Panasonic P42S20E - jakość sygnału SD

iostream

New member
Witam,

dzisiaj zakupiłem Panasonica P42S20E, prawdopodobnie nie był włączany w sklepie, dlatego mogło to być jego pierwsze uruchomienie.
Na początku uruchomił się kreator konfiguracji i automatycznych ustawień - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale uruchomił się w trakcie oglądania telewizji z ANTENY NAZIEMNEJ (nie zdążyłem przełączyć na Cyfrę +).
Znalazło dwa kanały - Polsat, TVP Regionalna. Muszę przyznać, że ich jakość jest nienajgorsza, całkiem dobra - na pewno spodziewałem się gorszej, zwłaszcza, że na starych 28'' chyba lepiej nie wyglądało.

Niestety, ale kanały z Cyfry+ nieco mnie rozczarowały, ich jakość nie wiele różni się od tych z anteny naziemnej.
Przede wszystkim:
- kolory są ciemne, takie jakieś mało żywe, mało przekonywujące
- no i najważniejsze, widać piksele, ostrość nie powala

Moje pytania:
1. Czy to, że kreator konfiguracji uruchomił się na antenie naziemnej, zwykłej analogowej, miało wpływ na to, że sygnał SD został zaniedbany ?
2. Mam stary dekoder Cyfry+, który nie ma wejścia HDMI. Czy łączac kablem EURO, tracę jakość ? (nie mówię o HD)
3. Czy powinienem na początku przygotować jakoś plazmę do pracy? W zasadzie nic nie robiłem.
 

digitalus

Banned
witam
domyslnie w wiekszosci tunerow c+ wyjscie video ustawione jest na pal.
dotyczy to np tunerow , pioneer, kenwood, pace i innych.w nowszych ustawione jest na cvbs.
zmien w menu tunera wyjscie video z pal,cvbs na RGB. wylacz tuner pilotem i wlacz. Najlepsza jakosc obrazu w trybie RGB.
jesli nie bedzie poprawy podlacz inny kabel euro.jesli nie jest to pelne euro jakosc obrazu bedzie fatalna, brak ostrosci i zanik szczegolow.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Witam,




Moje pytania:
1. Czy to, że kreator konfiguracji uruchomił się na antenie naziemnej, zwykłej analogowej, miało wpływ na to, że sygnał SD został zaniedbany ?
Nie ma to znaczenia.

2. Mam stary dekoder Cyfry+, który nie ma wejścia HDMI. Czy łączac kablem EURO, tracę jakość ? (nie mówię o HD)
Tracisz i to sporo, skoro nie zamierzasz kupic tunera z hdmi to przynajmniej zmień kabel euro na jakis porządny.

3. Czy powinienem na początku przygotować jakoś plazmę do pracy? W zasadzie nic nie robiłem.
Pomijając dziwne teorie o docieraniu, nic nie trzeba robić, no może odczekać z 2h z włączeniem ale to w chłodne dni.
 

iostream

New member
Dzisiaj kupiłem kabel HDMI (być może kiepski, nie znam się, w MediaExpert kosztował 54 zł, za 3 metry)
Podłączyłem laptopa do plazmy, załączyłem film i niestety wciąż rewelacji nie ma. Już nawet nie chodzi o ostrość (maks rozdzielczość na lapku to tylko 1280x800 więc zwalmy winę na "efekt rozciągania") ale kolory są po prostu NIJAKIE, MDŁE, BLADE ...
Wyjście video domyślnie ustawione jest na RGB (w Cyfrze+ również) więc nie jest to przyczyną.
Nie wierzę, że każdy Panasonic tak ma, przecież wszyscy zachwycają się "obraz kryształ, nawet z SD", "dużo lepsze kolory niż w LCD" ... kurcze, już sam nie wiem
 

digitalus

Banned
moze telewizor uszkodzony,np w transporcie.podobny przypadek tutaj.panasonic ma dobry serwis, zadzwon do sklepu lub serwisu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...x-p42g20-tx-p50g20-test-y-opinie-etc-130.html
wyglada to podobnie jak na tych zdjeciach w przypadku lg?
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/44226-prawda-o-plazmie-lg-50pq2000-pq3000-itd.html#post413432
ostatnio tez mialem pecha. kupilem sprzet ktory byl popsuty.oddalem do sklepu i wymieniono na sprawny.
masz 10 dni na sprawdzenie sprzetu.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
A nie czytaliśmy o jakości tegorocznej serii "x' i ''s''?A tak poważnie to spróbuj podłączyć przez komponent,powinno być znacznie lepiej.
 

don111

Banned
prawdopodobnie to wina ustawień karty graficznej, na moim obecnym PC (w poprzednim było dobrze) też wszystko wygląda kiepsko tyle że w drugą stronę (kolory przejaskrawione) ale nie chce mi się tego ustawiać, najważniejsze że na monitorze LCD wygląda ok...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Może się trochę pospieszyłem,więc napisz konkretnie jak to wygląda na cyfra+ czy dvd ,bo jeśli tylko na połączeniu laptopa to faktycznie kwestia konfiguracji.
 
Do góry