Panasonic TX-P42G20 czy TX-P46S20

Xisiek

New member
S20 w warunkach zaciemnienia ma niemal identyczną czerń jak G20,

Nie wiem na jakiej podstawie kolega doszedl do tak odbiegajacych od faktow wnioskow, ale zdecydowanie moge powiedziec - S20 nie ma w ogole porownywalnej czerni z G20, ma ja (niestety) zdecydowanie bardziej szara - tak w ciemnym jak i jasnym pomieszczeniu. Oba modele porownywalem obok siebie.
 

pabloski79

New member
Zdecydowanie g20! Ja zaczalem tak samo jak ty , s pozniej g a teraz jest V , teraz mysle o VT i zacza mi tez chodzic po glowie philips cinema 21:9, ale chyba zostane przy V, najbardziej optymalne rozwiazanie - a Tobie zdecydowanie polecam G zamiast S !
 

dejave

New member
Po rozważeniu wszystkich za i przeciw na 95% wybiorę 42GS20 (ok. 19.11 zgromadzę brakujące środki i mam nadzieję cieszyć się dobrym wyborem)
Jedynym mankament, który zauważam to brak możliwości odczytu mkv z usb.

Pozostaje zatem dokupienie jakiegoś kina domowego 2.1 z bluray (jakieś 1500zł będę mógł pewnie na nie wydać)
 

rcube

New member
W MM klient podłączył sie laptopem do tych telewizorow , zapuscił jakis fragment nagranego meczu oraz chyba film Walka Tytanow. Obraz ostrzejszy na g20, przykladowo trybuny podczas ruchu kamery wyrazniejsze. Jesli chodzi o judder to chyba oba podobnie niezle, zdecydowanie lepiej niz moj c6500. Szkoda ze jak ja kupowalem to nie zrobilem wczesniej takiej demo prezentacji :sad:
 

dejave

New member
Jako, że zakup coraz bliżej sporo myśli i odczuć w głowie.

Generalnie jedna rzecz uległa zmianie

jaki masz sygnał: kablówka z pakietami cyfrowym multiplex, cyfrowy TVP i TVN cyfrowy i tak musi zostać jeszcze dość długo...

Jedna rzecz jaka nasuwa mi się po oglądaniu TV w sklepach to to, że tak naprawdę (przy sygnale nie przez HDMI ale również z HDMI) x20 wygląda naprawdę bardzo porównywalnie z g20 a jest połowę tańszy.

Czy 42S20 będzie zatem dla mnie złotym środkiem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie będzie :
Tu masz wstępne porównanie S20.

008_P1220028.JPG

Tu jest porównanie plazm Panasonica - S 20, G 20, V 20.
Na razie zdjęcia jedynie poglądowe.
Dokładne ujęcia będą jutro.
Wstępna ocena:
Plazma S 20 - szarość - widzę szarość, ogromne odbicia na ekranie.
Plazma G20 - szara czerń , lepsza powłoka
Plama V 20 - ogromna różnica od poprzednich. Widać w tym porównaniu ze zupełnie inna matryca, inne algorytmy.

Wszystkie na jednakowych ustawieniach :
001_P1220018.JPG
__________________
 

dejave

New member
Kiki dziękuję bardzo za zdjęcia...

Czy jednak to odbicie w S20 będzie dla mnie takim problemem mając na uwadze to, że TV będę oglądał praktycznie jedynie późnymi wieczorami i w nocy? A jeśli sporadycznie w dzień to i tak pokój jest dość ciemny?
 

Palpiboy

New member
@dejave
Odpowiem znowu jako zwykły użytkownik a nie specjalista czy inny ekspert. Moim zdaniem, a mam dosyć dobre porównanie, S20 nie sprawia specjalnych problemów. Odbicia mogą przeszkadzać jedynie w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu.
 

dejave

New member
Kiki jeśli chodzi o sprzęt jaki do tej pory używałem:
Od jakiś 6 lat nie mam telewizora bo praktycznie nie był mi on specjalnie potrzebny.
TV oglądałem na monitorze CRT przy użyciu karty TV w komputerze.
 
Do góry