Panasonic TX-P50s20 a może inny

qoyote

New member
Witam.

odległość od ekranu - 2 do 5m
jak słońce świeci w pokoju - telewizor na zachodniej ścianie, słońce od południowej
Jak duży jest pokój - 6x5 + aneks kuchenny
jaki masz obecnie telewizor - monitor 19" i stary crt elemis 26"
jakie programy najczęściej oglądasz - popularno-naukowe, przyrodnicze, filmy, sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem i noc
preferowana wielkość telewizora - 46" 50"
preferowana marka - panasonic, może być inny
czego nie lubisz w telewizorach - smużenia, nienaturalnych kolorów
jakie urządzenia będą podłączone - kino domowe, telewizja sat. N-ka, komputer, dvd, może bluray
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70% tv, 30% inne
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - na wprost
Czy ważne jest wifi - niekoniecznie,
czy USB ma mieć czytanie filmów - fajnie by było
jakimi złączami - hdmi,
jaki masz sygnał - SD, cyfrowy N-ka
ile programów HD - powyżej 10
ma stać czy wisieć - wisieć
jaka klasa cenowa - 3500 zł

Wstępnie wybór padł na Panasonica TX-P50s20, ale też chodzi mi po głowie Samsung PS50C6500 lub PS50C680, głownie podoba mi się ich funkcjonalność i wygląd w odróżnieniu do Panasonica.
Może zamiast plazmy jakiś LCD?

Pozdrawiam i za wszelką pomoc dziękuję.
 

grzeseik

New member
zwroc uwage na lg pk760.
wg wielu uzytkownikow jest inna klasa niz s20. i zdecydowanie ladniejszy ;)
o istnieniu samsungow zapomnialem od kiedy bucza... no chyba ze ogadasz b. glosno.
 
Kolego rzuć okiem na wątek o TX-P42S20, jest tam mój opis odnośnie 50" - świeże wrażenia po zakupie - bodajże z przedwczoraj. Samsungi buczą/bzyczą idt., LG miałem 3 w rodzinie i wszystkie były serwisowane niestety. Sam współpracuję z jednym z większych producentów paneli i modułów LCD a także plazm i zasięgnąłem trochę języka, żeby nie kupować w ciemno. Po tygodniach przemyśleń, testów live i odwiedzin znajomych z różnymi TV mój wybór padł na S20 w 50" i nie żałuję ani trochę. Dodam, że warunki oglądania i sygnał mam podobne jak i ty.
 

Boxer

New member
rowniez stoje przed takim wyborem i mocno rowazam zakup hd ready X20, TV i tak nie nadaje w full hd, TV tanszy a zaraz era 3d nastapi i bedzie trzeba wymienic za 4-5 lat odbiornik
 

maxoff

New member
Kolego rzuć okiem na wątek o TX-P42S20, jest tam mój opis odnośnie 50" - świeże wrażenia po zakupie - bodajże z przedwczoraj. Samsungi buczą/bzyczą idt., LG miałem 3 w rodzinie i wszystkie były serwisowane niestety. Sam współpracuję z jednym z większych producentów paneli i modułów LCD a także plazm i zasięgnąłem trochę języka, żeby nie kupować w ciemno. Po tygodniach przemyśleń, testów live i odwiedzin znajomych z różnymi TV mój wybór padł na S20 w 50" i nie żałuję ani trochę. Dodam, że warunki oglądania i sygnał mam podobne jak i ty.


Popieram miałem przez ponad 6.5 roku 2 plazmy Panasonic'a i z żadnym telewizorem nie miałem problemu. Teraz mam 3 plazmę także Panasonic S20 (tyle że 42") i jestm b. zadowolony !
Ojciec ma plazme Samsunga i przeciagu roku - 2 razy już serwisoany ( w tym raz wymiana matrycy - żałosne...). Nie twierdzę że Panasonic nie jest zupełnie awaryjny (wszak to tylko elektronika) ale jednak z tego co slyszałem mało się ich psuje i to chyba fakt!
 

cactusek

New member
Bez reklam
Statystyki serwisów mówią cos innego, plazmy wszystkich producentów psują sie podobnie, może troche odstaje LG ale tylko jesli chodzi o pierwsze tygodnie użytkowania.
 

dab11

New member
qoyote - wybierz sie do sklepu najlepiej takiego w którym będziesz mógł osobiście przekonać co Ci odpowiada :)
Ja w Łodzi znalazłem odpowiedni sklepik i porównałem sobie sygnał N-ki oraz filmu z dysku twardego na Lg PK550 i Samsungu C550 - końcowy efekt by taki że zastanawiałem sie jak wpakować do swojego samochodu Samsunga :razz:

Również obawiałem się buczenia, lecz już w sklepie sprawdziłem...i jedynie buczenie/bzyczenie jakie było słyszalne...to dysku twardego :bober: Dlatego też po porównaniu zdecydowałem sie na Samsunga.
Swojego mam jakieś 2 miesiące...i jest testowany w różnych warunkach...konsola, dvd, Telewizja n-ki, filmy z usb i dysku... i przez aktualny czas nie mam na co narzekać ;) Dlatego jeśli o mnie chodzi...to może warto jednak nad Samsungiem również się zastanowić?!?!?!

Tak czy inaczej powodzenia w podjęciu słusznej decyzji
 

maxoff

New member
Statystyki serwisów mówią cos innego, plazmy wszystkich producentów psują sie podobnie, może troche odstaje LG ale tylko jesli chodzi o pierwsze tygodnie użytkowania.

Każdy sprzęt może się popsuć - to przecież tylko elektronika !
Ale jednak na przykładzie moich znajomych i mnie samego widzę że Panasy są najmniej awaryjne.... I nie mów że jest inaczej gdyż mam juz 3 plazmę Panasonic'a i każdy TV u mnie jest bardzo eksploatowany (średnio ok. 10-12h. na dobę) i jak na razie (odpukać) serwis nie był konieczny.
 

privmw

New member
nie wybrałem S20 ani PK760 bo wybrałem G20 :)... porównując dwa pierwsze telewizory uwazam że PK760 jest lepiej wyposarzony przy moim zdaniem lepszym obrazie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry