Panasonic TX-P37X20

michal-w

New member
Witam.
Zastanawiam się nad zakupem Plazmy j.w do zwykłej kablówki.
Proszę was o opinie czy taki sprzęt zapewni dobry odbiór na zwykłej kablówce ewentualnie propozycje wasze co do innego sprzętu do 2600zł. Odległość od ekranu ok. 2.5m
 

jaszur

New member
Podpinam sie pod temat.Od dłuższego czasu stoję przed podobnym dylematem.Oprócz zwykłej kablówki zależy mi jeszcze na dobrym odtwarzaniem filmów DivX ze stacjonarnego odtwarzacza DVD/DivX. Odelgłość do ekarnu ok 2.5 m.Telewizor od strony zachodniej,okna od strony południowej.
 

osip

New member
michal-w - x20 jest dobrym wyborem do twoich warunkow. Tylko ja bym bral 42".
Patrzac na budzet ewentualnie mozesz tez brac s20, bo moze zapragniesz kiedys kupic blue-ray.

jaszur - dla ciebie rowniesz 42x20 jest w miare ok, tylko jak u ciebie z naslonecznieniem pokoju [masz moze rolety], bo x20 nie ma powloki antyrefleksyjnej i moga ci przeszkadzac odbicia.
ps: Jaki budzet? ... i sorki za blad w nazwie , juz poprawilem :???:
 
Ostatnia edycja:

jaszur

New member
"jaszur", a nie "jaszczur" :) Rolet jeszcze nie mam, ale się pojawią.Zresztą normalnie za dnia pracuję, więc oglądanie telewizji wchodzi w grę jedynie późnym popołudniem (słońce wtedy będzie za telewizorem) i wieczorami.A jeśli chodzi o budżet to ok. 2000 zł +-200zł.
 

digitalus

Banned
TX-P37X20 to dobry wybor.
odblaski najbardziej widoczne sa w sklepie bo oswietlenie jest zupelnie inne niz w domu.
widac to na tym przykladzie,
YouTube - Teste USB - Plasma LG 42PJ350
LG 42PJ350 tez nie nie ma powloki antyrefleksyjnej.
gdzie te odblaski?:)
w telewizorach kineskopowych byly odblaski.oczywiscie kazdemu moze to mniej lub bardziej przeszkadzac.
 
Ostatnia edycja:

jaszur

New member
Kontynując dalsze rozterki nad wyborem telewizora, jak wygląda sprawa jesli chodzi o wyświetlanie kablówki analogowej i filmów DivX na Toshibie 37XV733G. Wiem, że to LCD i że FHD:) Tym telewizorem również jestem zainteresowany i jeśliby źle wyświetlał analogową tv to byłbym skłonny zakupić jakąś platformę cyfrową (i tu dochodzi dobre skalowanie sygnału SD). Podsumowując, przy podanych przeze mnie warunkach i cenie:Toshiba 37XV733g czy Panasonic TX-P37X20 będzie lepszym wyborem?
 
Ostatnia edycja:

j3ndr3k

New member
Ja wczoraj kupiłem Panasonica tx-p42x20 i jestem nim zachwycony!! Miałem obawy czy nie będzie za duży (odległość około 3m) i że sygnał SD z kablówki cyfrowej nie będzie źle wyglądał. Po podłączeniu wszystkiego w domu opad szczeny. Nie spodziewałem się że SD może wyglądać tak dobrze. Oglądałem wczoraj KSW na polsacie i pierwszy raz zauważyłem jak ładną oprawę mają tam walki, te wszystkie światła, błyski.. Gdyby ktoś mi powiedział że to HD to bym uwierzył.. Widziałem kilka telewizorów LCD u znajomych i na żadnym obraz SD nie wyglądał dobrze, a były to przeważnie telewizory 32 cali. Włączyłem na próbę jednego divxa na odtwarzaczu Wiwa i obraz także był zadowalający. Zamierzałem do tego telewizora dokupić odtwarzacz Asus O!Play do filmów HD (i za jakieś dwa tygodnie pewnie kupię) ale zastanawiam się teraz czy obraz może być jeszcze o wiele lepszy...
Naprawdę polecam ten telewizor, ale radzę kupić jednak 42 cale. Różnica w cenie jest praktycznie żadna. Pozdrawiam
 

michal-w

New member
Co do 42 cali to bym się zastanawiał bo boję się że będzie za duży. Po pomiarach dokładnych odległości wychodzi bardziej 2m niż 2,5 i nie wiem czy nie będzie to uciążliwe.
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
 

michal-w

New member
a może jakieś modele Samsunga lub Sony albo LG? Bo czytam opinie na ceneo i innych stronach to ludzie piszą że światło się odbija i jest to męczące. Lub tez Panasonic TX-P37C2E, TX-P37C10Y. Pod uwage brałem też TX-P42S20 to jest chyba ten model który mi tu sugerowano :-D. Proszę o odpowiedź.
 
Do góry