mowimy o ledach i PUS 8102 jest obecnie najlepszym z obecnych na rynku. Poza tym o jakich wadach matrycy mowisz? bo narazie wzmiankujesz ogolnikowo. co bylo problemem twojej sztuki ze piszesz ze go oddales po 10 dniach?
Jeszce raz na potwierdzenie dobrej jakosci przesylam zdjecie. Oled duzo lepiej sie prezentuje w rekalamch z kablowki?
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ok. Jestem już praktycznie zdecydowany na ten model u Kikiego, ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz... Wiele osób narzeka na dźwięk w philipsach. Czy jeśli podepnę ampli bądź soundbara(też są 5.1) pod tv, to nie będzie miał problemu z rozkodowaniem dźwięku przestrzennego?


mam podlaczone kino domowe kablem optycznym i jest gitara. na YT czyta nawet dzwiek 3D w formacie 5.1
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Obecnie mam Sonego 50W829 i musze przyznać że obraz jest ok (skalowanie, ogólna jakość), czerń również jest nawet nawet. Nie chciałbym mieć gorzej. Wiem że FHD a UHD to co innego i wielkościowo również 15 cali więcej.

Tv co ile zmieniam, ciężko powiedzieć. Ten Sony jest ok, jednakże zaraz po tym jak go powiesiłem już chodziło mi po głowie że mógłby być większy, a przesiadłem się z 37 calowej Tosieńki. Odległość to 3 do 3.5m

Nie chcę TV wymieniać wymieniać za 2 lata ale za 4 - 5 pewnie już tak, dlatego też zastanawiam się czy teraz brać Phila i później kupić za pewne fajnego oleda czy teraz dołożyć do tego LG.

Czerń w Philu mi odpowiada, jakość obrazu ciężko powiedzieć bo w markecie obraz HD był o taki, SD niestety ale mizerka, ale wiem że musi być dobre źródło ( mam NC+, siła 100 i jakość 60) i w zasadzie wszystko co oglądam jest w FHD. Po zdjęciach użytkowników widzę że chyba jest ok ;)
Nie powiem że ciekawi mnie ambi bo fajnie to wygląda...

No i są rozterki czy za parę mieś się nie zakurzy, nie wyjdą plamy itd...
Niestety człowiek czasami za dużo czyta....

To tak jak coś cię boli, sprawdzasz w googl'u a tam wychodzi że masz nie wiadomo co ;)


Kiki ma 100% racji, dzisiaj warto kupic dobrego LEDA bo OLEDY to nowa technologia i nadal bardzo droga (nie placisz za marke tylko za technologie). Za 4 lata oledy beda juz czyms normalnym i wtedy warto je kupic bo nie beda juz niczym nowym i technologia na tyle dopracowana ze ceny beda przystepne. a dzis bralbym leda Phila 8102 i go uzytkowal do bolu dopoki oledy nie stana sie czyms normalnym tak jak dzis ledy. Oczywiscie jezeli nasz PUS 8102 zacznie szwankowac.
icon7.gif
 
Do góry