PC do LCD HDREADY

Gollum

New member
720p na pewno.
prawdę mówiąc zanim upowszechniły się kable hdmi i dvi, były tylko kable vga (dsub), którymi komputery łączyło się z monitorami. sam miałem monitor 21cali crt, na którym wyświetlałem obraz z komputera w rozdzielczości 1600x1200 (to był chyba max tego monitora), więc taką rozdzielczość powinno przepuścić. co będzie z wyższymi? wszystko zależy od kabla i tv :p
 

kapka1a

New member
Więc tak kupiłem taki kabel
HAMA Kabel YUV White Stream meski / D-SUB HD 15 męski
(niestety nie mogę wstawic linku do strony bo jeszcze nie mam uprawnień do tego)

Posiadam telewizor Toshiba AV500. Laptop z kartą INTELA.
Podłączyłem komputer do TV, ale jest taki problem, że obraz cały się trzęsie. Jak ustawić aby ten obraz był lepszy. Jeszcze jedno na telewizorze nie ma kompletnego pulpitu (brak przycisku start).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gollum

New member
jaką masz rozdzielczość pulpitu w laptopie?
to jest na 99% kwestia doboru odpowiedniej rozdzielczosci, którą puszczasz na tv. niestety nie mam karty intela i nic poza programem powerstrip nie przychodzi mi do głowy. mam nvidię i w sterowniku moge sobie klonować obraz z pulpitu lub robic inne rzeczy.

jesli jeszcze tego nei zrobiles, to zaopatrz sie w program powerstrip i kombinuj z ustawieniami. to jedyna droga
 

marcin1803

New member
Witam,

Możesz powiedzieć, czy udało Ci się ustawić poprawne wyświetlanie z laptopa na telewizor.
Zaciekawił mnie ten watek, bo z tego co czytałem tego typu kable (VGA - component) przysłają tylko sygnał w drugą stronę, czyli z urządzenia wyposażonego z wyjscie component (np. DVD) do urządznie z wejściem VGA (np. projektor).
Bardzo więc proszę specjalistów, żeby się wypowiedzieli, czy takie połączenie działa w obie strony ?

pzdr,
Marcin K.
 
Do góry