Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

koniefka

New member
Niestety, nawet jak nic nie widać z daleka, to już sama świadomość, że „On” tam jest powoduje, że wzrok intuicyjnie kieruje się w to miejsce.
Przykre, ale prawdziwe.
Rozumiem @SEBOLa74, że jest to zajeb...e wkurzające.
Współczuję.
 

DzaceQ

Banned
@SEBOL74
Widać czy nie widać, masz mieć sprzęt w 100% sprawny, nie powinno być żadnych uchybień, telewizor mało nie kosztuje i możesz tego wymagać. Ja na gwarancję bym nie składał bo będą mogli się wypiąć, rękojmia tylko i wyłącznie.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Niestety, nawet jak nic nie widać z daleka, to już sama świadomość, że „On” tam jest powoduje, że wzrok intuicyjnie kieruje się w to miejsce.
Przykre, ale prawdziwe.
Rozumiem @SEBOLa74, że jest to zajeb...e wkurzające.
Współczuję.

Jakbys mi czytal w myslach. dokladnie tak jest. Nie skupiasz sie na obrazie tylko wpatrujesz sie w to m-ce zastanawiajac sie kiedy to miejsce bedzie bardzo dokuczac. Eech.. a bylo juz tak pieknie :cry:
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Panowie, to jak to wyglada z ta rekojmia? Narazie czekam na odp. Filipka ale czuje ze mnie zleją. wiec chce byc przygotowany na wojne. Drogi DzaceQ ty masz przeboje z tym z tv. Skorzystales z rekojmi? Pisales ze ci tylko wyczyscili matryce ale problem pozostal lub niedlugo sie powtorzy. Prosze o porade jak zagrac z "customer service" zeby mnie nie zbyli bo problem jest "niewidoczny" z daleka. Dziekuje z gory za wszystkie porady. Aha, dodam ze tv kupiony z sieciowki przez internet. Zakup koniec grudnia. Promocja typu - platnosc za pol roku, I-sza rate placi sieciowka. Wlasnie lada dzien musze zaplacic za caly sprzet. A moze ich przetrzymac z zaplaceniem, bo w koncu jak by nie bylo jest usterka? Taki lekki szantaz moze byc skuteczny w negocjacjach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żebyś nie wpadł z deszczu pod rynnę. Masz prawo dochodzić praw ale jak nie zapłacisz narażasz się na duże konsekwencje.
 

DzaceQ

Banned
Mam pewnie z tego samego sklepu, szantaż nic nie da bo umowę masz z bankiem a nie sklepem. Jeśli chcesz skorzystać z prawa odpowiedzialności sprzedawcy to z serwisem w ogóle nie gadaj. Załatwiaj wszystko w sklepie z tytułu rękojmi.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
moze zle to ujalem. Oczywiscie ze z bankiem mam umowe i musze zaplacic. Chodzilo mi o to ze skoro jest odroczony termin platnosci na pol roku i ze jezeli w tym czasie powstaje usterka to tak jakbym mial teraz zaplacic za towar nie do konca sprawny.
DzeceQ, jak mozesz napisz prosze jakie kroki trzeba zrobic z tytulu rekojmi. Prosilbym cie o pisanie na PW zeby nie meczyc tych nadal zadowolonych ale mysle ze wszystkim ta wiedza sie przyda w razie "W". Z gory dzieki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To regulują dokładnie przepisy konsumenckie.
Sprawdź ile pikseli martwych i w jakiej lokalizacji jest dopuszczone do obrotu.
Kiedyś było 5 ( jeden centralny i po jednym zboków)
I tak musisz mieć opinię producenta, jaką mają własną interpretację.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
To regulują dokładnie przepisy konsumenckie.
Sprawdź ile pikseli martwych i w jakiej lokalizacji jest dopuszczone do obrotu.
Kiedyś było 5 ( jeden centralny i po jednym zboków)
I tak musisz mieć opinię producenta, jaką mają własną interpretację.

rozumiem,ale jak sprawdzic ile pixeli nie zyje? Są jakies testy? na YT widzialem film ktory potrafi wyeliminowac to zjawisko,ale jakos ciezko mi w to uwierzyc i nie wiem czy probowac. W kazdym razie narazie czekam co odpowie producent.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I taka kolejność da Ci informację co i jak. Na razie oglądaj i ciesz się z jakości.
A z jakiej odległości Twój wzork widzi te piksele w akcji ?
I czy Twoja rodzina, znajomi też je widzą ?
I czy też dla nich są uciążliwe ?
 

DzaceQ

Banned
W przypadku odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową kompletnie nie interesuje go opinia producenta i jaką ma interpretacje w tej sprawie proszę nie wprowadzać w błąd jeśli skorzysta z tego prawa (rękojmia) zapisy w karcie gwarancyjnej w tym haczyki o ilości np bad pixel go nie dotyczą.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
I taka kolejność da Ci informację co i jak. Na razie oglądaj i ciesz się z jakości.
A z jakiej odległości Twój wzork widzi te piksele w akcji ?
I czy Twoja rodzina, znajomi też je widzą ?
I czy też dla nich są uciążliwe ?

Moj wzrok widzi je z odleglosci ok 0,5 m. Dalej nie widac i tez zalezy pod jakim kątem patrzy sie z bliska.
Powtarzam, ze nie chodzi o to czy to w tej chwili przeszkadza w codziennym ogladaniu tylko o sam fakt ze cos sie dzieje i ze problem moze powiekszyc sie do tego stopnia ze w koncu zacznie przeszkadzac przy normalnej eksploatacji.
BTW: TV ogladam tylko z kobietka. Jak jej pokazalem ze jest tam kropka to przyznala mi racje :hihi:
 

DzaceQ

Banned
Z tego co pamiętam nie ma ani słowa ale nie ukrywam, że bardziej szukałem informacji czy matryca może się zakurzyć z wiadomego powodu. Zatem @SEBOL74 już wie czego szukać w instrukcji obsługi.
 
Do góry