Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
Hey, czy możecie polecić ten tv? Jak oprogramowanie i ogólna jakość philipsa? Poprawiło się coś w stosunku do tego, jaka panuje opinia o philipsie? Mają te philipsy jakieś wady fabryczne? Kilka osób wspominało, że coś tam nie działa do końca tak jak powinno (hdr). Smart działa ok? Jakie są wasze opinie? Jego największe wady i zalety :)


Wiele osob na tym forum (łącznie ze mną) bardzo poleca ten model. Obecnie nie ma idealnych telewizorow LED bo ta technologia tak ma. Rzecz sie sprowadza do tego że zalety tego TV miażdżą wady. Jezeli ktos tu narzekal to tylko dlatego ze akurat sie trafiła felerna sztuka, co zdarza sie u kazdego producenta.

Wiec krotko, glowne zalety (wg mnie):
-Matryca VA, DIRECT LED, 120 HZ (wazne przy ogladaniu sportu)
-gleboka czern (porownywalna do OLEDa)
-swietny kontrast
-3-stronny ambi
-ogolne bardzo mile wrazenia podczas ogladania.

Oczywiscie wszystko zalezy od wlasciwych ustawien obrazu.

Wady: właściwie brak, podaje na siłe:
- HDR (przyciemnia obraz zamiast rozjasniac) - ale bez tego da sie zyc. Philips pracuje nad poprawa.
- pilot - strzałki kierunkowe - latwo pomylic kierunek z "zatwierdz"
- minimalny banding ale nie powinienem tego tu wymieniac bo kazdy LED to ma a ten model ma minimalny wiec własciwie powinienem to wpisać do zalet.

Co do androida za duzo sie nie wypowiem ogladam tylko YT i Netflix. Chodzi bez zarzutu. Mysle ze o tym decyduje Internet jaki sie posiada.
 

danonek112

New member
Nie rozumiem, jak hdr ściemnia, zamiast rozjaśniać? W w testach hdr wypada super, bynajmniej w trybie zoptymalizowanym. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi? Przecież to przeczy totalnie działaniu funkcji hdr. A youtube obsługuje hdr? Idzie podłączyć słuchawki przez bluetooth? Jaka jest teraz najnowsza wersja systemu? 7.0? Jest zapowiedziana jakaś aktualizacja do 8.0?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Nie rozumiem, jak hdr ściemnia, zamiast rozjaśniać? W w testach hdr wypada super, bynajmniej w trybie zoptymalizowanym. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi? Przecież to przeczy totalnie działaniu funkcji hdr. A youtube obsługuje hdr? Idzie podłączyć słuchawki przez bluetooth? Jaka jest teraz najnowsza wersja systemu? 7.0? Jest zapowiedziana jakaś aktualizacja do 8.0?

Poswiec troche czasu i przeczytaj cala historie bo w niej znajdziesz wszystkie odpowiedzi. Dla ulatwienia: YT poki co nie obsluguje HDR. U niektorych HDR dziala poprawnie u niektorych nie (tak jak u mnie). Obecna wersja to 7. Kiedy ma byc 8 nie wiem. co do sluchawek sie nie wypowiem bo nie uzywam.
 

danonek112

New member
Przejrzałem kilkanaście stron na szybko, ale nie widzę nic o tym hdrze. Jedynie ktoś napisał, że hdr to lipa w tym modelu. Gdzie leży wina, że niektóre sztuki wyświetlają hdr nieprawidłowo? Hardware czy software? Raczej bym osobiście obstawiał jakiś bubel matryca, bo software przecież siedzi w każdym egzemplarzu ten sam, więc powinny działać jednakowo. Nie reklamujecie tego?
 

szybal

Banned
Słuchawek nie podłączysz przez BT.
Hdr na nie których materiałach wygląda
lepiej a ma innych gorzej,dramatu nie ma
system chodzi bardzo płynnie.
Polecam ten model .
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Przejrzałem kilkanaście stron na szybko, ale nie widzę nic o tym hdrze. Jedynie ktoś napisał, że hdr to lipa w tym modelu. Gdzie leży wina, że niektóre sztuki wyświetlają hdr nieprawidłowo? Hardware czy software? Raczej bym osobiście obstawiał jakiś bubel matryca, bo software przecież siedzi w każdym egzemplarzu ten sam, więc powinny działać jednakowo. Nie reklamujecie tego?


Jeśli zależy Ci na dobrym HDR i jasności powyżej 900-1000 nitów jasności to musisz poszukać innego TV, a jak zależy Ci na przyzwoitej czerni i ambi to dobry wybór.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak wyżej koledzy - polecam ! :eek:k:
Po BT nic nie podłączysz (jest tylko jednostronny) , HDR - dla mnie nieistotny, system chodzi sprawnie bez zawieszeń, obraz świetny : kontrast, czerń i płynność, ambi i HUE świetna sprawa.
 
Ostatnia edycja:

danonek112

New member
Z tym Bluetooth to bardzo słaba sprawa. Zastanawiałem się po między właśnie nim a samsungiem mu7002, ale cóż.... Chyba Samsung bardziej mi odpowiada. Jedynie nie będę mógł odzałować tej czerni :(
 

danonek112

New member
Wiem, dla tego chciałem Philipsa, ale nie ma jak tych słuchawek podłączyć, kupować specjalnie mi boxa, czy innego smarta, to nie ma sensu. Chyba, że znacie jakieś inne wyjście, żeby podłączyć słuchawki Bluetooth?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Z tym Bluetooth to bardzo słaba sprawa. Zastanawiałem się po między właśnie nim a samsungiem mu7002, ale cóż.... Chyba Samsung bardziej mi odpowiada. Jedynie nie będę mógł odzałować tej czerni :(

Samsung 7002 to poczatk tej serii 7. Malo dopracowany. Tez kiedys nad nim myslalem i ciesze sie ze nie podjalem pochopnej decyzji. jezeli lubisz sport to przy krawedziowce banding masz murowany w samsung. ale jezeli zamierzasz w wiekszosci ogladac materialy HDR to moze bedziesz zadowolony. Ale do codziennej eksploatacji na wielu plaszczyznach PUS 8102 bije na glowe 7002. decyzja nalezy do ciebie.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak to ktoś tu napisał 8102 wciąga nosem tego 7002 :p
Ja mam słuchawki radiowe AKG - jak potrzebuje bazę podpinam jack-iem pod wyj. słuchawkowe czy to w TV czy ampli i już cieszę się ze słuchawek bez kabla - tak to rozwiązałem.
Próbowałem kilka adapterow BT nawet niby z apt-x (do 200zł) ale generowały straszne straty w jakości sygnału - może przy TV i tak to nie ma znaczenia ale przy ampli i stereo ma ogromne więc wybrałem radiówki.
Swoją drogą może któraś z aktualizacji nas zaskoczy odblokowaniem zwrotnego BT ? Sam BT jest tylko może programowo zblokowany.
 
Ostatnia edycja:

danonek112

New member
Oo! Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak słuchawki radiowe :p Czyli jednak philips wraca do gry. Czy ten philips ma lepszy hdr niż mu7000/8000? Bo według testów teoretycznie tak, ale jak to wygląda w praktyce? Bo z tego co mówicie, to jest kiepskawo
 

bobtong

Member
Oo! Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak słuchawki radiowe [emoji14] Czyli jednak philips wraca do gry. Czy ten philips ma lepszy hdr niż mu7000/8000? Bo według testów teoretycznie tak, ale jak to wygląda w praktyce? Bo z tego co mówicie, to jest kiepskawo
Zastanów się nad modelem Samsung KS9500.
Dobra czerń, dobry HDR, YouTube z obsługą HDR,
W Philips masz ambilight ale przyznam że mi się znudził i jak chcę poczuć prawdziwą czerń to przy zgaszonym świetle zapodaję seans tak aby nie było widać gdzie kończy a gdzie zaczyna się krawędź mojego TV

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Oo! Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak słuchawki radiowe :p Czyli jednak philips wraca do gry. Czy ten philips ma lepszy hdr niż mu7000/8000? Bo według testów teoretycznie tak, ale jak to wygląda w praktyce? Bo z tego co mówicie, to jest kiepskawo

chlopie,zadajesz znowu te same pytania. jakbys wogole nie czytal co sie tu pisze. W sprawie HDR dostales juz wyczerpujace odpowiedzi w ciagu kilku godzin od kilku kolegow. Chcesz to kupuj samsunga, nikt cie nie zmusza na Philipsa, ale moja kolejna uwaga zebys potem nie zalowal, bo kase wydasz podobną
 

danonek112

New member
Nie właśnie. Bo nadal nie wiem na jakim poziomie stoi hdr w tym modelu :) Czy on jest na poziomie xe90? Czy może go w ogóle nie widać? To, że nie jest to najlepszy TV do hdr nie czyni go kiepskim, bo dla jednego poziom xe90 jest słaby, a dla drugiego to jest kosmos. Nawet nie wiem, czy wyniki z testów na konkurencyjnym forum pokrywają się z rzeczywistością, czy nie. Mimo wszystko postaram się poszukać tego w tym temacie. Mam nadzieję, że znajdę odpowiedź :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDR jest... normalny.
I jest . Właśnie jest potrzebne FALD żeby był lepszy i jest podświetlenie strefowe w PUS8102.
 

bobtong

Member
Nie właśnie. Bo nadal nie wiem na jakim poziomie stoi hdr w tym modelu :) Czy on jest na poziomie xe90? Czy może go w ogóle nie widać? To, że nie jest to najlepszy TV do hdr nie czyni go kiepskim, bo dla jednego poziom xe90 jest słaby, a dla drugiego to jest kosmos. Nawet nie wiem, czy wyniki z testów na konkurencyjnym forum pokrywają się z rzeczywistością, czy nie. Mimo wszystko postaram się poszukać tego w tym temacie. Mam nadzieję, że znajdę odpowiedź :)
Philips ma dużo lepszy HDR niż xe9005 i troszkę lepszy od xf9005.
Dobry HDR mają modele Sony xe9305, 9405, Zd9 Panasonic dx900 i wspomniany przeze mnie wcześniej Samsung ks9500 wszystkie na FALD oprócz xe9305 dlatego ten model bym osobiście wykreślił, Samsunga już za 8000 tys masz

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry