ok 40 cali, plazma..?

Anre!

New member
z innego forum:
"...w telewizji na kartę jeszcze nie ma łącza HDMI, dlatego masz słaby obraz. Jednak warto pamiętać na przyszłość aby ewentualnie kupić w abonamencie dekoder z HD, wówczas zobaczysz nieporównywalną różnicę.
O ile wiem natomiast w PS3 masz podłączenie kablem HD, a więc tak czy inaczej kabel się przyda na tą chwilę do konsoli., Jeśli się mylę daj znać. ..."


czy faktycznie mając tuner TVN NA KARTĘ (OPTICUM 4060CX PLUS) podłączony do LG42PJ350 zwykłym kablem EURO mam słaby obraz w porównaniu z tunerem umożliwiającym połączenie kablem HDMI, choć programy nie są w HD (ich akurat nie oglądam, nie potrzebuję)?
 

digitalus

Banned
Anre! nie jestes zadowolony z jakosci obrazu z tunera OPTICUM 4060CX PLUS)?.probowles np podlaczyc inny kabel euro?. moze ten kabel ktory masz podlaczony to nie jest pelne euro.
a jak to wyglada jakosc obrazu gdy podlaczysz np dvd przez wejscie euro, oczywiscie w dvd tez trzeba ustawic RGB
mam fergusona fx 7600 z wyjsciem euro i compomnent.
przez wyjscie euro i component jakosc obrazu jest bardzo dobra.
przez component obraz jest bardziej ostry i wyrazny
 
Ostatnia edycja:

Anre!

New member
digitalus.. a więc, co do obrazu, na moje jest naprawdę super. do czego mogę się doczepić to jedynie dość niewyraźne napisy na pasku dolnym np. TVN24. :/
podpytuję co do tunera, gdyż kupując LG wiedziałem co biorę (sprawdziłem, skonsultowałem to choćby z Wami.. by the way: JESTEŚcie dla mnie w tej dziedzinie naprawdę świetni), ale tuner wziąłem pierwszy lepszy tz. ten dla mnie w atrakcyjnej cenie (200zł).
co do złącza euro, kupiłem je w MM (co prawda to tańsze, gdyż tak mi polecono, mówiąc, że to droższe to ściema, a kosztuje zamiast 15zł, aż 35zł), ale powinno być chyba PRAWDZIWYM euro.
teraz, co mnie boli: jeśli w podobnej cenie kupiłbym lepszy np. taki w wyjściem compomnent, czy hdmi to bym się zastanowił nad zmiana, by z mojego LG wycisnąć jak najwięcej, lecz w rozsądnej cenie rzecz jasna. jeśli tunery z takimi wyjściami będą kosztowały 2x więcej to kończe temat i już w 100% cieszę się swoim cackiem, bo tyle frajdy co LG mi daje, to jest MAXX!
pozdro!
 

don111

Banned
kto w obecnych czasach podłącza do telewizora hd sygnał przez kabel euro ? rozumiem jakbyś dostał ten tuner za darmo albo za 1zł, a tak zapłaciłeś 200zł za przeżytek nadający się tylko do telewizorów crt...
za podobną lub ciut wyższą cenę kup sobie normalny tuner z wyjściem hdmi (np Ariva 100) lub przynajmniej component
 

Anre!

New member
człowiek każdy grosz szanuje, a w sklepach mu kik za kitem wciskają! don111.. czy Ariva 100 to wg. Ciebie najlepszy wybór w tej półce cenowej (oby jak najtaniej, lecz z opcjami do mojego tv NIEZBĘDNYMI.. jak napisałeś!?)?
 

don111

Banned
Ariva 100 to chyba najtańszy tuner HD, ma wszystko czego potrzeba
w podobnej cenie jest jeszcze Opticum 403, ja zdecydowałem się na Arivę tyle że model 200 (to samo co 100 z możliwością współpracy z drugą kartą)
 

Anre!

New member
don111..
rozumiem, że taki tuner znacznie poprawi jakość obrazu i nie odnosi się to TYLKO DO PROGRAMÓW "HD", których w swoim pakiecie nie posiadam i posiadać nie będę. mam TVN NA KARTE i oglądam jedynie TVN24, CNBS BIZNES, TURBO, NSPORT, TVP SPORT.
wnioskuję, że wyjście HDMI jest lepsze od COMPONENT?
czy jeszcze coś powinienem brać pod uwagę przy kupnie nowego tunera? jaki konkretnie kabel HDMI (czy to ważne)? wyjście audio.. czy coś? ...
człowiek uczy się na błędach, stąd drugi raz na pewno go nie popełnię!
 

digitalus

Banned
Anre! mozesz wydac mniejsza sume . wybralbym np tuner Golden Interstar GI-S 770 CR z wyjsciem component za okolo 200 zl ,jakosc obrazu bardzo dobra. ferguson fx 6600 lub 7600 mozna kupic za okolo 100zl(uzywany). nowy model ferguson FK 6900 CR 200 zl.
jesli kupisz arive 100 to na hotbirdzie nie ma zadnego niekodowanego kanalu hd.
mozna obejrzec tylko niemieckie kanaly fta niekodowane z astry ale wtedy potrzebny bedzie "zez" czyli drugi konwerter.
uwazam ze jakosc obrazu sd (przez wyjscie component) z tunerow ktore wymienilem jest lepsza niz przez wyjscie hdmi z niektorych tunerow hd np
ferguson 8800 hd, ferguson 8900 hd, pace hd ( tuner c+)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
na pewno nie jest to wina telewizora, tylko zrodla sygnalu bo lepsza jakosc obrazu obrazu uzyskamy nawet ze starego tunera pioneer 1430
tnk sprzedaje tunery bez wyjscia component w zestawach razem z karta
ADB-1180
TechniSAT
Opticum
aby uzyskac lepsza jakosc obrazu najlepiej kupic tylko karte tnk ( jest taka mozliwosc) i inny tuner.
Anre! ma juz karte,wystarczy ze kupi inny tuner.
 

mlero

New member
@Anre
w sprawach tunerów satelitarnych mam duże doświadczenie więc z czystym sumieniem polecam Tobie Opticum X402p HD za 319 zł !!!! Testowałem go ponad tydzień, a potem podłączałem koledze do Sonego z rozdzielczością 1024X768 i grał bardzo ładnie po HDMI- szczególnie na kanałach SD była widoczna różnica w porównaniu do kabla euro RGB.
Fergusonów nie kupuj bo są awaryjne i kapryśne, serwis jest do kitu i olewa klienta -za każdym razem mówią, że pierwszy raz słyszą o takiej usterce, trzymają sprzęt w serwisie długo i czasami nie naprawią.
Fergusony zawieszają się, mają kłopoty z kartami w czytniku, czasami nie chcą się włączyć, niektóre strasznie się grzeją !!
Opticum działa bardzo stabilnie, nie grzeje się, dobrze współpracuje z zewnętrznym dyskiem twardym do nagrywania, są bardzo proste i lekkie w obsłudze POLECAM !!!
Jak chcesz tańszy Optiucum to model 7300 za ok 200zł ale to już nie jest tuner HD (ma wyjście HDMI)
 

Anre!

New member
mlero, a jeśli ja nie zamierzam aktywować programów HD tj. np. TVN HD, Polsat Sport HD itp., czy dla mnie jest różnica w tunerze HD, a dekoderze "tylko" z wyjściem HDMI, czy wspomniany przez Ciebie tuner ma również wyjście component (co Ty sądzisz o nim i o tunerach go zawierających?) polecane przez digitalus?
 

don111

Banned
digitalus, don111.. jak się Panowie odniesiecie do ostatniego postu i: Opticum X402p HD?
nie testowałem tego Opticuma tylko przed zakupem pytałem właścicieli i dodatkowo osoby które takie porównania robiły, wg nich zgodnie Ferguson miał trochę lepszy obraz zarówno HD jak i SD (ktoś z nich wspominał że Ferguson skaluje SD do 720p/1080i a Opticum nie, ale nie wiem czy tak jest faktycznie) oraz co dla mnie ważne, szybciej zmieniał kanały
co do zawieszania itd - to wiem że takie problemy były, tyle że na ostatnich softach działa wszystko stabilnie, co mogę potwierdzić
ja jestem zadowolony, ale podejrzewam że z Opticuma również byłbym ;)
 

Anre!

New member
digitalus, don111

"...a jeśli ja nie zamierzam aktywować programów HD tj. np. TVN HD, Polsat Sport HD itp., czy dla mnie jest różnica w tunerze HD, a dekoderze "tylko" z wyjściem HDMI?..."
 

mlero

New member
Różnica jest ok 120zł :))
jeżeli tuner będzie HD to zawsze kiedyś te kanały odbierzesz tym bardziej, że na Astrze 19st leci kilka darmowych kanałów HD
Co do jakości fergusonów to proponuję poczytać na forum laki dvhk wypowiedzi fachowców niekoniecznie pracujących dla fergusona to Wam się rozjaśni.
Dodam tylko, że zakładane przeze mnie 2-3 lata temu fergusony (oczywiście starsze modele) teraz padają jak muchy. Głównie wybuchają elektrolity w zasilaczach i to z efektami dźwiękowo, zapachowo, świetlnymi.
Chcecie fotkę jednego??? właśnie leży u mnie w śmietniku
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
na forum dvhk jestem zarejestrowany od 2004 roku.moj pierwszy tuner to pace z d2mac,pozniej pioneer 1430 i kolejne tunerki
dla mnie najwazniejsze sa wrazenia wizualne nie tylko parametry techniczne na papierze.
z tunerow Golden Interstar GI-S 770 CR lub fx 7600 przez wyjscie component uzyskamy lepsza jakosc obrazu sd niz z niektorych tunerow hd. nie trzeba przeplacac a efekt bedzie lepszy niz ze znacznie drozszych tunerow. mam mozliwosc porownania jakosci obrazu i bajek nie pisze.
 
Ostatnia edycja:

mlero

New member
Też mam interstara GIS780 Xpeed ale go nie używam bo nie ma możliwości nagrywania. Poza tym jest to bardzo dobry i niezawodny tuner SD tyle, że droższy niż opticum X402HD i nie przechodzą uprawnienia na kartę C+ w czytniku wysyłane z automatu (trzeba dzwonić i reaktywować).
Kolega @Anre! chciał tanio i dobrze dlatego mu poleciłem ten.
Jak uważacie inaczej kupcie Fergusona i będzie miodzio:lol:
 

Anre!

New member
witam Wszystkich ponownie!
tuner zmienię, lecz póki co, nie mam czasu za tym latać.
mam natomiast problemy ze starym, co go włączę pokazuje się komunikat: ZAKODOWANE, SLOT 0: CARD ERROR!? muszę go wyłączyć/włączyć i tak nieraz 3x by w końcu zaskoczył i uaktywnił programy. jest na to jakieś lekarstwo?
pozdrawiam!
 
Do góry