Panasonic seria PV80 i PV8

ArtS007

New member
Bez reklam
Niestety, analizowanie literek i cyferek zawsze będzie w modzie. W dobie globalizacji powinno to dziwić, ale jak widać, nie wszystkich. Generalnie telewizory na różne rynki różnią się wyposażeniem i ewentualnie linią wzorniczą. Zasadnicza część pozostaje zawsze ta sama. I to bez względu, czy jest to PX80, czy PV80, czy na końcu jest literka P, czy A. Ale to można powtarzać codziennie, a i tak znajdą się osoby nie mające pewności.

Wygląda na to, że nowa seria jest obiecująca. Dużo pozytywnych opinii i brak jakichkolwiek doniesień na temat skaz typu węże itp. Mnie osobiście nie podoba się trochę wygląd, ale jeszcze nie decyduję ostatecznie, więc mam czas się oswoić.

ArtS :)
 

Paweł Dziuba

New member
Filipek2821 napisał:
Przyłączam sie do pytanie. To że 100 Hz ma, to już wiemy. Ale co z panelem??? To jest juz G11 czy G10???I jaka jest mozliwośc wyswietlania kolorów??

Na PV8 jest naklejka ( co widziałem w sklepie ) z kontrastem 10000:1 , a na PV80 z kontrastem 15000:1 - i to potwierdza różnicę jednej generacji ( czyli 10 i 11 gener. ) paneli pomiędzy modelami !
O 100Hz jest naklejka na obu modelach .
Czy ktoś z okolic Katowic , Tychów czy też Mikołowa ma tą plazmę - chętnie bym Go odwiedził w celu dokładniejszego obadania-zapoznania się ( krótkiego w czasie , oczywiście ) z tą plazmą - przytacham X360 .
Piszcie na PM .
 

uQuad

New member
Jak dokladniej wyglada podstawka w tym modelu? Z przodu widze dosc (glupio) wystaje - z tylu jest taka sama odleglosc czy krotsza? Na zdjeciu zadnym nie widzialem jak to wyglada jeszcze.
 

WojtekW80

New member
Witam.

Po długim acz wnikliwym (mam nadzieję) zastanowieniu, wielu godzinach spędzonych na porównywaniu serii tej i poprzedniej, a także w oparciu o dość entuzjastyczne opinie z forów wszelakiej maści, poszedłem na całość i właśnie zamówiłem sobie 37PX80. Cena dość przystępna, choć oczywiście o kilkaset złotych wyższa niż PV. Postaram się o relację w okolicach środy lub czwartku, aby unaocznić to i owo :).
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Paweł Dziuba napisał:
Na PV8 jest naklejka ( co widziałem w sklepie ) z kontrastem 10000:1 , a na PV80 z kontrastem 15000:1 - i to potwierdza różnicę jednej generacji ( czyli 10 i 11 gener. ) paneli pomiędzy modelami !
O 100Hz jest naklejka na obu modelach .
Czy ktoś z okolic Katowic , Tychów czy też Mikołowa ma tą plazmę - chętnie bym Go odwiedził w celu dokładniejszego obadania-zapoznania się ( krótkiego w czasie , oczywiście ) z tą plazmą - przytacham X360 .
Piszcie na PM .

odnosnie G11 Panasonic mówi to samo
http://panasonic.gliwice.pl/product_info.php?products_id=908&cPath=

a co do "dokładniejszego obadania" tego tv w okolicach K-c, Mikołowa, czy Tychów ...też byłbym chętny :)
 

WojtekW80

New member
jtd napisał:
37PX80 to to samo co 37PV80, wiec po co doplacac do importu z niemiec ?

Prawie to samo, zależało mi na cyfrowym tunerze, głównie ze względów przyszłościowych. A poza tym kto powiedział, że dopłacam do importu z Niemiec :) ? Pisząc "kilkaset złotych więcej" mówiłem o kwocie, która mieści się w średniej krajowej za PV80.
 
Ostatnia edycja:

maras66

New member
Witam.
Powiem szczerze,im więcej człowiek czyta tym więcej ma wątpliwości:confused:,ja też ich miałem mnóstwo,już chciałem kupic model PV70 ale jakoś tak się wszystko złożyło,że nie zdążyłem i teraz wszedł model PV80,postanowiłem nie czekać już na nic i skoro kaska jest na kącie to go właśnie dzisiaj zamówiłem,mam nadzieję że nie będę żałował wydanych pieniędzy,a pierwsze opinie osób które już posiadają ten lelewizor są zachęcające,cena jest również atrakcyjna może aż nazbyt dlatego wzbudza pewne obawy,ja już podjąłem decyzję teraz tylko czekam na dostawę,ma być jutro,jak ochłonę i nacieszę się nową zabawką;) to postaram się opisać moje wrażenia.
 

CreativePL

New member
Tryb to na pewno PAL, bo nic nie zmienialem na NTSC. Na poczatku podpiałem pod AV2, obraz czarno-bialy, AV1 rowniez. Kabel jest sprawny, co prawda ma 2lata, ale kilka dni temu filmy i obraz dzialaly sprawnie pod starym CRTkiem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dyrmaz

New member
Rozumiem ze masz z jednej storny s-video (komputer)a z drugiej euro ktore podlaczasz do tv...? jesli tak to tak: wsadz kabel do euro nr 2 w TV a w pilocie ustaw na AV2 s-video (jak wejdziesz na AV2 to bedziesz mial na 99% jeszcze drugą mozliwosc przejscia wlasnie na AV2 S-VIDEO) ja tak mam w Panasonicu 42....p7 .poprostu jak nastawisz pilotem av2 to daj strzalek w prawo i bedziesz mial AV2 s-video
i jak...?
 
Ostatnia edycja:

PJAST

New member
Yessss. Dotarł dzisiaj do mnie 42PV80. Wrażenia po pierwszych 30min:
1.Aster SD - kilka programów zdecydowanie lepiej niż CRT (też Panasonic TX29P). Trochę rozczarował mnie widok meczu (skróty na TVN24). Obraz boiska z daleka i wrażenie, że trawa pływa. Zbliżenia - rewelacja. Brak takiego efektu na meczu w PolsatSport - czyli wina sygnału.
Ponadto TVP3, który na CRT był najsłabszym kanałem (ziarno) na PV80 wygląda jak pozostałe czyli OK.
2. C+ (też Aster kablowy) - Super, filmy, mecze (kabel Euro no name)

3. DVD (5 min. Iniemamocni) - rewelacja (kolory, kontrast, płynność) - kabel Euro no name.

4. Dźwięk - podbiłem basy, zmniejszyłem tony wysokie, ustawienie poniżej 30 cm od ściany i surround - i w moim 20m2 pokoju jest super ( w porównaniu do starego CRT brzmi o niebo lepiej). Zakup kina domowego odkładam na później:)

5. Oglądam tak z 2,5-3 m i naprawdę nie jest za blisko. Z bliższej odległości - 0,5 m obraz z kablówki traci na ostrości, widać ziarno, no ale kto ogląda TV z głową przy ekranie.

6. - bardzo dobre. Możliwość ustawienia kontrastu, jaskrawości, nasycenia, ostrości - czyli wg własnych upodobań.

7. Wygląd TV - super

Oczywiście to jest porównanie ze starym CRT ale myślę, że z innymi TV, szczególnie LCD (ma znajomy) doznania są podobne no i nie ma efektu smużenia. Za tą cenę (~3600) warto - i nie widzę sensu kupować LCD.
Trochę obawiałem się zakupu przez net. TV zamówiłem 18.03, dzisiaj przyjechał kurier, stan techniczny sprawdzony w jego obecności i jest OK.

Aha - jak na razie (odpukać...) żadnych problemów (powidoki, wypalenia, węże....). I oby tak dalej.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cactus

New member
Melduje się kolejny właściciel TH42PV80 :)

Pisze celowo "własciciel" a nie "użytkownik", bo póki co czekam na pomoc, aby we dwóch wespół-wzespół nasadzić go na podstwkę, wynieśc stary CRT i postawić Panasa na stoliczku. No i dopiero wtedy się zacznie...;)

Więcej wrażeń przekaże wieczorem lub jutro - póki co podziękowania dla wszystkich forumowiczów dzięki którym dokonałam takiego właśnie wyboru.
 

CreativePL

New member
edit: problem rozwiazny, ten kabel cos nie wspolgra z tym telewizorem, na innym dziala, na tym cos nie. Po zakupie w Vobisie VGA obraz jest wysmienity:D
 
Ostatnia edycja:

garywr

New member
CreativePL napisał:
moze mi ktos wytlumaczyc jak wejsc w menu serwisowe w PV80P?
Przyciskam i wciskam przycisk sciszania i 3razy klikam 0- nie dziala:confused: a podobno mialo...
Ja robię tak jak wcześniej zapisałem:

Procedura:
1. Naciskamy F (na tv)
2. Później naciskamy i przytrzymujemy -/V (na tv) oraz naciskamy 3x 0 (na pilocie)
3. Puszczamy wszyskie przyciski

i po chwili tv pokaże menu serwisowe :wink:

wyjście z menu... EXIT na pilocie.

Poruszanie się po menu:
1 oraz 2 poruszanie się po poszczególnych pozycjach menu.
3 oraz 4 poruszanie się w sub-menu.


i mi działa bez problemu...
 

slimak72

New member
Mam i ja. Jak na razie wrażenia niesamowite. Ale myślę, że z oceną trzeba poczekać, nie pisać ochów i achów na gorąco.
Odnośnie podstawy i jej wymiarów: patrząc z boku ma kształt klina (za tv najwyżej przed tv najniżej), z przodu tv wystaje jakieś 15 cm, z tyłu około 10.
Tv stoi na niej bardzo stabilnie.

Zastanawiam się nad zawieszeniem go na ścianie. Czy wieszak zapewni minimalną odległość tv od ściany, zalecaną przez producenta (7 cm)? Czy wtyczki kabli (szczególnie Scart) nie będą przeszkadzać?
 

CreativePL

New member
garywr napisał:
Procedura:
1. Naciskamy F (na tv)
2. Później naciskamy i przytrzymujemy -/V (na tv) oraz naciskamy 3x 0 (na pilocie)
3. Puszczamy wszyskie przyciski
dzieki, mi takze:D

Czemu jak odtwarzam zdjecie z karty SD na 42-PV80 to w rozdzieloczsciach 1600x1200, 1280x960 oraz 1024x768(rozd. ekranu) obraz jest wyswietlany tak samo, ze po bokach zostaja szare pasy, czemu przy rozd. zdjecia 1024x768 obraz nie jest wyswielany na calej szerokosci ekranu?:hmm:
 

kacy21

Member
Zamówiłem i ja - TH-42PX80E.W niemieckim sklepie internetowym.Wyszło z przesyłką za pobraniem 952 euro, co wg dzisiejszego kursu NBP daje 3364 zł.Przesyłka wprawdzie do kolegi w GÖRLITZ po drugiej stronie Zgorzelca, bo do Polski nie wysyłają.Ale za to sprzęt z DVB-T.
 

kram

New member
zdjęcia

CreativePL napisał:
dzieki, mi takze:D

Czemu jak odtwarzam zdjecie z karty SD na 42-PV80 to w rozdzieloczsciach 1600x1200, 1280x960 oraz 1024x768(rozd. ekranu) obraz jest wyswietlany tak samo, ze po bokach zostaja szare pasy, czemu przy rozd. zdjecia 1024x768 obraz nie jest wyswielany na calej szerokosci ekranu?:hmm:


Ponieważ zdjęcie nie było robione w rpzdzielczości panoramicznej tylko tradycyjnej. Pozdrawiam!
 

michalko7

New member
Witam
Musze wybrać telewizor dla dziadka, zastanawiam się nad Panasonic TH-42PV80 i Samsung PS-42Q91H. Obydwie plazmy mają dobre opinie, nie wiem który wybrać. Z góry dziękuję za odp.
 
Do góry