pare pytan odnosnie zakupu sprzetu

igoor1983

New member
witam, czytam od dobrych paru tygodni rozne fora i planuje sobie kupic zestaw kina domowego i mam pare pytan.
1. amplituner onkyo 606 i glosniki jamo 606 i sub 200 , pokoj 15m2 i pol na pol muza i filmy. slyszalem u znajomego onkyo 505 i quadral 500 i mimo ze gralo ladnie to nie zrobilo na mnie wiekszego wrazenia, u drugiego slyszalem onkyo 505 i maudio jakies i wogule slabiutko to gralo, syczalo jak jakies pierdziawki do komputera. czy w takim razie bede zadowolony z jamo 606? i czy sub 200 to nie za malo do takeigo pokoju? a moze inny amplituner lepiej nada sie do sluchania muzyki? prosze by ktos kto sie na tym troszke choc zna i troche slyszal mi podpowiedzial, a moze powinienem wogule wybrac co innego? sam slyszalem niewiele ale wydaje mi sie ze potrafie docenic ladny dzwiek , kiedys ojciec mial wieze diore i kolumny radmora, gralo to bardzo ladnie, pare lat pozniej szwagier sobie kupil wieze technicsa i kolumny technicsa nie wiem jaki numer, takie wysokie do bioder, czarne (heh pewnie 100 jest takich) no i jak do dzisiaj to slysze u niego czasem to naprawde bardzo ladnie to wszystko gra
2. telewizor 46a656 praktycznie jestem zdecydowany, tylko jak to jest z tym skalowaniem , czy kazdy full hd ma skalowanie do 1080p? czy lepsze jest skalowanie tego telewizora czy oknyo 606 do 1080i?

prosze o podpowiedzi, szczegolnie ze przez jakis czas jeszcze nie bede mial mozliwosci odsluchania sobie roznych innych kolumn by samemu cos wybrac.
dziekuje
 

igoor1983

New member
oczywiscie do tego jakies bd player , myslalem o samsungu bd-p1500 bo przeciez onkyo mi zdekoduje dzwiek hd, tak wiec mysle ze nawet z takiej budzetowki bede zadowolony, no chyba ze macie pomysly na inne niedrogie odtwarzacze ktore wysla dzwiek jako bitstream przez hdmi. czy jest sens wkladac kase w leprzy dekoder obrazu? czy bedzie duza roznica w obracie jesli zdekoduje to taka bodzetowka czy jakis player za 2000?
 
Do góry