Panasonic TX-L37E5 vs LG 37LS570S vs Philips 40PFL 5507 vs Toshiba 40TL838 vs reszta

sqill

New member
Witam! Przeczytałem już kilka tematów ale wciąż nie wiem co mam wybrać. Może Wy mi pomożecie. Szukam Tv w technologii LED za ok. 2000zł. Będzie on używany głównie do oglądania telewizji satelitarnej i naziemnej, czasem film przez USB dlatego fajnie by było gdyby nie miał problemów z polskimi napisami. Rozważam też kwestię urządzenia typu Android TV dlatego nie musi mieć w standardzie Smart TV. Priorytetem jest jakość obrazu, nie dodatkowe bajery.Spośród wielu tematów przez jakie się przekopałem znalazłem 4 podane w temacie modele. Muszę dodać że naczytałem się dużo nowych matrycach w Philipsie które bardzo popsuły opinię temu modelowi.
Nie wiem jak się do tego ustosunkować. Nie muszę wybrać czegoś z podanych modeli. Jestem otwarty na inne propozycje. Oto odpowiedzi na standardowe pytania:

1. Odległość od ekranu? około 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? z boku TV, pokój średnio oświetlony
3. Jak duży jest pokój: 3x5m
4. Ile osób ogląda: 1 lub 2
5. Preferowana technologia: LED
6. Jaki masz obecnie telewizor? stary CRT
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? rożnego rodzaje filmy i seriale oraz sport
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem: równo
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej bez
10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? łagodny
11. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie mam zdania
12. Preferowana wielkość telewizora? 37-40"
13. Preferowana marka? brak
14. Czego nie lubisz w telewizorach? Nienaturalnych kolorów, rozmywania przy szybkich obrazach, słabej płynności
15. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder TV satelitarnej oraz pendrive; być może Android TV
16. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV w 99%
17. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? raczej na wprost
18. Czy ważne jest wifi ? nie
19. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej Tak
20. Czy chcesz surfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej tak(jak będą)
21. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? nie
22. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak;
23. Ma mieć 3D? nie musi
24. Ma mieć slot na karty SD? niekoniecznie
25. Ma mieć tuner DVB-S? Tak
26. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI-dekoder i Android TV, USB-pendrive
27. Jaki masz sygnał: telewizja satelitarna+naziemna
28. Ile programów HD? kilka
29. Ma stać czy wisieć? stać
30. Rozdzielczość: Full HD;
31. Dvb-t: Tak;
32. DVB-C: Tak;
33. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 6
34. Budżet: 2200 zł;
35. Na czym najbardziej Ci zależy;dobra jakość obrazu (szczególnie SD), dobra płynność przy dynamicznych akcjach (transmisje sportowe), naturalne kolory.
 

sqill

New member
Dziękuję za poradę. Moim wyborem prawdopodobnie będzie Toshiba. Jednak ciągle nurtuje mnie sprawa tego Philipsa. Jak on wypada w porównaniu do Toshiby no i co z tymi matrycami?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Musielibyśmy trafić na matrycę od Sharpa, bo na Samsungową wszyscy narzekają. Na matrycy od Sharpa telewizor świeci dość podobnie jak Toshiba, różnica była by jedynie w wyświetlaniu barw na ustawieniach standardowych - te lepsze ma Tośka. Niestety Philips 5507 nie otrzymał i już nie otrzyma wsparcia przyspieszającego działanie menu (dopiero dual core w serii 6 coś pomógł) i nadal nie czyta polskich znaków.
 
Do góry