Onkyo TX-NR535 + Samsung 46F6500 problemy

dzudzu9

New member
Kupiłem ostatnio kino z ampli Onkyo TX-NR535. Jeszcze wszystkiego nie podłączyłem i nie ustawiłem jak należy, ale już mam pewne problemy / wątpliwości, które nie wiem jak rozwiązać. Połączenia:
Dekoder Vectra -> ampli hdmi in
ampli hdmi out -> TV

1. Gdy mam włączone na ampli HDMI Pass Through to na tv wszystko jest ok, przekazuje obraz i dźwięk gdy ampli jest w trybie standby. Problem mam z tym, że gdy włączam ampli np. żeby posłuchać radio, to zawsze jako źródło ustawia mi hdmi (sat/cbl) nie ważne na jakim źródle działał przed wyłączeniem. Nie znalazłem opcji aby włączał sie na ostatnim źródle, albo na konkretnym, które można byłoby ustawić.

2. HDMI CEC - przy włączeniu tv włącza się również ampli, głośnością steruje, ale na ampli przełącza wejście audio na TV/CD, tak jakby dźwięk szedł po hdmi do tv a potem optykiem wracał do ampli. Chwilowo nie mam optyka (zamówiony dłuższy) więc denerwuje mnie ta sytuacja. Po tym samoistnym przełączeniu źródła nic rzecz jasna nie słychać. Jak przełączę źródło z powrotem na sat/cbl to sterowanie działa i wszystko słychać jak należy. Wydawało mi się, że połączenie jednym kablem hdmi powinno wszystko załatwić. Nie znalazłem w ustawieniach opcji, która mogłaby to zmienić.

3. Przy HDMI CEC mam jeszcze jeden dziwny problem. Do sterowania dekoderem Vectry używam pilota od tv - moduł na podczerwień dodawany do Samsunga. Wszystkie opcje działają poza jedną - wyłączenie tv nie wyłącza dekodera. Wydaje mi się, że sygnał idzie - przez chwilę na dekoderze coś się zmienia, napis HDCP czy jakiś podobny, ale dekodera nie wyłącza. Powoduje to sytuację, że jak później chcę włączyć tv, to tv i ampli się włączają, a sygnal po irda do dekodera powoduje, że ten się z kolei wyłącza. Ten problem występuje tylko przy włączonej opcji HDMI CEC.

Spotkał się ktoś może z takimi problemami, wie jak można je rozwiązać?
Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

dzudzu9

New member
Sam sobie odpowiem - problem rozwiązany, aczkolwiek nie tak jak tego chciałem.
Obecnie mam połączenia:
dekoder -> TV (HDMI IN 1 (STB))
ampli (HDMI OUT) -> TV (HDMI IN 2 (ARC))
Dekoderem vectry steruję tak jak wcześniej - przy użyciu pilota od TV i modułu irda.
Dekoder i ampli włączają się i wyłączają razem z TV. Kabel HDMI pomiędzy ampli a TV przekazuje dźwięk do ampli.
Dźwiękiem na ampli steruję za pomocą pilota od TV.
Gdy włączam sam ampli to włącza się na ostatnio używanym źródle, czyli np. FM.

Niestety żadne inne rozwiązanie (przepinanie kabli, grzebanie w ustawieniach ampli) nie dawało pożądanego rezultatu. Obecnie działa tak jak chciałem, ale nie jestem zadowolony z połączeń - wszystko do TV... a jak dojdzie jeszcze BR...

Temat pozostawiam otwarty i dalej czekam na rady.
 
Ostatnia edycja:
Do góry