Panasonic seria PV80 i PV8

Sansei6

Member
Bez reklam
aniolm jak jesteś zdecydowany na zakup tv to zamów sobie prezentację u Kikkiego w tym właśnie tego modelu plus wybierz sobie coś jeszcze sam lub zdaj się na niego on ci doradzi coś z podobnej półki i jakości i dobierze do twych możliwości i tego jaki masz sygnał itp ;)
 

aniolm

New member
Juz pisalem do Kikiego ze cche prezentacje. Powiedzialem jakie ew. modele TV mnie interesuja (wymienilem oprocz pv 80 np. py 80), do jakiej kwoty i co by polecil oprocz tego Panasa. Po zadaniu mi kilkunastu pytan co do warunkow mieszkaniowych, preferencji programowych etc. odradzil mi pokaz bo stwierdzil "szkoda kasy na prezentacje w twoim przypadku" i zdecydowanie polecil mi PV 80.

No i gdyby nie te watpliwosci po wizytach w sklepach to pewnie juz bym go mial w domku.
A tak ...........
 

Sansei6

Member
Bez reklam
chyba czytałeś nieco w tym forum i chyba wiesz, ze porównania tv zwłaszcza plazm w sklepie przy ich parametrach sygnału i oświetlenia, nie są najlepszym wyznacznikiem, jeśli Kikki też ci radzi PV 80 do twoich "parametrów" to na co czekasz, na pewno będziesz zadowolony, pamiętaj, że jeszcze możesz popracować nad ustawieniami obrazu - kontrast, jasność, kolor itp, dali ci z tym w sklepie choćby popróbować? :> W domu będzie inaczej, ja jestem kolejnym zadowolonym z pv 80 i to od przeszło bezproblemowo przejechanych na nim 500 h ;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
aniolm
rozumiem twój dylemat,sam taki przechodziłem,w sklepach ogladałem porównywałem i stwierdziłem że olimpiadę jednak obejrzę na ctr.
jednak tu nieoczekiwanie z pomocą przyszedł mój stary TV,po prostu powiedział pa pa,
i znów,wycieczki do sklepów,oglądanie porównywanie,pytania do Kikiego,po tygodniu miałem dosyć
na początku dysponowałem budżetem ok 5 tyś
moje typy to
Toshiba 42z3030
Sharp 42 XL2E
Sony w4000
plazm wogóle nie brałem po uwagę,bo to stare,wypalające się i ogólnie brzęczące urządzenia
jednak po odwiedzinach u znajomych mających urządzenia jak wyżej,totalnie się załamałem
nie to że jstem jakimś wizjofilem,ale obraz z LCD po prostu mi się nie podoba,przynajmniej z tych co oglądałem (sygnał z platform cyfrowych)
wreście wpadłem na pomysł,że zakupię coś taniego,nawet i plazmę,co by pograła z 3 lata aż technolodia LCD,lub następna dojdzie do jakiegoś akceptowalnego poziomu
i tu przeczytałem test Kikiego Panasonica TH-42PV80P,poszperałem w necie i wynalazłem w Warszawie za 2990,z tym że model PX,kupiłem go praktycznie w ciemno,nigdy nawet nie podszedłem do niego w sklepie,i jakie było moje zdziwienie jak podpiołem go pod zwykła kablówkę,obraz naturalny,naturalne wysycenie kolorów,nic nie świeci,jak na plazme nie chałasuje(brak wentylatorów)i ogólnie gra tak jak mi sie podoba czyli miękko i bez przegięć typowych dla LCD,oczywiście nie będe wkładam patyka w mrowisko i nie napiszę że jest to urządzenie idealne,ale naprawdę za 3 tyś znaleść odpowiednik wsród LCD który tak "świeci" jest nie możliwe
teraz po co to wszystko napisałem
mianowicie poszedłem do MM zakupić kabel HDMI,i tak przy okazji poszedłem zobaczyć ile bym przepłacił kupując w tym sklepie ,i co ,i jak popatrzyłem na obraz z Panasa,to stwierdziłem że gdyby on kosztował nawet i 1500 zł to bym go nie kupił,obraz kaszana na maxa,i to zarówno z SD jak i z HD,zero ostrości,kolor czerwony wylewał się z ekranu,a jakość czerni była na poziomie LCD za 2 tyś
reasumując
nigdy nie patrz na TV w sklepach,po pierwsze że sygnał na nich jest podły,to jeszcze oświetlenie jest tak skonstruowane że żaden TV nawet CTR nie będzie grał dobrze
 

Patrycjusz

New member
też miałem kupić lcd, ale po długim szperaniu na forum i nie tylko postawiłem na PV 80 z podobnych pobudek jak kolega wyżej.
I co z tego wynika?
Ano to, że jestem MEGA ZADOWOLONY z wyboru :-D:-D:-D:-D
a stosunek cena/jakość- myślę, że rewelacja.
jedyne moje zastrzeżenie to, że wielkość ekranu do użytkowania na codzień, doprogramów typu wiadomości itd jest ok, ale jak zapodam wieczorkiem dvd (jeszcze nie mam BR) to wszystko woła, że przydałoby się 50".
Wieczorna odległość z łóżeczka to ok 4 m.

pozdro
 

rafael-z

New member
PV8 czy PV80?

Witam jestem na stronce nowicjusz i mam dylemat w kwestii wyboru pomiedzy modelami PV8 i PV80(tylko tymi). Przeczytalem niemal wszystkie posty i w sumie nie otrzymalem konkretnej odpowiedzi. Bylem wczoraj w MM(u brata ktory pracuje w dziale TV) i przygladalem sie obu modelom i szczerze mowiac nie widzialem zadnej roznicy w obrazie. Jedynie obudowa inna port SD i wiecej wyjsc. Matryca ta sama, a ze pisze o wiekszej gradacji i kontrascie to wydaje mi sie ze moze byc to zwykla sciema.. W koncu zwykly uzytkownik nie jest w stanie w warunkach domowych sprawdzic, a liczy sie przeciez sprzedaz. No i nie bez znaczenia jest dla mnie cena V8 ok2500 a V80 3200. Szkoda mi przeplacac za tv o identycznym obrazie w/g mnie. Czekam na ciekawe opinie i odpowiedzi na ten temat, bo wczesniejsze podobne prosby userow gdzies sie rozmyly i nic nie zostalo na ten temat powiedziane. Pozdrawiam rafael-z.
 

drugman_mtn

New member
Witam
Nie mogę nigdzie znaleźć następującej informacji - jaka jest praktyczna różnica między modelami pv8 a pv80. Na stronie Panasonic.pl oczywiscie jest "porównywarka" - różnica w gradacji, kontraście, więcej o 1 gniazdo HDMI - ale mnie chodzi o praktykę - czy te parametry spowodują lepsze wyświetlanie obrazu, warte prawie 1000 zł - bo taka jest różnica cenowa między tymi modelami? (mam platformę Cyfry+)

Czy lepiej się nie zastanawiać tylko iść do sklepu i poprosić o postawienie jednego obok drugiego i podłączenie sygnału SD

Z góry dziękuję za odpowiedź (i przepraszam, jeśli gdzieś już jest, ale szukałem i nie znalazłem)
MN
 

otan

New member
Bez reklam
PV80 już można dostać w necie poniżej 3000zł. Potaniały około 15% przez 2 miesiące! Jeśli nie jesteś przesadnie wymagającym użytkownikiem to kup PV8. Różnica w obrazie i cenie niewielka. Wybieraj okiem i portfelem. Z każdego wyboru bedziesz :grin: .
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Faktycznie, też mnie ten wątek interesował i przydałby się test jeśli chodzi o różnice w jakości obrazu.

PV80 ma na plus:
- obsługę PC przez złącze D-SUB
- 4096 odcieni gradacji
- kontrast 15 000:1 (PV8 ma 10 000:1)
- dodatkowy port HDMI (razem 3)
- filtr Natural Vision (wie ktoś co to za bajer?)
- C.A.T.S. (system automatycznego śledzenia kontrastu)
- dodatkowy tryb obrazu: ECO
- system dźwięku V-Audio
- gniazdo kart SD/SDHC
- telegazeta 1000 stron (ktoś tego dziś używa?)

Tyle można wywnioskować ze strony producenta.
 

wader11

Member
Ogladalem PV8 ale kupilem PV80. Jak spojrzysz na przejscia kolorow w PV8 ich gradeacje to sobie dasz spokoj. Ponadto PV8 nie ma wejscia PC ( DSUB ) :) . Stanowczo polecma PV80 - ja taki zakupilem i po prostu rewelacja . To calkiem inna jakosc ogladania. Rozwazlem takze 2x drozsze LCD ale po godzinach porownan stwierdzilem ze szkoda kasy na LCD . Ta plazma gra rewelacyjnie - oczywiscie w swojej kategorii cenowej. .
pozdrawiam
 

piteron

Active member
Bez reklam
bo dokładnie PX sprzedają w tej cenie
ale dzsiaj przez przypadek byłem w serwicie Panasonica,i mądry pan z mądrą mina poinformował mnie ze naprawy gwarancyjne odbywaja się w pełnym zakresie.dotyczy to nawet modelu PX,nie ma róznic między modelami PV i PX,a sam modół DVB T nawet jak ulegnie uszkodzeniu(co jeszcze się nie zdarzyło bo i jak ) to i tak będzie sciągnięty z Czech razem z innymi gratami,które i tak sciągają do modelu PV
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Różnica w cenie z pewnością jest dużo mniejsza od 1000 zł. Więc z pewnością warto wziąć osiemdziesiątkę.

ArtS :)
 

raf1974

New member
No dzisiaj byłem w szoku.

Wchodzę sobie do naszego małomiasteczkowego sklepu RTV, oglądam ładnie podłączone LCD Samsunga i LG każdy do tunera cyfrowego polsatu ( polsat sport), obraz mi się spodobał nawet ładne kolorki, trochę jakby z bliska ( pół metra ) pikselki wychodzą, ale to mały detal.

Idę ja sobie dalej wzdłuż półek a tu ni z gruszki ni z pietruszki plasma Panasonic TH-37PV8, (podobno PV80 jest jeszcze lepszy) podłączony również do tego samego źródła, piękny miły dla oka, ciełpy obraz, żadnych piksel, ostry przy poruszeniach, kąty nie mają znaczenia.

Pytałem pana sprzedawcę dlaczego ludzie kupują w ogóle LCD-eki skoro obrazem nie dorównują Plasmom. Ale pan powiedzial że ludziom tak i tak się nie przetłumaczy, oni wiedzą lepiej i kupują telewizory LCD, normalnie jak te barany.
Po wyściu stwierdziłem że technologia LCD nie nadaję się do telewizorów, tylko do monitorów. Te kolory są cholernie zimne, nienaturalne, ale koniecznie trzeba porównywać do stającej obok plasmy. No ale nie wiem, może jestem uczulony na dobry obraz.

Chyba zapiszę się na jakiś kurs marketingu, będę mógł skuteczniej pociskać głupoty.:cool:

Nie doceniałem dziedziny wiedzy jaką jest Marketing, teraz chylę przed nią czoła. Po odpowiednim psychologicznym podejściu do człowieka, można mu wmówić że czerwone jest zielone, a zielone brązowe.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
PV i PX mają takie same warunki gwarancji udzielane przez Panasonica. Ceny ciągle spadają, a nowe modele z serii PY/Z 800 już są w sprzedaży! "50" full HD można wyrwać w necie na razie za 7700zł. Cena sugerowana przez Panasonica - 8999zł. Wyglądają rewelacyjnnie - jedna tafla szkła! Jak cena zejdzie grubo poniżej 7000zł co jak sądzę nastąpi po olimpiadzie to ją łyknę. :-D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem ludzie wolą LCD z kilku łatwych do przyswojenia powodów:

1. Jaśniejszy, ostrzejszy obraz.
2. Mniejszy pobór energii.
3. Nic się nie wypala.
4. W sklepach jest zdecydowanie więcej LCD, niż plazm.
5. Plazm w małych rozmiarach nie ma.

Punkt 2. jest jak najbardziej dyskusyjny, ale dane katalogowe mówią laikowi co innego.
Punkt 3. coraz mniej aktualny. Plazmy nadal są narażone na utrwalanie obrazu, ale nie wymagają już takiego cackania się z nimi, jak niegdyś.

Mój znajomy pomagał mi wnosić do domu plazmę Samsung PS42A451. Sam posiada LCD 32". Jakiś podstawowy model. Na widok tego, co zobaczył na moim ekranie z płyt DVD, szczęka mu opadła. :)

ArtS :)
 

mrozik

New member
wader11 napisał:
Ogladalem PV8 ale kupilem PV80. Jak spojrzysz na przejscia kolorow w PV8 ich gradeacje to sobie dasz spokoj.

A mi się wszystko w 50PV8 podoba - dziś odbieram :p I niech mi ktoś z jakąś gradacją wyskoczy.. :D
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mam ósmego z kolei lcdka.Jeśli bym miał jakąś gwarancję że mi się np.pulpit w windowsie nie wypali,to z chęcią łyknął bym plazmę właśnie pv80 lub nawet py8.Obraz na plazmie jest tak fajnie "plastyczny" że ciągnie mnie bardzo do tej technologii bo już lcd i ich przypadłości takie jak lipne przejścia tonalne(normalnie masakraa na lcd),clouding i odbiór sd nawet na cyfrze+ hd mi troche obrzydły.Pozostaje mi chyba poczekać na oled, ale nawet jak wejdą to pewnie z chorobami wieku dziecięcego i będzie pewnie podobnie.:???:
 
Do góry