Panasonic TX-L42ET5 vs TX-L42ET50

pias5

New member
Witam wszystkich pierwszy raz na tym forum ;). Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze odpowiedniego TV. Po przestudiowaniu dostępnych materiałów i opinii oraz wizycie w sklepie w celu "naocznej" oceny, nastawiłem się na dwa modele Panasonica: TX-L42ET5, TX-L42ET50.
Poniżej podaję odpowiedzi na pytania i proszę o pomoc we wskazaniu jednego z nich, nie sugerując się różnicą cenową (jestem w stanie kupić droższy, jeśli lepiej spełni moje oczekiwania).

1. Odległość od ekranu? 2,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno od strony południowo-wschodniej, częściowo zasłonięte przez drzewa, więc słońca dużo nie będzie
3. Jak duży jest pokój? 17m2
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? stary kineskopowy GRUNDIG 21'
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sportowe, filmowe
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: zazwyczaj wieczorem, tylko w weekendy w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? najczęściej przy świetle, ale filmy pewnie będę oglądał bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? umiarkowany
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie mam preferencji
11. Preferowana wielkość telewizora? > 42
12. Preferowana marka? Panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabego skalowania z SD, smużenia, artefaktów, nienaturalnych kolorów, złego odwzorowania ruchów
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder HD Vectra, hdd lub dysk USB, okazjonalnie laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 75% telewizja, 25% inne
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? raczej głównie po serwisach typu Youtube
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie wiem
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? tak
23. Ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB (dekoder Vectra, hdd, usb, laptop)
26. Jaki masz sygnal? w tej chwili analogowy UPC, za 2 miesiące dekoder HD Vectra
27. Ile programów HD? 15
28. Ma stać czy wisieć? raczej wisieć
29. Rozdzielczość: full hd
30. Na czym najbardziej Ci zależy: dobre skalowanie SD, dobre odwzorowanie ruchu, ładne kolory, dobra ostrość obrazu
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-6h
33. Jaka klasa cenowa ? do 3000
 

Justina

New member
Różnica głównie w wyglądzie, w hercach i technologii 3D.

Panasonic TX-L42ET5E grafitowy, 300Hz i 3D pasywne.
Panasonic TX-L42ET50E srebrny (dla mnie o wiele ładniejszy), 800Hz, 3D aktywne (migawkowe) i chyba bardziej multimedialny.

Niektórzy chwalą 3D activ mówiąc, że jest bardziej wyraźne od technologii pasywnej, niektórym migotanie przeszkadza. Wypróbuj 3D. Jeśli Ci miganie nie przeszkadza wybierz Panasonic TX-L42ET50E. Jeśli nie zależy Ci na 3D to tym bardziej wybierz Panasonic TX-L42ET50E.
 

mozaila

New member
A tak na marginesie miałem przez tydzień samsunga ue46es6800 po paru dniach zauważyłem 3 wypalone piksele o cloudingu nie wspomnę białe plamy na ekranie wymienili mi w media markt na panasonica i mam teraz spokój obraz wyrażny brak cloudingu.Mało piszecie o tym modelu panasonica.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie piszemy mało. Telewizor jak widać sam się boni. A klasie cenowej jest znakomity. Ale o tym mogą się przekonać dopiero Ci którzy go kupią !.
 

Robert3805

New member
atx-l42et50e

Witam wszystkich użytkowników tego modelu.Od kilku dni jestem użytkownikiem tego telewizora i mam kilka uwag ,może ktoś mnie rozjaśni w temacie,chodzi mi o:
1.dostęp do internetu i oglądanie filmów z youtube
2.możliwość podłączenia klawiatury i myszki po wifi ,podłączyłem myszkę po wifi przez usb i nic z tego
3.kamera i okulary tylko dedykowana przez producenta ? czy można coś innego ( tańsze)
4.czy można telewizor skonfigurować z tunerem sat. aby po wyłączeniu telewizora który jest połączony z tunerem po hdmi tuner się wyłączał ,teraz jest tak ,że w momencie wyłączenia telewizora na wyświetlaczu tunera pokazuje się napis hdmi off .Lecz gdy telewizor zostaje załączony muszę ustawić źródło sygnału czyli znowu hdmi,czy można to w jakiś sposób skonfigurować ?.
5.inny temat jaki mnie interesuje wejście w tryb serwisowy i sprawdzenie kilku rzeczy .

Poza tym ogólne wrażenia pozytywne .
 

Karpaj

New member
Bez reklam
1. Co potrzeba?
2. Myszki brak. Klawiatura powinna działać np. Microsoftu
3. Okulary działają także Samsunga.
4. Spróbuj użyć HDMI CEC. Lub wyłączyć zmianę źródła przy braku sygnału.
 

Robert3805

New member
panasonik tx-l42et50e

Witam,interesują mnie akcesoria do tego modelu ,
Takie jak :klawiatura ,myszka ,kamera i okulary,dokładnie chodzi mi o typ i model jaki będzie działał z tym telewizorem, lecz nie szukam okularów za 250 :blagam:zeta.
Może są jakieś tańsze alternatywy.
 
Do góry