Onkyo TX 313 brak dxwięku

karakanek

New member
Witam jest to mój pierwszy post an forum więc proszę o wyrozumiałość. Zakupiłem nie dawno Onkyo tx313 jest to pierwszy ampek jaki posiadam i chciałem go podłączyć do Tv Posiadam Tv Samsung Smart UE 40 dekoder nbox kino domowe sony EV 2100 wcześniej kino miałem podłączone optykiem do TV i wszystko śmigało jak trzeba Problem pojawił sie kiedy chciałem do zestawu owy amplituner podłączyć . Wszystkie wyżej wymienione urządzenia podłączyłem przez HDMI do ampltunera oraz amplituner do tv przez hdmi out wszystko działa menu ekranowe ale mam brak dźwięku z głośników problem polega na tym że głośniki od kina podłączone są do odtwarzacza i nie mogę ich podłączyć do ampla bo kable są zakończone kostkami. Czy da się to jakoś spiąć inaczej wykorzystując np kable RCA czy porostu uciąć końcówki i podłączyć głośniki bezpośrednio do amplitunera wolałbym jednak tego uniknąć z racji tego że kino kosztowało ponad 200f ale jeżeli nie ma inne opcji tak zrobię Proszę o radę. Pozdrawiam Janek
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Amplituner służy do tego, żeby dekodować dźwięk z podpiętych do niego odtwarzaczy i przekazywać go na podpięte do niego głośniki. Dodatkowo przepuszcza obraz na TV. Nie wiem jakie masz, głośniki wpięte do tego kina sony ale obawiam się że nawet po odcięciu kostek nie zagra to tak jak byś chciał a dodatkowo ryzykujesz spaleniem głośników. Teraz lepiej rozejrzyj się za dokupieniem do tego ampa jakichś budżetowych głośników. Np Taga 606.

Sprawdź jaką impedancję mają te głośniki od sony i zobacz czy ampli obsłuży.
 
Ostatnia edycja:

karakanek

New member
Amplituner służy do tego, żeby dekodować dźwięk z podpiętych do niego odtwarzaczy i przekazywać go na podpięte do niego głośniki. Dodatkowo przepuszcza obraz na TV. Nie wiem jakie masz, głośniki wpięte do tego kina sony ale obawiam się że nawet po odcięciu kostek nie zagra to tak jak byś chciał a dodatkowo ryzykujesz spaleniem głośników. Teraz lepiej rozejrzyj się za dokupieniem do tego ampa jakichś budżetowych głośników. Np Taga 606.

Sprawdź jaką impedancję mają te głośniki od sony i zobacz czy ampli obsłuży.

impedancja wynosi 3 ohmy model no sstsb 121
 

quasimodek

Member
Bez reklam
I to będzie najlepsze wyjście. Niestety ampli nie obsłuży 3 ohmowych głośników więc goń ten zestaw all-in-one i kup głośniki do ampli + bd player.
 
Do góry