Onkyo 717 - jakie glosniki?

akslow

New member
Witam

Zakupiłem u naszych sąsiadów amplituner Onkyo tx-nr717 na amazon.de. Wydaje mi się, że cena jest obecnie atrakcyjna (z wysyłka 496 Euro). Może ktoś skorzysta. Ale nie o tym chciałem napisać. Zakupu zestawu nie planowałem, ale cena tego amplitunera mnie zmotowowala i teraz chce cos fajnego stopniowo złożyć. Chcę zacząć od frontów.

Warunki
pokoj 16m^2
muzyka/filmy 60%/40%
muzyka - raczej popularne kawałki i spokojna muzyka.
budżet: 2000zł (maks 2200)

Co możecie polecić. W późniejszym okresie zestaw będe stopniowo rozbudowywał do 5.0. Raczej subwoofer odpadnie z listy zakupów na tą chwilę ze względu na brak miejsca. Może jak mieszkanie zmienię.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Za taką kwotę już coś fajnego można dobrać. Ja proponuję Roth Oli 30, Monitor Audio MR 4, Paradigm Monitor 7 v.7 lub Paradigm Mini v.7, Monitor Audio BX 5, Dali Zensor 5.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

akslow

New member
Zbyt dużo do wyboru w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Trzeba będzie wybrać sie na odsłuch. Rozumiem, że wziąłeś pod uwagę, że póżniej zestaw będzie rozbudowywany stopniowo do 5.0 o głosniki producenta frontów, zeby to stanowiło jakiś komplet. Czy jeszcze na jakieś jeszcze kolumny powinienem zwrócić uwagę?

Przeanalizowałem koszty zaproponowanych zestawów i wyszło tak:

front / suma za c5.0
Roth Oli 30 - 947 / 3543
Monitor Audio MR4 - 895 / 3370
Monitor Audio BX5 - 1345 / 4948
Paradigm series 7 - 1340 / 5918
Dali Zensor 5 - 1049 / 3896
JBL Studio 190 - 1099 / 3398

Nie ukrywam, że pozycja Monitor Audio BX5 i Paradigm 7 jest poza budżetem jaki chciałbym przeznaczyć na głośniki. Co według was będzie najrozsądniejszym wyborem? Ceny są dość zbliżone. Czy głośniki tylne i center są istotne? Bo w niektórych wypadkach są niewiele tańsze niż fronty (wspomniane Monitor Audio BX i Paradigm)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co podałeś , wybierałbym z pomiędzy;
Dali Zensor 5 - 1049 / 3896
JBL Studio 190 - 1099 / 3398
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zbyt dużo do wyboru w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Trzeba będzie wybrać sie na odsłuch. Rozumiem, że wziąłeś pod uwagę, że póżniej zestaw będzie rozbudowywany stopniowo do 5.0 o głosniki producenta frontów, zeby to stanowiło jakiś komplet. Czy jeszcze na jakieś jeszcze kolumny powinienem zwrócić uwagę?

Każdy z tych zestawów możesz spokojnie rozbudować o resztę kolumn. Nie patrz też na ceny sklepowe, w każdym salonie mozna sporo utargować. Napisz do Blackninja i popytaj się o ceny.
 

akslow

New member
Ok. Zobaczymy może wrócą na listę. Między frontami dużych różnic cenowych nie ma. Natomiast przy pozostałych głośnikach (surround i center) już tak. Rozumiem, że z tego zestawienia skłaniasz się ku odrzuconym przeze mnie typom? Jeżeli przekonam się, że można znależć je taniej to pewnie wrócą na listę. Chociaz głosniki Paradigm, chyba skreślę na tą chwilę nie widzą mi się narożne surround. Czy Monitor Audio BX5 oferuje aż taką różnicę w dźwięku w stosunku do reszty polecanych zestawów. Zastanawiam się bo jak każdy wie, nie zawsze cena idzie w parze z jakością, a szkoda byłoby łatwiej wybierać.

Wracając do cen jak można sprawdzić ile można utargować na jakim modelu. Domyślam się, że sam z siebie nigdy nie zaproponuje najniższej ceny jaką może zaoferować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry